Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski komentuje poprawki PiS i budowanie większości w Radzie Miasta [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-04 14:10:00, aktualizacja: 2018-01-04 16:35:00

Radosław Witkowski odniósł się do dzisiejszych poprawek posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy proszą prezydenta Radomia o 20 mln zł na rehabilitację i kierunek lekarski oraz poinformował, na jakim etapie jest jego budowanie większości w Radzie Miasta.

- Jeśli chodzi o finansowanie szkolnictwa wyższego, to prezydent miasta ma związane ręce, bo jeśli sięgniemy do ustaw, to tam jest wyraźnie zapisane, że prezydent może realizować tylko te zadania, które są w ustawie o samorządzie terytorialnym - powiedział, dodając: - Finansowaniem szkolnictwa wyższego w Polsce, zajmuje się państwo i to w pierwszej kolejności ministerstwo powinno zagwarantować finansowanie dla kierunku medycznego.

Poprawkę ws. 15 mln zł na oddział rehabilitacji RSS, prezydent skomentował następująco: - Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 56 mln zł, a więc nie jest to 15 mln, tylko 56. Cały czas zabiegamy jednak o finansowanie zewnętrzne, tak jak to było z ul. Wojska Polskiego, potrzebujemy więc determinacji i współpracy ponad podziałami.

W sprawie budowania większości, Radosław Witkowski powiedział: - Stoję ciągle na stanowisku, abyśmy nie przenosili standardów warszawskich do Radomia, budżet miasta jest budżetem mieszkańców i każdy sprawujący funkcje publiczną, bierze odpowiedzialność nie za wielką politykę, tylko za swoich sąsiadów; jestem gotowy po raz kolejny przekonywać wszystkich, że warto poprzeć ten budżet, jeśli radni mają swoje propozycje, na pewno się do nich odniosę.

Więcej na załączonym wyżej wideo.

Posłowie PiS proszą prezydenta o 20 mln zł na rehabilitację i kierunek lekarski [WIDEO]

 

autor: dm

Wasze komentarze (39)

0
2018-01-04 23:46:00

Panie Witkowski, czy to, że pani prezes lotniska - widma zarobiła w roku 2016 ponad 24 tys. więcej od premiera rządu jest zgodne z pana logiką i etyką zawodową. Czy w tym mieście są dziennikarze? A co na to panie radne w białych koszulkach z napisem "Wolne media"?

PO
2018-01-04 22:45:00

Oszczędź WSTYDU Panie Witkowski! Podaj sie do dymisji dla dobra twego!

Oceń SAM
2018-01-04 22:03:00

Tylko ok. 250 000,00 złotych zarabia szefowa portu. Lotniczego Radom. Mało ?

Oceń SAM
2018-01-04 22:03:00

Tylko rocznie ok. 250 000,00 złotych zarabia szefowa portu. Lotniczego Radom. Mało ?

Wy
2018-01-04 21:24:00

A kto rozliczy Kładkę nad Szarych Szeregów? Flagowa inwestycja Witka i Frytka-koszmar????

Q
2018-01-04 21:10:00

Witkowski rozlicz sie z 70 milionów na lotnisko które wziąłeś. To są publiczne pieniądze a nie twoje prywatne. Rozlicz sie to twój obowiazek, co sie z nimi stało, to pieniądze radomian

Szukam kotka
2018-01-04 20:26:00

Gdzie jest Piotr Szpredalowicz? Pracuje gdzieś, ktoś co wie bo martwię się strasznie.

500+
2018-01-04 20:20:00

Pier....e nie gole się; bo przytyłem na ryczałcie.

0
2018-01-04 19:06:00

Ten na zdjęciu koło niego też jest z pisu?

taka prawda
2018-01-04 18:48:00

Gdyby Witkowski był mądry po wyborach w 2014 r. a nie słuchał swych pseudo doradców miałby dziś pewną 2 kadencję.A tak otacza się ludźmi PiS i udaje, że nie ma problemów kadrowych w mieście.

0
2018-01-04 17:15:00

Radek chyba popłynie niedługo...on nigdy nic nie moze i liczy w kółko o współpracę ponad podziałami....gada jak Wladek z Ps SLu ktory ciagle apeluje i apeluje... :)))

123
2018-01-04 16:23:00

Żadnych zbędnych wydatków bo na przekręt w Radpecu musi wystarczyć.

Wargała
2018-01-04 15:44:00

Komentarz zablokowany.

0
2018-01-04 15:34:00

Ile razy przez osiem lat prezydentury Kosztowniaka radni PO poparli jego projekty budżetu? Może pan Witkowski sobie przypomni.

hehe
2018-01-04 15:29:00

Od razu widać że obali każdą zmianę w budżecie jako bezsensowną bo jego plan jest najwspanialszy i jedyny. Więc albo go wszyscy poprą albo będą beee

0
2018-01-04 15:00:00

Panie prezydencie, co jest takiego "Bezpieczne ciepło" i dlaczego za ten kaprys mają płacić radomianie? Ile to kosztuje - może dowiemy się od Pana?

Pajac
2018-01-04 14:58:00

Dlaczego tak pajacuje ten gość z brodą?

Radom24.pl
2018-01-04 14:19:00

Proszę spróbować raz jeszcze, bo my nie mamy żadnych problemów

nie dziala link