Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Posłowie PiS proszą prezydenta o 20 mln zł na rehabilitację i kierunek lekarski [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-04 13:20:00, aktualizacja: 2018-01-04 16:22:00

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby prezydent Witkowski wprowadził do budżetu miasta poprawki - chodzi o 15 mln złotych na oddział rehabilitacji RSS oraz 5 mln na wydział lekarski UTH.

- Prosimy, aby prezydent Radomia wprowadził do budżetu inwestycję, jaką jest oddział rehabilitacji miejskiego szpitala - powiedziała Anna Kwiecień. Chodzi o kwotę 15 mln złotych na przeprowadzkę z ul. Giserskiej na ul. Narutowicza i budowę od nowa oddziału rehabilitacji.

Całość tej inwestycji wynosi 30 mln, jednak posłowie PiS zobowiązali się, że jeśli prezydent Radomia wpisze taką poprawkę do budżetu miasta, to taka poprawka znajdzie się również w budżecie państwa.

- Chcemy również, aby Radosław Witkowski wpisał 5 mln złotych na wydział lekarski UTH, gdyż rektor zgłaszał już taką potrzebę, a ten wydział powinien być oczkiem w głowie naszego miasta, powinniśmy o to dbać i rozwijać - mówił Andrzej Kosztowniak.

Parlamentarzyści poinformowali, że zgłosili już taką poprawkę (również 5 mln zł) do budżetu państwa i chcą, aby to samo uczynił prezydent Radomia.

Na pytanie, czy radni PiS poprą budżet, jeśli prezydent zapisze te poprawki, Wojciech Skurkiewicz powiedział, że 11 stycznia jest głosowanie ws. budżetu państwa i "zobaczymy, jak zagłosują posłowie PO ws. naszych poprawek; wtedy wówczas ustalimy, jak zachowają się radni PiS". - Jeśli jednak prezydent tych poprawek do budżetu miasta nie wniesie, to zgłoszą je nasi radni - zakończył.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

Prezydent Witkowski komentuje poprawki PiS i budowanie większości w Radzie Miasta [WIDEO]

 

autor: dm

Wasze komentarze (40)

lo
2018-01-04 19:09:00

To ministerstwo nie jest zainteresowane rehabilitacją /za PO było tak samo/bo przecież z woli NFZ ilość placówek prowadzących zabiegi zmniejszyła się w Radomiu o 50 proc.Te prowadzące dalej ograniczyły ilość zabiegów o połowę.I tego posłowie nie wiedzą ?Jak zwykle czysta gra a lud radomski im tak to kupi czy od PIS czy PO!

*****
2018-01-04 17:46:00

Andrzej uśmiechnij się ????????????

Radomis
2018-01-04 17:13:00

Czy Wy gamonie nie rozumiecie że Nasze miejskie pieniądze mają być wydawane na Nas i Nasze potrzeby a nie by się zjeżdżali kolesie z okolicznych miejscowości( do których nic nie mam) i się uczyli .Ministerstwo szkolnictwa jest od tego by dać na to kasę więc po c..ja tam siedzicie? Po to by dla Naszego miasta ściągać a nie z niego doić, a może pan Rydzyk dofinansuje? I jeszcze szantaż jak nie da to go zjemy i nie zagłosują nasi za budżetem, już rok i Was nie będzie w mieście ale Wam Caryca Katarzyna pewnie coś załatwi spoko. A od Naszych Radomskich pieniędzy won

Marek
2018-01-04 16:29:00

Kurcze PIS się szczyci przechwala że załatwili 95 mln a to w końcu dzięki Prezydentowi Witkowskiemu bo na ochłapy się nie zgodzil.Tylko wytrwale walczył dla dobra miasta. PIS mu tylko kłody rzuca pod nogi.Taka jest prawda.Prezydent Witkowski zrobił bardzo dużo dla miasta a co zrobił Prezydent Kosztowniak pytam nic dobrego zadłużył miasto lotnisko zostawił a jako Poseł powinien coś zrobić pomoc Prezydentowi a wypieki wszyscy się a teraz wielkie ale mają i anty kampanię sobie robią.

