Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Bezpartyjni pójdą razem do wyborów. Kto ich kandydatem na prezydenta Radomia? [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-02-02 08:50:00, aktualizacja: 2018-02-02 15:22:00

Radni Kazimierz Woźniak i Ryszard Fałek potwierdzili, że trwają rozmowy kilku stowarzyszeń w sprawie wspólnego startu w wyborach pod szyldem Bezpartyjni Radom. Mają one kilku kandydatów na kandydata na prezydenta Radomia.

W rozmowach w różnym stopniu zaawansowania biorą udział stowarzyszenia: Radomianie Razem, Wspólnota Samorządowa, Radomski Samorząd Obywatelski, Stowarzyszenie Kupców Polskich czy Strefa Łucznik.

Dlaczego chcą iść razem do wyborów? - Mnie przeraża to poddaństwo polityczne radnych. Ja nie wierzę, że wszyscy radni PiS i jego przybudówki popierali wszystkie wnioski do budżetu. Tu chodziło o to, że jest dyktat partyjny. Nikt się nie może wyłamać, bo go wyrzucą z klubu - mówi Kazimierz Woźniak z Radomian Razem.

Ryszard Fałek ze Wspólnoty Samorządowej tak tłumaczy: - Rozmawiamy jako środowiska niepartyjne, nie ma członków partii w naszym gronie. Chcemy pójść jednym blokiem, bo to ma sens przy tej ordynacji wyborczej.

Radny Woźniak odniósł się też do powstania w Radzie Miejskiej klubu o nazwie Radni Bezpartyjni. Powołali go radni, którzy wyszli z PO i Andrzej Sobieraj. - Ci radni stworzyli fałszywkę. To nie ma nic wspólnego ze stowarzyszeniem Bezpartyjni Radom. To jest próba podszycia się, zamącenia w głowach mieszkańcom Radomia. Niech ci radni mają odwagę i powiedzą, że są razem z PiS, a nie próbują, tworzyć jakiś odrębny klub, pokazywać, że są niezależni. To jest tylko okłamywanie mieszkańców - stwierdził.

Na pytanie o wspólnego kandydata na prezydenta, tak radny Fałek, jak i Woźniak odpowiedzieli wymijająco. Rozważają różne kandydatury, także swoje, ale też np. byłego posła Krzysztofa Sońty. Przypomnijmy, że mówi się również o Robercie Dębickim. Radni potwierdzili, że jeśli stowarzyszenia, tak jak planują, pójdą do wyborów razem (podkreślali, że rozmowy wciąż trwają), to na pewno wystawią swojego kandydata na prezydenta.

Jacy ludzie znajdą się na listach Bezpartyjni Radom? - Będziemy pokazywali absurdalność partii politycznych, ich szkodliwość działania w samorządzie. Pokażemy, co to znaczy obywatelska postawa, nie polityczna. Tak działające osoby będziemy gromadzić na naszych listach. Nie patrzymy na światopoglądy. Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział, że będziemy działać razem z panem Kazimierzem, to bym powiedział: coś się komuś pomyliło. Dzisiaj idziemy razem i mówimy: tylko dobro miasta nas interesuje, nic więcej.

 

autor: mawi

Wasze komentarze (41)

sss
2018-02-02 18:20:00

Panowie zaprzeczacie sami sobie. Najpierw mówicie, że będziecie pokazywać absurdalność partii politycznych, a później cytuję: Nie patrzymy na światopogląd. Więc pytam CO TO JEST ŚWIATOPOGLĄD w waszym rozumieniu? Czy to nie jest przypadkiem sfera doświadczeń związanych z materialną, POLITYCZNĄ, społeczną, techniczną, magiczną egzystencją człowieka???

0
2018-02-02 18:16:00

Komentarz zablokowany.

Beata
2018-02-02 14:58:00

Przecież pan Fanek i Pożyczka są na tapecie od 20 lat. Pytam. Co oni zrobili dla Radomia? Ano duuużo. Fanek i Pożyczka doprowadzili szkolnictwo zawodowe do upadku. Likwidowali swego czasu przedszkola. Co chcą jeszcze zniszczyć? Tym panom dziękuję.

