Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Przewodniczący Wójcik odpowiada radnym PO: Dalsza próba podburzania mieszkańców naszego miasta trwa

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-02-09 11:40:00, aktualizacja: 2018-02-09 15:55:00

Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik odniósł się do dzisiejszej konferencji prasowej radnych PO i mieszkańców Radomia. - Dalsza próba podburzania mieszkańców naszego miasta trwa - powiedział.

Dariusz Wójcik

Protest mieszkańców ulic wyciętych z programu drogowego. ''Zapraszamy radnych, niech zobaczą jak się tonie w błocie''

- Chciałem radnym PO przypomnieć, że wszyscy członkowie Platformy głosowali za przyjęciem budżetu, więc zwalanie odpowiedzialności na opozycję jest nie na miejscu, bo to prezydent powinien sobie zbudować większość do swoich pomysłów - mówił w rozmowie z Radom24.pl Dariusz Wójcik.

Przewodniczący Rady Miejskiej dodał: - Katalog ilości dróg w tym budżecie, który przygotowaliśmy, nie jest zamknięty, prezydent na każdą sesję może przyjść, przedstawić projekt remontu ulicy, podać koszty i Rada Miejska na pewno się nad danym tematem pochyli, także nie ma potrzeby straszyć mieszkańców. Kłamstwem jest jednak, że za 8 mln da się wyremontować ponad 60 ulic, dlatego, że koszt jednej to byłoby 20 tysięcy, a za tyle to można sobie zrobić kostkę brukową pod domem, a nie remont drogi. Oczywiście my jako radni, jesteśmy skłonni ten budżet zwiększyć, ale musimy poznać dokładnie analizę kosztów.

 

autor: dm

Wasze komentarze (25)

Chichot
2018-02-13 01:45:00

Podburzam do zapytania: Ile w tym roku bedzie wydane na lotnisko-bubel. Siatki letnie juz sa gotowe, a tu dupa zbita. Na ile Kosztowny bedzie toto w tym roku. Jak bedzie dzialac, chce tam prace. Mam fakultety, doswiadczenie, jezyki.... Fajnie by bylo sobie posiedziec za -minimum- 40 tysi na miesiac.

ewerest
2018-02-12 22:17:00

Re...Dobrze,ze ty gośc jesteś uczony i douczony... ale widzę,że jesteś przede wszystkim dobrze poinformowany, kto z kim i gdzie.Po twojej "wiedzy" nie muszę się domyslać czyim ty jesteś cynglem:)

kpina
2018-02-12 20:07:00

Ograniczenie ilości budowy ulic przez mądrych radnych pokazało w którym miejscu ciała maja oni mieszkańców Radomia. Dlatego trzeba pamietac o tym w nadchodzących wyborach.

Zorientowany
2018-02-12 13:35:00

Na Witkowskiego już nawet PO nie stawia. Zawsze miał wszystko gdzieś a teraz szczególnie, bo wie że już nawet nie będzie kandydatem PO do kampanii wyborczej na prezydenta więc olewa wszystko jak leci.

on
2018-02-12 13:09:00

RE: ewerest,Błędem było może budowanie hali sportu na obiektach Radomiaka .bo powierzchnia terenu i otoczenie nie spełniało na starcie tych kryteriów, była wielce ograniczona.Po za tym przeliczono się z działką prywatna wzdłuż ulicy Zbrowskiego. Wyburzenie budynku Sądu Rejonowego jest rozrzutnością Może wykupić i potem wyburzyć kilka domków jednorodzinnych ,i ze dwa bloki przylegające i ad hot będą nowe tereny dopasowywane do koncepcji budowy dróg dojazdowych i miejsc parkingowych.Pan przewodniczący RADY MIASTA RADOMIA WÓJCIK został wybrany w demokratycznych wyborach, a kolejne oblicze panów Fałek , Wożniak i radnych z po poznamy na sesji rady w dn.26.lutego-poniedziałek..Pamięć ludzka jest zawodną , ale przypomnę ,że w minionych czasach za rządów SLD ,PSL w RADOMIU PRZYBYWAŁO PONAD 1 300 BEZROBOTNYCH IN PLUS A WYBRANY PREZYDENTEM WITKOWSKI OBIECAŁ STWORZENIE NOWYCH 8 000 MIEJSC PRACY!

gość
2018-02-12 10:25:00

@ewerest - widać, że cie uczyli... ale nie douczyli.Chyba nie powiesz mi, że to normalne, że z PO uciekło trzech radnych i to tuż przed uchwaleniem budżetu. To ci radni zwrócili uwagę na to, że w Platformie Obywatelskiej nie ma żadnej wolności, a tylko zamordyzm, co potem potwierdzili tylko funkcjonariusze tej partii w swoich wypowiedziach.DLACZEGO PREZYDENT, ZAMIAST SPOTKAĆ SIĘ Z RADNYMI OPOZYCJI W SPRAWIE BUDŻETU, POJECHAŁ NA WCZASY NA MAJORKĘ, A NA SPOTKANIE WYSŁAŁ SWOICH CYNGLI?