RIO
2018-01-04 16:26:00

A co tam: można było zbudować gminne lotnisko, to i gminny uniwersytet też można.

Marcin
2018-01-04 15:47:00

Żeby apelować to trzeba mieć partnera do rozmow a nie utuczonego płaczka który na dodatek wszystkich dookoła oszukuje. To człowiek bez honoru a rozprawa z sekretarzem i komendantem straży tylko to udowodni.

USTRONIE
2018-01-04 15:33:00

Koledzy, widać już że wybory idą no nie? bo już kazdy z nich bedzie siebie wybierał itp Drodzy Posłwie to nie miasto ma zapewnic pieniadz na szkolnictow wyższe - tylko WY - Ministerstwo. a więc prosze o informację, - kiedy beda pieniadze dla Radomia ? Kiedy miasto w końcu skorzysta że ma AŻ TYLU POSŁÓW NA WIEJSKIEJ? Kiedy zaczniecie dabć o swoje miasto????? NIE ATAKUJCIE PREZYDENTA - TYLKO POKAŻCIE SAMI CO DOBREGO WASZA PRACA PRZYNOSI DLA NAS, DLA RADOMIA, DLA MIESZKAŃCÓW - GDZIE ????? Pytam się co 4 lata

321
2018-01-04 15:07:00

Po pierwsze, nie ostnieje coś takiego jak wydzial lekarski uth. Po drugie, najpierw odpolitycznienie tej uczelni, czyli rezygncja rektora.

Jezu
2018-01-04 15:05:00

Niech ktos pojdzie z ta baba na zakupy...

Radomiak!!!!
2018-01-04 14:55:00

Oni wszystko robią żeby nie było kasy na budowę stadionu!!!!

Dr Budżet
2018-01-04 14:33:00

Właśnie ktoś mądrze napisał na dole,Uczulenie się wspiera jeśli ma się budżet na plusie,a nie finansuje, Budżet idzie na miasto i wszystko co związane jest z mieszkańcami . Głupcy radomski PiS

Radomir
2018-01-04 14:30:00

Barany od rządu żądajcie Anie od miasta,fundusz jest przeznaczany na potrzeby mieszkańców a uczelnie to sprawy parlamentu prezydenta państwa.Idioci ,radomski PIS pasuje do PO że szok,To mnie zastanawia dlaczego prezydent Witkowski robi tak jakby był z PiS ,a radomski PIS robi podobnie jak Tusk czy Schetyna.

A MUZEUM WITOLDA GOMBROWICZA (WSOLA) TO MOZE?
2018-01-04 14:09:00

BO TATUS JEST DYREKTOREM?

Janka
2018-01-04 13:52:00

A dlaczego Centrum Rehabilitacji nie znalazło się w budżecie państwa w całości? Radom ma bardzo mało łóżek na 1 mieszkańca i jest taka potrzeba, by to zmienić. Panie i Panowie.... budżet miejski nie jest z gumy. Jesteśmy powiatowym miastem a utrzymujemy różne dziwne rzeczy (lotnisko). Może rząd by naszej służbie zdrowia trochę pomógł?

0
2018-01-04 13:51:00

Miasto nie finansuje uczelni, ale powinno ją wspierać w przypadku uruchomienia tak ważnego kierunku, jak lekarski.

0
2018-01-04 13:48:00

Ale przecież miasto nie może finansować uczelni. To jakieś totalne nieporozumienie

miki
2018-01-04 13:48:00

Platfusy jak zwykle chowają głowę w piasek

Ala
2018-01-04 13:31:00

Pisiory nauczyli się wydawać kasę ale by tylko nie swoją

Rex
2018-01-04 13:30:00

Niech zabiorą Kaczyńskiemu z miesięcznic. Starczy na wszystkie szpitale w Radomiu i powiecie

Anka
2018-01-04 13:30:00

Do szpitala jak najbardziej Ale do wydziału lekarskiego? A z jakiej racji po to żeby zaspokoić EGO co poniektórych polityków i rektora.

 < 1 2