Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Koszykarze ROSY w finale mistrzostw Polski

dm, RosaSport.pl 2018-02-13 10:10:00

Żadnych złudzeń nie pozostawili koszykarze ROSY Radom rywalom, którzy uczestniczyli w półfinałowych zmaganiach Mistrzostw Polski U20. Podopieczni Dawida Mazura oraz Przemysława Koguta wygrali wszystkie trzy spotkania i znaleźli się w czołowej ósemce, która na przełomie lutego i marca stoczy batalię o medale.

W pierwszym starciu z MKS Start SA Lublin spotkanie do przerwy było wyrównane. W drugiej połowie poprawiliśmy przede wszystkim grę w obronie, oraz skuteczność w ataku i ostatecznie wygrywamy 84-55. MVP spotkania został Dawid Golus zdobywca 14 punktów.

Mecz z WKK Wrocław od początku do końca trzymał w napięciu. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. W trzeciej kwarcie wrocławianie skutecznie odrabiali straty, by na 2 minuty przed końcem wyjść na prowadzenie 54-56. Chwilę później Dawid Golus wyprowadził nas na prowadzenie rzutem za 3 – 57-56. Ostatnia minuta to trzymanie nerwy na wodzy przez radomian, którzy wychodzą na prowadzenie po rzucie Karola Nowakowskiego! Drugie zwycięstwo odnosi ROSA! 61-57. MVP spotkania powędrowało do Mikołaja Krakowiaka, który rzucił 17 punktów oraz miał 7 asyst.

W ostatnim spotkaniu pewni awansu do finału na luzie pokonujemy ŁKS Szkoła Gortata Łódź 101-32. MVP spotkania został Kacper Rojek zdobywca 19 punktów, 8 asyst i 4 przechwytów.

Do finału oprócz radomian awans wywalczyły drużyny: WKK Wrocław, Biofarm Basket Junior Poznań, MKS Dąbrowa Górnicza, Asseco Gdynia, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, Exact Systems Śląsk Wrocław, KS AGH Korona Kraków.

MVP Turnieju został Mikołaj Krakowiak.

Piątka Turnieju: Adrian Stadnicki (Łódź), Bartłomiej Pelczar (Lublin), Kamil Fiedukiewicz (Wrocław), Mateusz Szczypiński (Radom), Karol Nowakowski (Radom).