0
2018-02-02 14:03:00

Panowie są już gotowi do pobierania diet przez kolejne cztery. Uważają siebie za najlepszych w tym względzie. Że kary Bożej na to nie ma.

on
2018-02-02 13:46:00

Tych dwóch radnych zamiast zwoływać konferencję w połowie czasu krytykując PIS i czwórke radnych niezależnych,powinni już przyjść z jakimiś propozycjami odnośnie zmian w budżecie wraz z podaniem żródła finansowania i dlaczego akurat ta inwestycja jest teraz niezbędną a nie śnić o kolejnym wybraniu ich przez wyborców.Panowie , proszę się skupić na pracy w radzie miejskiej , bo wasza kadencja jeszcze nie wygasła .Z krytykanctwa nic dobrego nie urodzi się.

0
2018-02-02 13:19:00

Mieliście wiele lat, by pokazać co potraficie. Radom potrzebuje ludzi walczących o swoje interesy, a nie liczących diety.

.......
2018-02-02 13:19:00

Komentarz zablokowany.

Konrad
2018-02-02 13:01:00

Slugusy Radzia Nieporadzia, zarzucają innym bycie na usługach parti :))))))))) a to dobre :)))))) ci panowie powinni mieć więcej konferencji to by oprawiali swoją mądrością humor co jakiś czas

dal
2018-02-02 12:52:00

Rysio wskoczył na platformę, która teraz tonie - i rozpaczliwie szuka ratunku. Mam nadzieję, że się nikt na to nie nabierze

0
2018-02-02 12:11:00

Komentarz zablokowany.

Ustronie
2018-02-02 11:47:00

Bardzo dobrze że PiS wprowadził lub ma zamiar wprowadzić dwie kadencje. Skonczy się walka o stołki tylko dla kasy, dla swoich, dla szwagra który jest po szkole rolniczej ale to co przeciez może być Dyrektorem.

Radomianin.
2018-02-02 11:46:00

Nie kłamcie. Jaki Pan, Pana kolega Fałek, Pan Dębicki, jaki jest bezpartyjny????? to tak jak 4 lata temu na Ustroniu Pan Andrzej Łuczycki hehe ONI WSZYSCY SA UWIKŁANI W TE SAMO BŁOTO. Na żadnego z nich nie ODDAM GŁOSU. SĄ W RADZIE OD 15 LAT I NIKT Z NICH NIC DOBREGO DLA MIASTA NIE ZROBIŁ.

tylko miast
2018-02-02 11:41:00

oczywiście w sensie politycznym. Ma pan tendencję do przyklejania się do wygodnych (w tym momencie) ugrupowań. Cały szacunek do pana wyparował

tylko miasto
2018-02-02 11:40:00

nas interesuje - i wszystko jasne. Panie Fałek stał się Pan totalnie nikim

sondaż
2018-02-02 11:20:00

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby aż 49 proc. wyborców, wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i SE.pl. W Radomiu PIS-52%, PO +nowoczesna 11%

awe
2018-02-02 10:52:00

Dobry pomysł! Jak iść na dno to w doborowym towarzystwie :-)

trybuna po
2018-02-02 10:24:00

Czy to prawda, że wszyscy radni radomskiej PO, co odeszli z partii w ostatnim okresie czasu będą startować z bardzo dobrych miejsc na liście wyborczej radomskiego PiS?

marcin
2018-02-02 10:23:00

Ciekawe jak na jednej liście w okręgu nr 4 zmieszczą się obecni radni z tego okręgu Panowie Ryszard Fałek i Kazimierz Woźniak?Czy to prawda, że były radny PiS pan Leszek Pożyczka swoją przyszłość polityczną wiąże ze stowarzyszeniem Inicjatywa w Radomiu?Jesli tak to ponownie będzie startował z listy PiS, a przecież w 2015 r. opuścił PiS i został radnym bezpartyjnym.

ko
2018-02-02 10:06:00

Tylko pan Wożniak na prezydenta a pan Gryka na zastępcę i jeszcze na skarbnika .... i jest ok. A Sońta na nieruchomości ... No kwalifikacji pana Dębickie nie znam i nie słyszałam o dorobku zawodowym. Geniusz jeszcze nie wykluty no jeszcze!

spójnik
2018-02-02 09:36:00