Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Fatalna gra i trzecia z rzędu porażka Radomiaka

Damian Markowski 2018-04-07 21:10:00

W spotkaniu 25. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka przegrali 0:1 z Gryfem Wejherowo. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to trzecia z rzędu, a szósta ogółem porażka w sezonie 2017/2018

Trener Cyrak zdecydował się na kilka roszad w pierwszym składzie. Przede wszystkim zmienione zostały boki obrony, gdzie za Jakubika i Zająca zagrali Grudniewski i debiutujący w Radomiaku - Bartosz Skowron. Ponadto na ławce rezerwowych usiadł Jakub Wróbel.

Zanim na dobre rozpoczął się sobotni pojedynek, mieliśmy przerwę, ze względu na rzucone przez kibiców na murawę serpentyny. To w związku z akcją fanów z całej Polski pt. "Ostatni gwizdek! Nic o nas bez nas!". Pierwsza akcja godna uwagi miała miejsce w 11. minucie, jednak Goerke nie trafił w bramkę Gostomskiego.

W 24. minucie futbolówka wpadła do "świątyni" gości, ale sędzia uznał, że Leleń był faulowany przez jednego z graczy Zielonych. Następnie strzał Świdzikowskiego powędrował obok bramki Gryfa. Piłkarze z Wejherowa "polowali" dziś na nogi Leo, który co chwilę był ostro faulowany.

Ogółem Brazylijczyk to jedyny zawodnik, który prezentował na boisku "jakiś poziom". Z kolei Patryk Mikita przez 35. minut nie zaliczył ani jednego udanego zagrania. Piknikowa pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem...

W 55. minucie Szuprytowski uderzył z wolnego, a piłka po rykoszecie minimalnie wypadła poza plac gry. Dziesięć minut później goście objęli prowadzenie. Gostomskiego strzałem głową pokonał Okuniewicz - niektórzy kibice zaczęli wówczas opuszczać stadion przy ul. Narutowicza, reszta śpiewała: "Co to jest?!". Na dodatek, czwartą żółtą kartkę w sezonie otrzymali Świdzikowski i Leo, co oznacza, że zabraknie ich w potyczce z Gwardią.

Zieloni zagrali kolejny fatalny mecz... a resztę pozostawimy bez komentarza.

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na Narutowicza z Gwardią Koszalin. Spotkanie rozegrane zostanie w środę (11 kwietnia) o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Gryf Wejherowo 0:1 (0:0)
Piotr Okuniewicz 64

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 5. Bartosz Skowron (79, 8. Patryk Winsztal) - 8. Damian Szuprytowski, 18. Chinonso Agu, 23. Simón Colina (73, 12. Jakub Wróbel), 10. Peter Mazan, 77. Patryk Mikita (59, 16. Dawid Jabłoński) - 9. Leândro (67, 22. Jakub Rolinc).

Gryf: 1. Dawid Leleń - 7. Paweł Brzuzy, 5. Krzysztof Wicki, 6. Jan Sobociński, 11. Mateusz Goerke - 8. Paweł Wojowski (90, 9. Rafał Maciejewski), 15. Piotr Kołc, 4. Łukasz Nadolski, 19. Grzegorz Gulczyński, 20. Michał Ciarkowski - 13. Maciej Koziara (61, 22. Piotr Okuniewicz).

Żółte kartki: Mazan, Leândro, Świdzikowski - Kołc, Goerke, Sobociński, Wojowski, Okuniewicz, Brzuzy.
Czerwona kartka: Rafał Maciejewski (90. minuta, Gryf, za faul).

Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek).
Widzów: 2324.