Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Telewizyjny triumf ROSY

dm 2018-01-14 14:33:00

ROSA Radom wygrała na własnym parkiecie 80:74 z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w spotkaniu 16. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2017/2018.

Początek meczu, który był transmitowany na żywo w Polsat Sport, był dość nerwowy dla obydwu drużyn, co przełożyło się na słabszą skuteczność. Częściej jednak na niewielkim prowadzeniu byli goście, którzy dobrze wykorzystywali Adama Łapetę. Po późniejszej trójce Tomasza Ochońki BM Slam Stal miała już sześć punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach ostrowianie prowadzili 23:16.

W drugiej kwarcie zespół trenera Emila Rajkovicia starał się kontrolować sytuację, a Rosa nie potrafiła skutecznie odrobić strat. Po kolejnej akcji Łukasza Majewskiego goście mieli nawet 11 punktów przewagi. Ostatecznie po pierwszej połowie było 47:36.

W początkowej fazie trzeciej kwarty radomianie zbliżyli się na siedem punktów po trafieniu Kevina Puntera, ale ekipa z Ostrowa nie chciała pozwolić na nic więcej. Rosa w końcówce tej części meczu zagrała jednak świetnie i dzięki rzutom wolnym Michała Sokołowskiego oraz trójce Marcina Piechowicza mieliśmy remis po 59.

Czwartą kwartę od pięciu punktów z rzędu rozpoczęła BM Slam Stal, ale gospodarze szybko odpowiadali. Dzięki trafieniu z dystansu Kevina Puntera na prowadzeniu byli radomianie. Kolejny rzut Amerykanina dawał nawet sześć punktów przewagi, co okazało się kluczowe. Ostatecznie ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego zwyciężyła 80:74.

Tabela PLK - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z GTK Gliwice. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (21 stycznia) o godz. 18.

ROSA Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:74 (16:23, 20:24, 23:12, 21:15)

ROSA: Sokołowski 20, Punter 20, Harrow 11, Zajcew 10, Szymkiewicz 6, Auda 6, Piechowicz 3, Trojan 2, Szymański 2, Zegzuła 0.

Stal: Johnson 24, Majewski 13, Łapeta 12, Škifić 8, Ochońko 7, Carter 6, Kostrzewski 4, Chyliński 0, Kulka 0, Surmacz 0.