Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Wygrana Radomiaka w Rybniku! Zieloni wiceliderem II ligi [WIDEO]

Damian Markowski, Bartosz Witasek 2018-03-17 19:55:00

W spotkaniu 22. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka wygrali na wyjeździe 2:1 z ROW 1964 Rybnik. Bramki dla Zielonych zdobyli: Jakub Wróbel oraz Jakub Rolinc w 88. minucie. Podopieczni trenera Jerzego Cyraka awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie. Gola piętą zdobył wówczas Jakub Wróbel. Dla napastnika ściągniętego zimą do Radomia, to premierowe trafienie w naszym zespole.

Do przerwy Radomiak dominował, ale w drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Udokumentowali to bramką w 63. minucie - Gostomskiego pokonał Musiolik.

Dziesięć minut później Wróbel trafił w poprzeczkę, zaś w 88. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Rolinc, który wykorzystał dobre podanie Jakubika.

Dodajmy, że był to jedyny mecz 22. kolejki II ligi, który nie został odwołany z powodu weekendowego ataku zimy. Pracownikom klubu z Rybnika należą się więc ogromne brawa za przygotowanie murawy na ten pojedynek. Jak się okazało, warto było grać! :)

Radomianie po potyczce w Rybniku awansowali na pozycję widelidera. Wiadomo, Warta i ŁKS mają jeszcze zaległe mecze, ale na ten moment Zieloni ustępują tylko ekipie z Jastrzębia.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przy Narutowicza z Gwardią Koszalin. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (25 marca) o godz. 14:00.

ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
Sebastian Musiolik 63 - Jakub Wróbel 5, Jakub Rolinc 88

ROW: 1. Kacper Rosa - 21. Krystian Kujawa (90, 7. Marek Krotofil), 15. Szymon Jary, 11. Dawid Gojny - 24. Dawid Kalisz, 9. Mariusz Muszalik (46, 6. Bartłomiej Wasiluk), 13. Kamil Spratek, 23. Robert Tkocz, 86. Sebastian Musiolik, 4. Paweł Jaroszewski - 89. Przemysław Brychlik.

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Mateusz Zając - 9. Leândro (90, 8. Patryk Winsztal), 75. Matthieu Bemba, 23. Simón Colina (69, 16. Dawid Jabłoński), 10. Peter Mazan, 7. Damian Szuprytowski (82, 18. Chinonso Agu) - 12. Jakub Wróbel (74, 22. Jakub Rolinc).

Żółte kartki: Wasiluk - Colina.

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).