Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

PPL przejmie radomskie lotnisko? W przyszłym tygodniu podpisanie listu intencyjnego

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-13 13:20:00, aktualizacja: 2018-01-13 20:25:00

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości poinformowali dziś, że w przyszłym tygodniu (najprawdopodobniej w środę) podpisany zostanie list intencyjny pomiędzy Państwowymi Portami Lotniczymi a Portem Lotniczym Radom, ws. przejęcia przez PPL większości udziałów radomskiego lotniska.

- Podpisanie listu otwiera drogę do tego, by radomskie lotnisko w niedalekiej przyszłości stało się dużym portem lotniczym obsługującym liczne połączenia niskokosztowe i czarterowe - napisał jeszcze przed rozpoczęciem konferencji na Facebooku Jakub Kowalski.

Marek Suski: Według analiz, które zostały przeprowadzone przez niezależnych ekspertów, wynika, że najlepszym uzupełnieniem dla Centralnego Portu Komunikacyjnego, jest Port Lotniczy Radom. Oczywiście, złożyło się na to kilka czynników, jak gęstość zaludnienia, brak problemów z pogodą, co ma miejsce na lotnisku w Modlinie, czy dobrze skomunikowane miasto, m.in. przez przebudowę alei Wojska Polskiego, która dzięki pracy parlamentarzystów PiS-u dojdzie do skutku. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, że decyzja polityczna również jest taka, żeby tę inwestycję (przejęcie przez PPL i modernizacja radomskiego lotniska) realizować.

Mariusz Szpikowski, prezes PPL: Przede wszystkim, chodzi nam o "odciążenie" w jakimś stopniu lotniska Chopina. Głównie mam tu na myśli połączenia niskokosztowe i czarterowe. Rzeczywiście, w analizach najlepiej wypadło radomskie lotnisko, zdecydowanie lepiej niż lotnisko w Modlinie.

Przewidujemy, że po pierwszej fazie rozbudowy, radomskie lotnisko będzie w stanie obłużyć rocznie 6 mln pasażerów, a docelowo powinno to dojść do nawet 10 mln pasażerów. 

Oczywiście, na bieżąco rozmawiamy też z prezydentem Radomia, podpisanie listu intencyjnego najprawdopodobniej odbędzie się w środę.

Adam Bielan: Rozmowy prowadzimy już od wielu miesięcy, one w przyszłym tygodniu zaowocują podpisaniem listu intencyjnego. Od razu jednak zaznaczam, że list intencyjny nie oznacza, że PPL przejmie radomskie lotnisko. List jest wyrazem intencji, a nie zobowiązaniem, na to potrzebne są kolejne badania, do końca stycznia zostanie zakończony audyt.

Jeżeli wszystko się powiedzie, to - moim zdaniem - początek drugiego kwartału 2018 roku to realny termin na podjęcie ostatecznych decyzji właścicielskich. Na tym etapie nie bardzo można mówić więcej.

Wiadomo, potrzebne są inwestycje. Teraz ciężko mówić na jaką kwotę będą one opiewały; tak samo, ile procent udziałów przejmie PPL i za jaką kwotę. Byłoby to lotnisko obsługujące praktycznie całą centralną Polskę.

 

autor: dm

Wasze komentarze (35)

Gutek
2018-01-13 17:52:00

oj ! Zatkało kakao ? Nabieranie ludzików (ludziki to sympatycy PO).Wasze PełOwskie motto. 8 lat lania wody. Każdy dzień bez oszustwa to stracony dzień w/g PełO. BRAWO PiS !

oj
2018-01-13 17:34:00

Jak prosto nabrać radomskich ludzików!!!!!!!Po czynach ich poznacie -mówi pis...mo

Radomiaczek
2018-01-13 17:28:00

No wreszcie ! Wreszcie ! Wszystko powinno byc przejete przez panstwo co ma maly popyt ,tak jest w Niemczech dlatego jest najmocniejszy kraj na swiecie niema biedy dla bezrobotnych lub inwalidow gdzie otrzymuja prace z panstwa io to chodzi aby nikt w naszym kraju nieskonczyl na ULICY.BRAVO ! tak musi byc jesli chcemy choc troche liczyc sie w europie lub na swiecie.

po
2018-01-13 17:20:00

super wiadomosc, natychmiast pozbyc sie nieudolnego zarzadu z Raykowska na czele

MARTA
2018-01-13 15:41:00

daj im Panie jeszcze jedną kadencję, tak zadłużą kraj,że następcy się po nich zesr.... żeby to bagdno wyprostwać.

Głosowałem na Radka
2018-01-13 15:22:00

Brawo Radomski PIS. Macie mój głos w wyborach samorządowych i na Prezydenta miasta Radomia

ewaryst
2018-01-13 15:21:00

Adam Bielan:ZAZNACZAM ŻE PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO NIE OZNACZA PRZEJĘCIA RADOMSKIEGO LOTNISKA PRZEZ PPL.Czy trzeba jeszcze coś dodawać tym wszystkim co myślą ,że ten list jest coś wart. Nawet gdy ten list intencyjny zostanie podpisany ,to nie posiada żadnej mocy prawnej.

liben
2018-01-13 15:14:00

Panie pośle Suski, swoje serce otworzył Pan dla Radomia późno, ale szeroko.

0
2018-01-13 15:12:00

Panowie z PiS, co robicie dla Radomia to widzimy i cenimy. Weście się jeszcze solidnie za dofinansowanie kierunku lekarskiego.

321
2018-01-13 14:53:00

Chwała Bogu, że prezydentem jest Witkowski. Gdyby był Kosztowniak miasto wpompowałoby w lotnisko o 300 milionów więcej. Brawo prezydent i gratulacje za mądre, spokojne działanie i za zgodną współpracę z panem Bielanem

radom24.pl
2018-01-13 14:19:00

Ale jutro będzie czy w ogóle nie będzie?

r24
2018-01-13 14:08:00

dziś niestety nie

radom24.pl
2018-01-13 14:04:00

Będzie video z tej konferencji?

Sergio
2018-01-13 13:59:00

Różnica miedzy PiS a złodziejami i łapówkarzami z PO polega na tym że ci pierwsi spokojnie pracują na rzecz Radomia i wychodzą na konferencję z konkretami a ci drudzy co tydzień puszczają ściemę a gdy dochodzi do finału okazuje się że nic nie zrobili tylko szukają winnych którymi są albo kolejarze albo drogowcy albo prywatne firmy.

123
2018-01-13 13:52:00

Brawo Radomski PiS !!! Rozwój Radomia zależy od 4 inwestycji : ekspresowej trasy E7 do Warszawy, kolejowej 8-ki I najważniejszy jest rozwój lotniska i budowa ekspresowej 12 która połączy Radom z Via Baltica.

 < 1 2