Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Opozycja: Uchwalimy budżet. Wiceprezydenci kłamali [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-26 15:15:00, aktualizacja: 2018-01-26 16:00:00

Radni opozycji skomentowali dziś zerwane w czwartek rozmowy z wiceprezydentami Radomia ws. budżetu miasta na 2018 rok. - Mimo, że prezydent tego nie chce, budżet zostanie uchwalony - poinformował przewodniczący Dariusz Wójcik.

Rozmowy o budżecie zerwane. Opozycja: Oszukali nas nieudolni pomagierzy. Strona prezydencka: Nic nie obiecywaliśmy

Przewodniczący Rady Miejskiej na początek przypomniał "historię rozmów radnych opozycji z wiceprezydentami Radomia" oraz podkreślił, że ich priorytety to zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i tym się kierowali. - Drogi są ważne, tak samo parking przy szpitalu, ale my poddaliśmy to badaniom społecznym, z których wyszło, że 90% ludzi zapytanych, czy woli, żeby został zbudowany parking przy szpitalu, czy rehabilitacja, odpowiedziało, że rehabilitacja, wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Radomia, czy to się prezydentowi podoba, czy nie - powiedział, dodając, że "poprawki są przygotowane, więc nieprawdą jest, że nie potrafimy tego robić".

- Nie rozumiem, dlaczego wiceprezydenci w dzień spotkania z nami, zorganizowali konferencję, na której pluli na nas i kłamali. To oni zerwali rozmowy, gdyż nie można przed spotkaniem obrażać radnych - mówił Marek Szary.

Szef klubu radnych PiS poinformował też, jakie poprawki do budżetu wnieśli radni opozycji: - "Wycinamy" około 36 mln zł wydatków, a wprowadzamy nowe zadania za 28 mln. Wykreśliliśmy z budżetu to, co nie służyło rozwojowi miasta, tylko służyło do opłacenia za pieniądze miejskie kampanii wyborczej pana prezydenta.

Poprawki radnych opozycji do budżetu Radomia na 2018 rok:
• piechotą łatwo i przyjemnie - 1 mln 200 zł
• modernizacja dróg gminnych, asfaltowanie i utwardzanie dróg gruntownych (sprawdź na filmiku, o jakie ulice chodzi)
• budowa parkingów od strony ul. Maratońskiej - 800 tys. zł
• zwiększenie wydatków na pomoc społeczną w zakresie dożywiania dzieci w szkołach podstawowych - 1 mln zł
• gospodarka niskoemisyjna - 400 tys.zł
• budowa centrum rehabilitacji - 7 mln zł
• projekt na budowę centrum szkolno-rehabilitacyjnego dzieci i młodzieży specjalnej troski - 500 tys. zł
• plac zabaw na osiedlu XV-lecia - 100 tys. zł
• budowa zatok parkingowych w ciągu ul. Rapackiego przy PSP nr 6 - 80 tys. zł
• siłownia zewnętrzna dla seniorów przy ul. Szerokiej - 80 tys. zł
• siłownia na wolnym powietrzu przy PSP nr 29 - 80 tys. zł
• plac do ćwiczeń street work out przy PSP nr 6 - 80 tys. zł
• dokumentacja na budowę sali gimnastycznej przy PSP nr 31 - 140 tys. zł
• budowa placu zabaw na Ustroniu - 400 tys. zł
• doposażenie placu zabaw na Ustroniu - 100 tys. zł
• budowa placu zabaw przy ul. Marii Gajl - 200 tys. zł
• budowa słupków betonowych przy ul. Ściegiennego - 10 tys. zł
• budowa miejsc postojowych na XV-leciu - 100 tys. zł
• budowa boiska typu Orlik oraz skoczni w dal przy PSP nr 26 - 540 tys. zł.

- Nie zgadzamy się, aby wszystko robić z kredytów, gdyby zrealizowany został budżet prezydenta Witkowskiego, to miasto po tym roku dodatkowo zadłużyłoby się na 86 mln 500 tys. zł. Nie zamykamy się, nie udajemy, że jesteśmy mądrzejsi od wszystkich, chętnie będziemy rozmawiać z prezydentem, jak przyjdzie i nam zaproponuje jakieś rozwiązania - stwierdził radny Szary.

Radna Pastuszka-Chrobotowicz dodała: - Nam naprawdę nie zależało, żeby wywołać polityczną awanturę, zależało nam przede wszystkim na tym, aby stworzyć zrównoważony budżet Radomia na 2018 rok i tak by się stało, gdybyśmy usiedli i zaczęli poważnie rozmawiać, gdyby wiceprezydenci nie potraktowali nas jako zło konieczne, uważam, że ten budżet byłby najlepszy, jaki kiedykolwiek miało nasze miasto.

