Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Z sejmowej komisji do Kancelarii Premiera? Poseł Suski rezygnuje ze stanowiska

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-12-15 15:50:00

Z funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa zrezygnował dziś poseł Marek Suski (PiS), tłumacząc to "zbyt dużą liczbą obowiązków". Nowym przewodniczącym został dotychczasowy zastępca Wojciech Zubowski. Jak podaje nieoficjalnie na Twitterze Wojciech Szacki, jeszcze przed świętami Marek Suski wejdzie do Kancelarii Premiera w miejsce Henryka Kowalczyka.

Marek Suski

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim za prace komisji. Było różnie. Wiemy, opozycja ma swoje prawa, ale wszystkim bardzo dziękuję. To były dwa lata ciężkiej pracy. Przyjęliśmy mnóstwo ustaw - powiedział dziś na posiedzeniu sejmowej komisji.

Komisja zajmowała się zmianami w składzie Prezydium Komisji. - Mam zbyt dużo obowiązków. Muszę zrezygnować z części, bo po prostu nie daję rady. Informuję, że z dniem dzisiejszym złożę na ręce Marszałka Sejmu rezygnację, którą składam tutaj przed Państwem. I mam prośbę o wybór pana Wojciecha Zubowskiego na funkcję przewodniczącego Komisji - dodał Marek Suski.

Poseł PiS był przewodzącym Komisji od początku jej powstania. Jest także zastępcą przewodniczącego Komisji do spraw Służb Specjalnych oraz zastępcą przewodniczącego Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

Komisja wybrała dziś Wojciecha Zubowskiego na nowego przewodniczącego. Zubowski jest m.in. zastępcą przewodniczącego w sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

 

autor: dm, onet.pl

Wasze komentarze (19)

Do koło
2017-12-20 02:00:00

Myślisz,że jak wydzielą Warszawę z naszego województwa to Radom zostanie miastem wojewódzkim? Nic z tego. Stolicą tego województwa zostanie Płock. Wszyscy o tym wiedzą, dlatego nie biorą się za to. Płock ma zbyt silnych polityków z Pisu, nasi nie dadzą rady.

kolo
2017-12-19 14:30:00

Suski! pamiętaj, że radomianie pamiętają, że podpisywałeś z JAROSŁAWEM kontrakt dla Radomia gdzie głównym punktem było wydzielenie W-wy z mazowieckiego. Jeżeli nie dotrzymasz zrobisz z mordy cholewę. A to nieładnie i wku...wia wyborców.

0
2017-12-18 13:04:00

PiS jest takie samo jak PO - Koryto+ dlatego nie chodzę na wybory

do stypendysty
2017-12-17 15:21:00

Jaki scibi? Jeśli chodzi ci o Ścibora z pisu to ja nim nie jestem. Również żadnej posadki jak Ścibor nie dostałem chociaż jestem członkiem pisu od dawna.

Cała prawda o Suskim
2017-12-17 14:49:00

https://youtu.be/u-2NMsS4l80

Darek
2017-12-17 11:49:00

Spokój Wojciechu. Przestrzeń jątrzyć bo zostanie ci tylko wspólnota.

stypendysta
2017-12-17 09:00:00

scibi uspokoj sie

br
2017-12-16 15:42:00

Suski postawił teraz na własną karierę. Siedzi teraz w Warszawie to nie ma pojęcia co dzieje się w Radomiu.

członek pis
2017-12-16 12:53:00

Jestem oburzony, że zrobili z niej sekretarza. Wogóle wybory w pisie do zarządu to była szopka. Jak za czasów PZPR.

1
2017-12-16 12:44:00

Ja bym pozbył się tej kobiety Kingi odpowiedzialnej za wyjazd do Warszawy. Nie ma autorytetu wśród ludzi i nawet pisowcy jej nie lubią.

123
2017-12-16 12:17:00

Poseł Suski zainteresuj się lepiej tym bimbrem i cebulą.

0
2017-12-16 12:08:00

Ale jaja. Zablokowane wszystkie komentarze, czyli jeśli chodzi o radomski pis to nie ma już wolności słowa.

Szaraniawski
2017-12-16 07:04:00

Komentarz zablokowany.

Roman
2017-12-16 05:17:00

Komentarz zablokowany.

Rks
2017-12-15 22:04:00

Komentarz zablokowany.

Romek
2017-12-15 17:50:00

Komentarz zablokowany.

Inka
2017-12-15 17:47:00

Komentarz zablokowany.

Salon fryzjerski
2017-12-15 17:45:00

Marku SUSKI pochwal sie nam wszystkim tu na forum swoim wykształceniem ?!

Razputin
2017-12-15 17:45:00