Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

ROSA z kolejną porażką w LM

dm, plk.pl 2018-01-17 20:10:00

W spotkaniu 11. kolejki koszykarskiej Ligi Mistrzów ROSA Radom przegrała na własnym parkiecie 63:69 z greckim AEK-iem Ateny. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to już dziesiąta porażka w tych elitarnych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniach Michała Sokołowskiego prowadzili nawet 11:4. Później Rosa utrzymywała przewagę dzięki akcjom Kevina Puntera i Daniela Szymkiewicza, ale po trójce Manny’ego Harrisa była lepsza tylko o trzy punkty po 10 minutach rywalizacji.

W drugiej kwarcie AEK dość szybko doprowadzał do wyrównania, ale kolejne rzuty Patrika Audy pozwalały radomianom odetchnąć. W pewnym momencie grecka drużyna zanotowała jednak serię 7:0 i zdobyła przewagę. Ostatecznie po rzucie wolnym Vasilisa Xanthopoulosa wygrywała po pierwszej połowie trzema punktami.

Kluczowa była trzecia kwarta, ponieważ nasz zespół miał spore problemy w ataku. Dobrze wykorzystali to goście. W pewnym momencie, po trafieniu Giannoulisa Larentzakisa mieli nawet 14 punktów przewagi. W końcówce zmniejszył ją trochę Szymon Szymański.

W ostatniej części meczu Rosa walczyła o korzystniejszy rezultat. Dzięki akcji 3+1 Kevina Puntera zbliżyła się nawet na trzy punkty, ale zespół z Aten nie chciał pozwolić na więcej. W ważnych momentach skuteczny był Dusan Sakota i to AEK zwyciężył 68:63.