Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Mieszkańcy zapowiadają protest

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-03-13 09:23:00

O godz. 16:00 rozpocznie się 64. nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Radni m.in. po raz kolejny zagłosują nad przywróceniem do budżetu miasta na ten rok 68 ulic, które chce utwardzić prezydent Witkowski w ramach Radomskiego Programu Drogowego.

Mieszkańcy kilku radomskich ulic, gdzie - gdy zrobiło się ciepło - "toną w błocie" zapowiadają dziś protest

- Codziennie dostaję po kilka wiadomości ze zdjęciami ulic, które zamieniły się w bagno. Chodzi m.in. o ulice: Garbarska, Kończycką, Ziemowita czy Wycecha, na których - podobnie jak na kilkudziesięciu innych - w tym roku może pojawić się asfalt. Wystarczy, że radni zagłosują zgodnie z potrzebami mieszkańców, zamiast nadal prowadzić polityczną grę - napisał na Facebooku prezydent Radomia.

Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy m.in. wspomnianych wyżej ulic szykują około godz. 16 akcję protestacyjną "przeciwko wykreśleniu i zaniechaniu naprawy kilku radomskich ulic".

- Jeśli prezydent przyjdzie i wskaże źródło finansowania tych inwestycji, to radni oczywiście to przegłosują - mówił na jednej z ostatnich konferencji przewodniczący Rady Miejskiej, Dariusz Wójcik.

Porządek dzisiejszych obrad - tutaj.

autor: dm

Wasze komentarze (20)

Q
2018-03-15 21:33:00

Witkowski rozlicz się z 70 MILIONÓW na lotnisko które wziąłeś. To nie twoje prywatne pieniądze. Gdzie się one podziały?

Q
2018-03-15 21:33:00

Witkowski rozlicz się z 70 MILIONÓW na lotnisko które wziąłeś. To nie twoje prywatne pieniądze. Gdzie się one podziały?

Do wyborca
2018-03-13 22:04:00

A kto teraz chodzięki po ŻEROMSKIEGO. Tam chodniki nie są potrzebne. Pustki.

Gienek
2018-03-13 22:02:00

Tylko Po. Moja ulica też będzie zrobiona. Brawo panie Witkowski.

Marta
2018-03-13 22:00:00

Hej hej hej. Dzieci będą spłacać. Dobre. A 500+?? My możemy dopłacać?

Megi
2018-03-13 21:57:00

Tym sposobem PiS leży

Do O
2018-03-13 21:56:00

Ja kupiłem działkę nie na pipidówie a w ścisłym centrum. Co mnie obchodzą wasze dzieci. Czy będą dopłacać czy nie. Ja tez chcę godnie żyć. Mimo tego iż jestem za Pisem zzagłosuję w wyborach na znienawidzone przepraszam ze mnie PO. Dlaczego? Prosta sprawa. Zrobią mi drogę na Garbarskiej. Pozdrawiam.

Marcin z Pacanowa
2018-03-13 15:24:00

Pan Kosztowniak zamiast budować drogi wolał zbudować lotnisko i dopłacamy latami już do tej fanaberii...

czas na zmiany
2018-03-13 15:06:00

Bardzo dobrze napisane zamiast robic bezsensowne protesty po godzinach pracy urzędników, niech lepiej tłumnie pójda w listopadzie do urn gdy będą wybory samorządowe.

qwe
2018-03-13 14:13:00

w tym roku zaczęli nagle tonąć?

wyborca
2018-03-13 13:18:00

A kto kazał dom kupować lub stawiać na zadupiu? Czy mieszkańcy myśleli wtedy o tym jak będą wychodzić z wózkami dziecięcymi? Dlaczego wszyscy mieszkańcy mają się zrzucać na tych, którym się zachciało mieszkać pod lasem, a nie np. na remonty chodników w centrum?

rafal
2018-03-13 12:59:00

Czy to prawda, że wszyscy radni którzy odeszli z radomskiej PO będą startować z listy radomskiego PiS do rady miejskiej? Jesli tak to radni Kaca,Pastuszka i Chłopicki ponownie będą radnymi naszego miasta.

O@
2018-03-13 12:44:00

Ty jesteś tak chory O jak ten Szary imbecyl który na niczym się nie zna tylko wykonuje polecenia z góry. A My chcemy normalności i zaczął ją wprowadzać Witkowski tylko konfidenci Chrobot, Kaca itp ***** wszystko dla swoich korzyści patrz RHM A ludzie są najważniejsi

Marcin
2018-03-13 11:50:00

PiS jest przegrany w Radomiu, a zaczęło się od Pana Kosztowniaka. To on pociągnął PiS w dół. Cześć mu i chwała.

po co
2018-03-13 11:28:00

PO-PiS w mieście robi juz kampanie na całego. A mieszkańcy zamiast protestowac na sesji niech w listopadzie tlumnie pójda do urn wyborczych i wybiore nowe osoby do rady miejskiej.

0
2018-03-13 11:27:00

Niby dlaczego ja i moje dzieci mamy przez kolejne kilkadziesiąt lat dpłacać długi z kampanii wyborczej pana Witkowskiego. Bo jak nie inaczej można rozumieć to picowanie niektórych ulic, byle zyskać vhwilowy aplauz mieszkańców. Takie utwardzanie, to zwyczajne lepienie z g...a, na dodatek za duże pieniądze. Jak ktoś kupował tanie działki w polu, to mógł się liczyć z tym, że będzie błoto.

0
2018-03-13 11:26:00

No ale w kampanii Witkowski tyle obiecał a g......zrobił.

m
2018-03-13 10:41:00

do "Miś yogi": XI wiek??? toś Ty się nieźle cofnął.. :)

Miś yogi
2018-03-13 10:01:00

Dla mnie to niech Ci trzecioligowi politycy z każdej opcji niech sobie do gardeł skaczą, urządzają szkolne przedstawienia podczas sesji rady, niech chodzą w krótkich spodniach i sikają do nocników ale niech się opamiętają tam gdzie chodzi o interes zwykłych ludzi, których ta polityczna wojenka na górze nic nie obchodzi. XI wiek, środek Europy a ludzie z wózkami dziecięcymi nie mają jak do domu dojść, wyjść po byle deszczyku. Kpina z mieszkańców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fsdg
2018-03-13 09:35:00

I o to chodzi! Protestować to może pisowcy w końcu zrozumieją, że oprócz polityki ważni są też mieszkańcy.