Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Poseł Kosztowniak układa listy kandydatów PiS do wyborów 2018

Z regionu / 2017-12-01 10:10:00

Andrzej Kosztowniak został koordynatorem PiS ds. wyborów samorządowych w okręgu nr 17, tj. radomskim - przed kilkoma miesiącami. Teraz jego praca wkracza w decydujący moment; poseł odpowiada m.in. za ułożenie list kandydatów na radnych. To on przedstawi zarządowi okręgu nazwiska osób, które partia skieruje do batalii o rady gmin, powiatów i Sejmik. W rozmowie z Radom24.pl Andrzej Kosztownaik potwierdził, że na listach PiS w Radomiu znajdą się również kandydaci innych ugrupowań.

Andrzej Kosztowniak

- Wchodzimy obecnie w etap szkoleń dla członków komisji wyborczych i mężów zaufania, ale głównie osób mających startować w wyborach do rad gmin, powiatów i Sejmiku Mazowsza. Wspólnie z posłem Arkadiuszem Czartoryskim przygotowuję też program PiS da całego Mazowsza - mówi Andrzej Kosztowniak.

Jak tłumaczy, nie jest to łatwe zadanie, gdyż połączyć trzeba interes Ziemi Radomskiej z interesami pozostałych części województwa. - Mam nadzieję, że wypracowane rozwiązanie pozwoli na odejście od zróżnicowania rozwoju Mazowsza, które przez kilkanaście lat było utrwalane i które negatywnie oceniamy. To będzie nasz cel nadrzędny, by różnica między najbogatszą częścią województwa a biedniejszą resztą była minimalizowana z dnia na dzień - zapowiada parlamentarzysta.

Listy kandydatów przygotowane przez Andrzeja Kosztowniaka, będzie zatwierdzał zarząd okręgowy partii. Chodzi o setki kandydatów na radnych i tysiące członków komisji wyborczych i mężów zaufania. - Musimy się zmobilizować i zgłosić osoby, naszym zdaniem najlepsze. Realnie bowiem PiS ma możliwość zdobycia dużo większej władzy w samorządach niż obecny nasz stan posiadania - ocenia poseł Kosztowniak.

Jako przykład podaje Sejmik Mazowsza. - Widzimy szanse wygrania wyborów do Sejmiku, patrząc choćby na to co się dzieje z PSL-em, nie tylko na Mazowszu ale również w Polsce. Dlatego musimy się dobrze przygotować. Ja te przygotowania koordynuję, ale inni parlamentarzyści też w tym uczestniczą. Razem jeździmy na spotkania w terenie. To jest czas ciężkiej, organicznej pracy partyjnej. Zresztą nie tylko dla PiS, ale i innych partii - wyjaśnia.

Zapytany, czy w przypadku kobiet na listach będzie się kierował parytetami, poseł Kosztowniak odpowiedział: - W PiS nie ma dyskusji na temat parytetów, bo zdajemy sobie sprawę, że liczne kobiety będą na naszych listach.

- Czy w pierwszej trójce na każdej liście? - dopytaliśmy.

 

- Uważam, że jeśli są kobiety, które zasługują na pierwsze miejsce, to będą je zajmować. Ale będą też w środku listy i na końcu. Na pewno będziemy zabiegali o to, żeby kobiet na listach PiS było jak najwięcej. Zawsze kobiety były na naszych listach i ich udział wzrasta. W ogóle kobiety są coraz bardziej aktywne w polityce, to jest naturalny proces.

Od jakiegoś czasu w PiS dyskutuje się, by obecni radni, zwłaszcza liderzy startowali z ostatnich miejsc. Mówi się, że jeśli ktoś był dobrym radnym, to mu to nie przeszkodzi w ponownym dostaniu się do rady, czy Sejmiku. W zamian, pierwsze miejsca miałyby być oddane mniej znanym kandydatom.

- Nie zastanawialiśmy się jeszcze nad technicznym ułożeniem list. To jest jeden z pomysłów, zaprezentowany choćby przez PO w ostatnich wyborach, gdy ci - powiedzmy - silni radni, zostali zepchnięci na ostatnie miejsca. Ja też, jako kandydat na prezydenta, do rady zawsze startowałem z ostatniego miejsca. Na tym trzeba się jeszcze zastanowić - stwierdził Andrzej Kosztowniak. Jak dodał, obecnie w PiS bardziej myśli się o tym "jak poukładać elementy środowiskowe". - Dopiero potem będziemy dyskutować na temat poszczególnych osób. Bo wychodzimy przede wszystkim z założenia zagospodarowania i współpracy z wieloma środowiskami. My nie chcemy wystartować sami. Radomski PiS nigdy sam nie startował. Ostatnią rzeczą, której ja bym sobie życzył, to zamknięcie partii na inne środowiska.

Przewodniczący Dariusz Wójcik poinformował już, że na listach PiS w Radomiu będą członkowie Wspólnoty Samorządowej, "choć nie liderzy". Jakie jeszcze ugrupowania wchodzą w grę, jakieś stowarzyszenia? - Jeszcze nie jesteśmy na etapie, by to ogłaszać. Cały czas szukamy ludzi, którzy podobnie do nas myślą i chcą ciężko pracować dla miasta - odpowiedział Andrzej Kosztowniak.

autor: cir

Wasze komentarze (78)

do 123
2017-12-13 15:19:00

Marek a Loda już zrobiłeś Jędrusiowi ?

123
2017-12-13 12:09:00

Cienkie bolki . Boicie sie Kosztowniaka i PIS radomskiego. Taka jest prawda. Jędruś psy szczekają karawana jedzie dalej.

