Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Rafał Rajkowski nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Radomiu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-12-02 20:10:00, aktualizacja: 2017-12-02 23:23:00

Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego, został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Radomiu. Podczas sobotnich wyborów pokonał wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, Wiesława Wędzonkę.

Rafał Rajkowski

Rafał Rajkowski otrzymał 131 głosów, na Wiesława Wędzonkę zagłosowało 55 osób. Frekwencja wyniosła 93%. Przypomnijmy, że wcześniej z wyborów zrezygnował dotychczasowy, wieloletni przewodniczący, Zbigniew Banaszkiewicz.

Podczas przedwyborczego spotkania w minioną środę, z kandydowania solidarnie zrezygnowali posłowie Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk. Oboje przekazali swe poparcie Wiesławowi Wędzonce. W związku z tym wydawało się, że walka o liderowanie PO w Radomiu będzie bardziej wyrównana. Tak duża przewaga Rafała Rajkowskiego jest więc niespodzianką, bo samo zwycięstwo już nie. Członek zarządu województwa mazowieckiego jest dużo aktywniejszym politykiem niż jego rywal. Dba też o wizerunek, często jest obecny w mediach, także społecznościowych.

Jednocześnie odbyły się wybory we wszystkich strukturach lokalnych i regionalnych PO. Andrzej Halicki pozostał szefem PO na na Mazowszu. Sobotnie głosowania, pierwszy raz w historii PO zorganizowano na wzór wyborów parlamentarnych. W biurach partii ustawiono urny wyborcze, do których członkowie PO wrzucali swoje głosy. Mogli je oddawać w godz. 10-18. Teraz PO czekają wybory zarządów rad powiatów i województw.

 

autor: mawi

Wasze komentarze (56)

oklej
2017-12-05 23:58:00

wedzonka i banaszkiewicz tylko o sobie mysla, mysleli i beda mysleli. biznes sie liczy, czlonkowie gleboko w cieniu.

Tomcio
2017-12-04 17:54:00

Witkowski rozlicz sie z 70 milionów na lotnisko . Gdzie one są , rozlicz sie to publiczne pieniądze.

123
2017-12-04 17:53:00

123 2017-12-04 14:06:00 A ile pożyczenie 520 milionów na jakieś 30 lat będzie kosztowało ? Lekka ręka ponad 800 milionów trzeba będzie oddać. To jakieś 26,7 miliona ekstra trzeba dołożyć do ceny rocznie która płacimy. Niech mnie poprawia Witkowski z Panem Prezesem . To pewne ze jak napisano ceny bedą rosły w żaden niekontrolowany sposób. Od początku będzie założony drastyczny wzrost cen. To prawda będzie to kontrolowane od początku do końca. Pytanie kto za to zapłaci jest pytaniem retorycznym.

Iwona
2017-12-04 17:15:00

To pewnie ostatni przewodniczący PO przed jej rozwiązaniem. Rzeczywistość to nie media.

Era
2017-12-04 13:10:00

Witkowski rozlicz sie z 70 milionów na lotnisko . Gdzie one są , rozlicz sie to publiczne pieniądze.

Radomianka
2017-12-04 11:50:00

Gratuluję Panie Rafale :)

mateuszek
2017-12-04 11:11:00

Radomska PO to tylko 200 działaczy, na pewno w każdej partii w mieście jest lista osób kto gdzie i od kogo pracuje w urzędzie czy miejskiej spółce? Jeśli PiS wygra za rok wybory samorządowe to prezydent Witkowski i cała radomska PO zobaczą co to jest prawdziwa polityka.

Jak mówił Rysiu w " Pieniądze to nie wszystko" ...
2017-12-04 11:01:00

Komentarz zablokowany.

do artur
2017-12-04 10:25:00

Która radna pracuje w administratorze z PO?Której radnej mąż pracuje w administratorze, a ona sama podobno w radpecu?Który radny pracuje w radkomie?A radomska PO w kampanii obiecywała że będzie inna niż radomski PiS a robią to samo.Skoro PiS miał kowalskiego w wodociągach to PO ma górskiego...skoro PiS miał Kotwickiego w radkomie to PO ma kace w radkomie.

