Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Kryzys ROSY. Kolejna porażka radomian [ZDJĘCIA]

dm, plk.pl 2017-12-02 23:27:00

W spotkaniu 9. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki ROSA Radom przegrała na własnym parkiecie 75:92 z AZS-em Koszalin. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to czwarta porażka z rzędu.

Powrót do gry Daniela Szymkiewicza to jedyny pozytyw dzisiejszego meczu. Foto: Łukasz Krawczyk

Goście w pierwszych minutach trochę zaskakiwali i dzięki rzutom Qyntela Woodsa oraz Laimonasa Chatkeviciusa prowadzili 8:5. Rosa szybko opanowała sytuację i po trójkach Ryana Harrowa oraz Kevina Puntera zdobyła przewagę. Jak się okazało - tylko na chwilę, bo taką samą bronią odpowiadali Jakub Dłoniak i Damian Jeszke. Ostatecznie po 10 minutach gry był remis po 25 po rzucie wracającego do gry Daniela Szymkiewicza.

W drugiej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się kontrolować sytuację i utrzymywać niską przewagę. Bardzo dobrze czuł się jednak Qyntel Woods, a w dodatku wspomagał go w ataku Modestas Kumpys. Gospodarze nie mogli zatrzymać rozpędzającej się ofensywy AZS i dlatego to goście po pierwszej połowie wygrywali 49:38.

Trzecią kwartę goście znowu rozpoczęli lepiej - od serii 8:2 - i dzięki temu powiększali przewagę. Nasza drużyna miała spore problemy w defensywie, a AZS z nowym trenerem wykorzystywał każdy błąd. Michał Sokołowski i Ryan Harrow starali się odrabiać straty, ale po trójce Qyntela Woodsa koszalinianie wygrywali 72:58 na koniec tej części gry.

Ostatnią kwartę od serii 8:2 rozpoczęła tym razem Rosa, co znacznie zmniejszyło straty tej drużyny. Od tego momentu goście zanotowali jednak swoją serię - ośmiu punktów z rzędu i ponownie kontrolowali sytuację. To był udany debiut trenera Dragana Nikolicia - drużyna z Koszalina zwyciężyła 92:75.