Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomianie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-03-01 15:50:00, aktualizacja: 2018-03-01 15:55:00

1 marca odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uroczystość zainaugurowała msza święta w Kościele Garnizonowym z udziałem władz miasta, przedstawicieli wojska, pocztów sztandarowych, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji społecznych, szkół oraz zaproszonych gości.

Po mszy na placu Kościoła Garnizonowego uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu zaprezentowali krótki program artystyczny. Następnie wciągnięto flagę i odegrano hymn państwowy. Po wystąpieniach został odczytany Apel Pamięci.

Po uroczystościach przed Kościołem Garnizonowym, uczestnicy przenieśli się pod Pomnik Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - "Żołnierze Wyklęci", gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony 1 marca, jest ustanowionym w 2011 roku polskim świętem państwowym. Przypomina o tych, którzy po 1945 r. nie złożyli broni i kontynuowali walkę o niepodległość Państwa, przeciwstawiając się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

 

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (13)

0
2018-03-03 20:00:00

Roko nie dała bozia rozumu to nie chociaż da wiare i pokore.Wtedy mniej boli

roko
2018-03-03 16:08:00

Najbardziej zakłamani bandyci są z Partii Oligarchów. Z jednej strony to spadkobiercy bandytów z NKWD SB UB a z drugiej podpinają się pod środowiska patriotyczne. Zakłamane szmaty czego Lenin jest żywym przykładem.

0
2018-03-02 07:49:00

Redakcjo czy nie można zrobić porządku z tym lewackim debilem piszącym pod różnymi nickami te brednie? Większość wpisów we wszystkich wątkach na forum to tego przygłupa.

POlszewik
2018-03-02 06:26:00

A gdzie się podziała obstawa Sobieraja. ZOMO homo nie wiadomo od farnego Plebana ukochany radomski onr. Sortów zimowych im do gresów nie wydali

B6
2018-03-02 06:04:00

Przestań Mizeriadę odstawiać

Byłam i słuchałam
2018-03-02 06:03:00

Skoro święto państwowe to brawa dla wiceprezydenta. Wziął na klatę Sobieraja i ciężar tej całej imprezy. Głupot nie opowiadał

Ale jaja
2018-03-02 05:56:00

Pan Prezydent Semik boi się jeszcze radnego z odzysku kurdupla szarą eminencję PiS wyzwoliciela Radomia imć Sobieraja ? Jego Pryncypał Antoni z Jarosławem już w piętkę goni. Biskupi też ich już opuścili. A gdzie się podział ten kwiat inteligencji wyborczej Bielan, Karczewski,Kosztowniak,Suski,Skurkiewicz,Mordak i ta blond wiecznie ich dziewica

PiS i dziewica jego
2018-03-02 05:33:00

Bój to jest Wasz już ostatni

Szwejk
2018-03-02 05:31:00

Na przestrzeni kilku lat zamordowanych prawie trzystu. Winnych i nie winnych z WiNu i z nie WiNu. A Kaczor jedną rozmową telefoniczną posłał do nieba 96 Rodaków. Chwała Kaczorowi i Carycy jego !

b6
2018-03-01 21:14:00

a dlaczego nie było łapówkarza z Partii Oszustów?

Józef
2018-03-01 19:35:00

O sowieckich okupantach "wyzwolicielach" portal rozpisywał się dużo wcześniej.

maj
2018-03-01 19:05:00

I wokół tłumy rozentuzjazmowanych Radomian.....

tu
2018-03-01 18:55:00

Wstyd panie Semik , wstyd. !!!!