Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława

Jedna dobra kwarta to za mało. Kolejny słaby mecz i porażka ROSY

dm, plk.pl 2018-01-28 14:33:00

W spotkaniu 18. kolejki Energa Basket Ligi ROSA Radom przegrała na własnym parkiecie 65:79 z liderem tabeli - Anwilem Włocławek. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to już dziewiąta porażka w sezonie 2017/2018.

Michał Sokołowski rzucił dziś 15 punktów. Foto: RosaSport.pl

Początek był dość wyrównany, a obie drużyny miały pewne problemy ze skutecznością. Nawet gdy trójkę trafiał Igor Zajcew, to w kolejnej akcji tym samym odpowiadał Ivan Almeida. Dopiero kolejne trafienie tego ostatniego dało Anwilowi sześć punktów przewagi. Po 10 minutach włocławianie prowadzili 18:10.

Na początku drugiej kwarty nieźle radził sobie Jarosław Zyskowski - dzięki jego rzutom zespół trenera Igora Milicicia był już lepszy o 10 punktów. To pozwoliło tej ekipie kontrolować wydarzenia na boisku. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywali aż 37:22.

Patrik Auda, Kevin Punter oraz Igor Zajcew dodali trochę energii Rosie na początku trzeciej kwarty, dzięki czemu tej drużynie udało się zbliżyć na 10 punktów. Późniejsza akcja 2+1 Michała Sokołowskiego jeszcze bardziej poprawiała tę sytuację. Przewagę Anwilu utrzymywał Jaylin Airington, ale radomianie walczyli dalej. Dzięki kolejnej trójce Sokołowskiego był nawet remis! Po 30 minutach goście prowadzili ostatecznie 55:53.

Czwartą kwartę zespół z Włocławka rozpoczął jednak od serii 10:0 i ponownie kontrolował sytuację. Nasz zespół cały czas starał się być blisko, ale nie był już w stanie zniwelować strat. Anwil zwyciężył 79:65.