- Zapraszamy panie prezydencie do współpracy, nie mamy monopolu na wiedzę, czas jeszcze jest, przecież "zgoda ma zmieniać Radom", to nie jest tak, że jak coś wykreśliliśmy z budżetu, to tego nie będzie, jak pan prezydent przyjdzie i uzasadni nam zasadność danej inwestycji, to ją przegłosujemy i będzie w budżecie, my chcemy wiedzieć, na co wydawane są pieniądze mieszkańców - podsumował przewodniczący Wójcik.

Więcej na załączonych powyżej wideo.

UM i PO odpowiadają opozycji: Radni ''zakiwali się''. Chcą sfinansować swoje kaprysy

 

autor: dm

Wasze komentarze (49)

aaaa
2018-01-27 07:58:00

Radnym , posłem prezydentem posłem itp się jest po to by dostać intratną posadkę w państwowych instytucjach wraz z rodziną znajomymi i by mu dróżkę zrobili pod domek wydali szybko pozwolenia itp nie inaczej jest w tej radzie miejskiej 2/3 ........radnym powinno się zakazywać pracować w sektorze publicznym by się żyło nam lepiej w domysle radnym potem pozostałym

Taki żart
2018-01-27 05:27:00

Komentarz zablokowany.

Maces
2018-01-26 23:36:00

Paranoi ciąg dalszy: "Wykreśliliśmy z budżetu to, co nie służyło rozwojowi miasta, tylko służyło do opłacenia za pieniądze miejskie kampanii wyborczej pana prezydenta." W zamian wprowadzacie to co też nie będzie służyło rozwojowi Radomia, za to przysłuży się PiS w kampanii wyborczej... Do jasnej ch... Panowie to nie o was chodzi tylko o nasze miasto!!! Róbcie tak dalej a zarówno PO jak i PiS przegra z byle "Kononowiczem"

Kolega
2018-01-26 23:14:00

A Pan Szary jako Dyrektor do spraw finansowych to w ogóle tam pracuje? ma czas? Duża pensyjka, samochody premium plus kasa z rady. I ani tu ani tam nie jest dobry. I to za nasze podatki.

Olek
2018-01-26 22:10:00

Jak Kosztowniak zbudował dom na Wolce Klwateckiej to ul. Klwatecka od razu została zrobiona i jakoś radomianie mogli za nią zapłacić ze swoich podatkow.

tttt
2018-01-26 21:42:00

Do radomianki- szanowna pani było panią stać na wybudowanie domu na polu tatusia to pewnie na drogę do domku też będzie stać. Dlaczego wszyscy radomianie mają inwestować w nią?

Radomianka
2018-01-26 21:37:00

Opozycja- czyli PIS z poplecznikami będzie za wszelką cenę forsować swoje poprawki i absolutnie nie interesuje ich dobro mieszkańców Radomia. Przykładem jest tu Radomski Program Drogowy.Proponują by zamiast utwardzić 68 ulic zbudować 17 i już jest oszczędność. A my dalej będziemy tonąć w błocie. Myślę, że nasi Panie i Panowie radni z opozycji też utoną w najbliższych wyborach. Wstyd!!

9898
2018-01-26 21:26:00

Krótki komentarz - pis to zawistne szkodniki zarówno u nas jak i w całym kraju

0
2018-01-26 21:12:00

Czy nijaki Witkowski jeszcze nad czymś panuje w naszym mieście?

zaza
2018-01-26 20:13:00

Czy prezydent Witkowski jest jeszcze potrzebny?

Konik
2018-01-26 19:12:00

Brawo Panie Darku. Odwagi brawo

DS2
2018-01-26 18:50:00

Zapytajcie czy ludzie wolą parking pod szpitalem czy karetkę która ich tam zawiezie w sytuacji zagrożenia życia. pewnie parking wybiorą ;)

DS
2018-01-26 18:47:00

Zapytajcie się czy ludzie wolą parking pod szpitalem czy dofinansowanie filmu. Pewnie film wybiorą.

obserwator
2018-01-26 18:04:00

To kto w końcu kłamie? Może się nie znam ale gdy obejrzałem obydwie konferencje popatrzyłem sie na twarze i posłuchałem ich wypowiedzi to wydaje mi się że jednak radni PISu mijaja się z prawdą

poludnie
2018-01-26 17:58:00

Ja bym się zapytał Pana Marcina co w budżecie jest dla osiedla Południe???

DEMON
2018-01-26 17:56:00

Komentarz zablokowany.

@222
2018-01-26 17:42:00

"Karol Semik: Protokoły z naszych spotkań są do wglądu" - więc dziennikarze mogą łatwo to sprawdzić :D

222