Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Nowa inwestycja na Wośnikach. ''Radom to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-04-06 17:20:00

Francuska spółka F2J REMAN zamierza wybudować na Wośnikach zakład specjalizujący się w regeneracji małych i średnich silników, skrzyń biegów oraz przekładni planetarnych. Akt notarialny w sprawie nabycia gruntu podpisały władze miasta i zarząd spółki. To będzie druga inwestycja francuskiej firmy w Radomiu. Na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Gołębiowie już funkcjonuje zakład należący do tej spółki.

- Nowa inwestycja pozwoli nam scalić dwa miejsca prowadzenia naszej działalności w jedno. Dzięki temu uda nam się lepiej sprostać wymaganiom rynku i przyszłym zamówieniom, a także pozwoli nam się rozwijać. Uważam, ze Radom to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu zarówno jeśli chodzi o położenie geograficzne, jak również o infrastrukturę oraz o pozyskanie solidnych pracowników – mówi Jerome Yves Rubinstein, prezes zarządu spółki F2J REMAN.

W ramach inwestycji, na terenie o powierzchni prawie 1 ha, powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 3500 m2 wraz z budynkiem biurowo-socjalnym o powierzchni ok. 600 m2 wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą.

- Cieszę się, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w Radomiu, a tym samym tworzą nowe miejsca pracy. Kolejne inwestycje świadczą o tym, że nasze miasto rozwija się dynamicznie i jest atrakcyjnym miejscem do lokowania swoich przedsiębiorstw zarówno przez krajowe jak i zagraniczne firmy. Każdego tygodnia zgłasza się do nas po kilku potencjalnych inwestorów. Myślę, że to efekt dobrej opinii jaką mamy wśród przedsiębiorców, a także naszych pakietów wsparcia przygotowanych w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Planowany koszt inwestycji francuskiej firmy to około 10-12 mln złotych. Nowy zakład ma rozpocząć działalność w czerwcu 2019 roku. Zatrudnienie wzrośnie dwukrotnie. Obecnie w zakładzie na Gołębiowie pracują 33 osoby, a w nowym zakładzie na Wośnikach pracę znajdzie dodatkowych około 30 osób.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (12)

Era
2018-04-09 08:18:00

Ta firma rozmawiała z miastem na temat poszerzenia swojej działalności już za Kosztowniak . Są obecni w mieście od wielu lat. Siciema Radzia -ciąg dalszy

Era
2018-04-09 08:18:00

Ta firma rozmawiała z miastem na temat poszerzenia swojej działalności już za Kosztowniak . Są obecni w mieście od wielu lat. Siciema Radzia -ciąg dalszy

Q
2018-04-09 08:18:00

Witkowski gdzie sie podziało 70 MILIONÓW na lotnisko. Proszę sie z tego rozliczyć. To nie Pańskie prywatne pieniądze tylko publiczne. Gdzie jest 70 MILIONÓW gdzie sie podziały?

Pracownik spółki
2018-04-07 10:10:00

Z tego artykułu wynika, że nowa firma wprowadza się do Radomia. Bzdura! Spółka działa w Radomiu z siedzibą przy Tarnobrzeskiej od 2003 r. a teraz postanowiła się tylko rozbudować, więc nie róbcie ludziom wody z mózgu i nie uczestniczcie tak jawnie w kampanii wyborczej Witkowskiego.

Kod
2018-04-07 08:42:00

30?: 8000 hahaha hahaha.

Markiza
2018-04-07 07:43:00

Będąc poza dwoma grupami tu piszących chcę zadać Wam proste pytanie. Co z tą inwestycją ma wspólnego Witkowski? Przecież firma od lat z powodzeniem funkcjonowała w TSE a teraz postanowiła się rozwinąć. W czym im pomógł Witkowski? Papierki za nich wypełniał?

as
2018-04-06 22:30:00

regeneracja silników skrzyń i przekładni w strefie przemysłowej na specjalnych warunkach?? A co na to miejscowe zakąłdy mechaniczne, przeciez to przegięcie pały!! Jake to w/g ustawy nowe nakłady inwestycyjne i utrzymanie inwestycji w regionie chce ta firma wdrożyć?

Po
2018-04-06 21:35:00

Wirus ty lanserze jeden

54w
2018-04-06 19:05:00

Typowa ustawka ktora nie bylaby mozliwa bez lokalnych ścierw ktore nazywaja siebie dziennikarzami. Biora kase i nie pytaja juz o nic.

0
2018-04-06 19:04:00

I dadzą te obiecane cztery lata temu miejsca pracy? Te osie tysiecy miejsc pracy???????

I co na to caryca
2018-04-06 18:26:00

bez komento

0
2018-04-06 18:25:00

Panie Zawodnik , jeśli co tydzień zgłasza się kilku inwestorów to dlaczego na Wośnikach nie ma ani jednej firmy zewnętrznej, tylko miejscowa drobnica.