Były kumpel Kosztela
2017-12-05 21:41:00

"Cały czas szukamy ludzi, którzy podobnie do nas myślą i chcą ciężko pracować dla miasta - odpowiedział Andrzej Kosztowniak." - Kosztel przestań z gęby robić du..ę. Ludzi wartościowych to TY powqystawiałeś do wiatru albo sami Ciebie opuścili - pamiętaj - powinieneś się cieszyć bo na pogrzebie u mojego przyjaciela, na który też przypełzłeś pewna osoba, którą znam dobrze miała dać ci w trąbę za robienie z gęby du..ę ale nie zrobiła tego ze względu na rodzinę zmarłego. pamiętaj co się odwlecze to nie uciecze. Zobacz jak Janusz Koriwn - Mikke wymierzył sprawiedliwośc TW "Znak" Boniemu. Fu...k Off Jędruś

Czerwona Dzielnica a może Caryca :-)))))
2017-12-05 21:24:00

Kochanką Carycy jest ... Dariusz W. czasami lubi się przebierać w kobiece fatałaszki ;-)))) No cóż jest w takim wieku, że pozostało jedynie ... popatrzeć bo... sprzęt niesprawny ale zabawny :-)))))))

Alf
2017-12-05 21:00:00

Towarzystwo ze Wspólnoty już raz zdradziło PiS, kto by chciał ich przyjąć z powrotem. Niech idą do Witkowskiego!

Bożena
2017-12-05 16:39:00

Komentarz zablokowany.

do "odezwa"
2017-12-05 15:37:00

A tobie to ptak narobił na oczy a cegłówka spadła na łeb ? W tym zapyziałym mieście Radomianie cały czas źle wybierają a ten radomski PiS wcale nie różni się od obecnej PO - wystarczy zapoznać się z lekturą o Towarzyszu Wójciku. Za czyjej kadencji były wały z przetargami ( prokuratura nie chce ujawnić danych ) z ziemią pod markety, z gruntami do kupna na własny użytek - Sońta 50 działek, Wójcik 21, Kosztowniak do spóły z Sońtą działki przy Zalewie na Borkach. Naród jest głupi i denny, że daj się ponieść emocjom, które prowokują politycy - pospólstwu dadzą "palec", żeby tacy jak TY "odezwa" głośno krzyczeli a sami zapier....ą całą "rękę". Dlatego nie chodzę na wybory. Poszedłbym jakby wróciła partia NSDAP ;-)))

odezwa
2017-12-05 10:47:00

Szanowni wyborcy IIIRP,PO,Nowoczesnej,SLD,PSL-u i tym podobnych!Wasza totalna opozycja skazana jest na niepowodzenie. 1-Gardzicie elektoratem-czyli wyborcami Polkami,Polakami . 2-Nazywacie Ich moherami! 3-Nazywacie Ich ciemnotą! 4-Nazywacie Ich nierobami! 5-Nazywacie Ich dzieciorobami! 6-Nazywacie Ich katolami! 7-Nazywacie ich bolszewikami! 8-Nazywacie Ich roszczeniowcami! Pamiętajcie wyborców o,których tak pogardliwie mówicie jest w Polsce około 70% Najbardziej o tym się przekonają władze PSL-u w nadchodzących wyborach!

Drwina
2017-12-04 19:18:00

Wielu z PO nie rozliczyli się jeszcze i nie przeprosili za swoich kolegów złodziei i łapówkarzy.

Analityk
2017-12-04 10:55:00

W 2014r. radomski PiS dostał żółtą kartkę od wyborców za "niejasne" przetargi, za "dziwne" decyzje z gruntami miejskimi i ... zero wniosków i decyzji. Nie chcę nikogo urazić ale przed oczyma mam wypowiedź niejakiego Eryka Brodnickiego de facto byłego kandydata z listy samorządowej PiS ne temat inteligencji pewnego posła. Panowie WY nie przegracie tylko przerżniecie z kretesem.

0
2017-12-04 10:42:00

A jednak głosujemy na PIS.

Poncjusz Piłat
2017-12-04 10:20:00

Przez ostatnie 3 lata chyba największym Judaszem PiS był Wójcik ?

0
2017-12-04 10:18:00

Wójcik ***** Off

Do wszystkich judaszy
2017-12-04 10:02:00

Słychać wycie? Znakomicie

śmierdząca ryba
2017-12-04 09:31:00

widać najsłynniejszy komentator radomskiej sceny politycznej, zezowata makrela rozwinęła skrzydła

Nie wyciągnęli wniosków po 2014 r.
2017-12-04 08:23:00

Towariszcz Wójcik produkuje się w GW, mówiąc, że nie wyobraża sobie listy do wyborów samorządowych bez osób ze Wspólnoty Samorządowej. He he he.

Lotto_1
2017-12-03 23:31:00

Czy Pan Kosztowniak rozliczył sie z drewna które zginęło po wycince w Starym Ogrodzie? Bo mam wrażenie, że ktoś celowo zatrzymał śledztwo

smierdząca sprawa
2017-12-03 18:00:00

Komentarz zablokowany.

kolega Andrzeja
2017-12-03 14:01:00

Komentarz zablokowany.

mateusz
2017-12-03 10:04:00

Poseł Skurkiewicz ledwo dostal się do sejmu miał najgorszy wynik ze wszystkich posłów co weszli do sejmu w naszym okregu a tu nagle został szefem radomskiego PiS i ma być kandydatem na prezydenta miasta.

 1 2 3 >  ostatnia