Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Porażka ROSY w Lidze Mistrzów

dm 2017-12-05 21:50:00

W spotkaniu 7. kolejki fazy grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów ROSA Radom przegrała na wyjeździe 72:80 z Petrol Olimpija Lublana ze Słowenii. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to szósta porażka w tych prestiżowych rozgrywkach.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana, ale jednocześnie mało efektowna, ponieważ obydwie drużyny miały sporo problemów ze skutecznością. Rosa w pewnym momencie zdobyła cztery punkty przewagi, ale ostatecznie po akcjach Jordana Morgana mieliśmy remis 10:10 po 10 minutach gry.

W drugiej kwarcie dobrze radzili sobie Domen Lorbek i Gregor Hrovat, a atak radomskiej się nie poprawił. Petrol Olimpija zaczęła odskakiwać i nie mógł tego powstrzymać nawet aktywny Michał Sokołowski. Po rzucie Roko Badzima zespół z Lublany wygrywał na koniec pierwszej połowy 34:25.

W trzeciej kwarcie atak ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego wreszcie wyglądał lepiej. Pomagał w tym Igor Zajcew, a otworzył się również Kevin Punter. Po wsadzie Patrika Audy goście przegrywali już tylko pięcioma punktami, ale później trafiali jeszcze Hrovat oraz Lorbek i po 30 minutach Słoweńcy prowadzili 61:53.

Ostatnią kwartę ekipa z Lublany rozpoczęła od serii 8:0 i dzięki temu kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Rosa co prawda dzięki Audzie i Zajcewowi zbliżała się ponownie na pięć punktów, ale gospodarze na więcej nie pozwalali. Petrol Olimpija zwyciężyła 80:72.