Artur
2017-12-03 21:58:00

PO rodzina na swoim, układy i kolesiostwo nie ma granic - Dzięki niemu i bliskim kontaktom z panią radną , ja jmąż awansował w RTBS Administrator!!!!!! Z resztą to Witkowski obiecywał w kampanii wyborczej że utworzy miejsca pracy w urzędzie miasta i spółkach miasta , i niema się czemu dziwić nie dam nie obieca tyle co PO - czyli banda skorumpowan ...

jola
2017-12-03 14:03:00

Podobno to akurat prawda.Zresztą działacze radomskiej PO szczególnie Ci młodsi na prawo i lewo mówią w mieście co się dzieje dobrego i złego w ich partyjce.Nie idą dobre czasy dla radomskiej PO.To partia schodząca idąca drogą AWS,SLD......

GOŚĆ
2017-12-03 13:50:00

Podobno....podobno...podobno. Poczekamy , zobaczymy. Wszystkie podobno na podstawie informacji z netu? Czas pokaże jakie zmiany a weryfikacja w wyborach.

kasia
2017-12-03 13:31:00

Jeśli to prawda,że będą te same osoby na listach radomskiej PO jako liderzy list co w 2014 r. to naprawdę bardzo źle będzie z radomską PO.Jedynie prezydent Jerzy Zawodnik i senator Andrzej Łuczycki powinni być liderami list. Reszta jedynek do wymiany !

do gosc
2017-12-03 13:25:00

Jakie zmiany w radomskiej PO?Chyba sobie żartujesz, będzie będzie jedna wielka katastrofa w wyborach samorządowych w 2018 r.Już to,że podobno będą Ci sami liderzy list w wyborach do rady miejskiej Radomia to jedna wielka kompromitacja chłopców z PO. Do sejmiku na 100 procent liderem będzie nowy przewodniczący.

GOŚĆ
2017-12-03 13:15:00

Gratulacje Panie Rafale. Czas na nowe . Czas na zmiany. I czas ciężkiej pracy przed Wami teraz. Wszyscy na pokład :)

trybuna po
2017-12-03 13:06:00

Podobno było 4 kandydatów na szefa PO w Radomiu.Przed startem wycofało się 2 czyli posłowie Ruszczyk i Białkowska.Wystartowali Rafał Rajkowski radny sejmiku i Wiesław Wędzonka radny miejski. Wygrał 131 do 55 radny Rajkowski.O czym świadczą te wyniki? O bardzo słabej pozycji radomskich posłów PO i radomskich radnych PO.Ciekawe dlaczego po raz kolejnym szefem radomskiej PO jest osoba spoza Radomia, co nie mieszka od lat w Radomiu?Dodatkowo ta osoba od lat pracuje w Warszawie.

Monika
2017-12-03 09:56:00

Komentarz zablokowany.

do Rysio
2017-12-03 09:46:00

Bardzo dobre pytanie co z koalicja kadrową w mieście PO-PiS.Czy nowi szefowie PO i PiS nadal będą popierać tą szkodliwą dla miasta i jego mieszkańców koalicje.Oby rok 2018 r. zakończył ten radomski PO-PiS.

Rysio
2017-12-03 09:12:00

Co dalej z układem POPiSowskim w Radomiu? Kompromitacja posłów PO!

Ssa
2017-12-03 09:04:00

Panie Rafale oczekujemy teraz od Pana ze rozliczy pan Witkowskiego wieska i zummbe z tego skandalu mającego miejsce na lotnisku. Rozlicz Pan tych łudź co zrobili w ostatnim czasie z 70 milionami . Radomianie tego oczekują

 1 2 3 >