I Ty Zostań Radnym
2018-02-10 20:33:00

Zwiększyć radę o wszystkich mieszkańców Radomia,ciepła posada,zero odpowiedzialności ,a poza tym każdy będzie zadowolony i uśmiechnięty....

Erewan
2018-02-10 18:41:00

Komentarz zablokowany.

WILKołak
2018-02-10 10:05:00

prawdziwe oblicze Witkowskiego. Skłócić wszystkich ze wszystkimi. Witkowski nie było ciebie i twojej świty szkodników to owszem, spierali się w radzie ale nigdy nie było takich cyrków. Ty jestes za to odpowiedzialny ty oszuscie polityczny.

ewerest
2018-02-09 22:42:00

Panie Przewodniczący,wiem ze przed panem swietlana przyszlosc zawodowa... pan spadnie na cztery łapy...a jeszcze wywindują pana wyzej,taki z pana aparatczyk partyjny wyrobiony jak haczyk.... Nie jestem absolutnie za PO, jestem za normalnością,ale jak ma Witkowski budować koalicję w tej radzie potłuczonej i naburmuszonej...jak macie tam większosc???Scyzor sie otwiera jak jestes pan stronniczy i zaklamany.A jak można budowac halę i stadion bez dróg dojazdowych i parkingów???Gdyby nie Witkowski o takiej inwestycji moglibyśmy tylko pomarzyć,to zrobiliście na zlość i wycofaliście kasę na infrastrukturę wokół centrum.Tak tylko dzialają SZKODNIKI PODłE MAJĄCE TWARZ PELNĄ FRAZESÓW.Od tylu lat w radzie ciągle te same coraz starsze gęby,to jest nieszczęscie tego miasta !

0
2018-02-09 20:35:00

Panie przewodniczący, to nie jest podburzanie, to pan Witkowski zgodą zmienia Radom.

Radomianka
2018-02-09 20:17:00

Jak można wyrzucić 68 ulic, a wpisać 19 za te same pieniądze??? To bezsensu. Robiąc na złość Prezydentowi Radni PiS, SLD i Niezależni ukarali mieszkańców Radomia.

0
2018-02-09 20:13:00

Ludzie opanujcie się! Nie wojenki partyjne powinny być najważniejsze tylko Radom i jego mieszkańcy. Zrozumcie to wreszcie

And
2018-02-09 17:11:00

Masz rację zzz ja też zacząłem liczyć i wyszło mi że Wójcik kit wciska , chyba że może na metry przelicza

Proste
2018-02-09 16:01:00

Panie Witkowski, trzeba było utrzymać większość, którą pan miał w radzie miejskiej teraz mieć swój budżet i mieć w d... opozycję.

Anonim
2018-02-09 15:34:00

Moim zdaniem to właśnie pan radny Dariusz Wójcik sam podburza mieszkańców Radomia do tego by zaczął się protest w sprawie utwardzenie 67 ulic niech on pojezdzi po tych ulicach jak wycecha i inne to zobaczy z czym się ludzie borykają na codzień A niektórych nie stać by co chwila naprawiać samochody

cześć
2018-02-09 14:26:00

Sobieraj mieszka na paryskiej

obs
2018-02-09 14:16:00

Szanowni Państwo przestańcie się licytować kto gdzie mieszka, a zacznijcie rozsądnie myśleć. Należy robić po kolei wszystkie drogi zawarte w budżecie ustalając czytelne kryteria.( ilość mieszkańców, infrastrukturę, stan istniejącej drogi itp.).Ale należy to robić dobrze tzn z chodnikami ,krawężnikami, a nie bezmyślnie lać asfalt który się rozpadnie za 2-3 lata.

zzz
2018-02-09 13:36:00

Przed chwilą P.Marek Szary w komentarzu do konferencji mieszkańców ulic wyrzuconych z budżetu z radnymi PO powiedział że jak Pan Prezydent poprosi i poszuka źródła finansowania to być może opozycja łaskawie wyrazi zgodę na jej utwardzenie. Dobrze że niedługo wybory, będziemy pamiętać na kogo nie głosować.

NieRadom
2018-02-09 13:15:00

Jak w PiS są tacy matematycy jak Pan Wójcik to nie ma się co dziwić, że nie dali rady zrozumieć budżety przygotowanego przez Prezydenta Witkowskiego. Dla powagi moich słów 8 000 000 PLN : 68 ulic = 117 647 PLN. Brawo Panie Przewodniczący. Pora na emeryturę polityczną albo powrót do szkoły - najlepiej podstawowej.

 1 2 >