Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Czarni pokazali klasę! Olsztyn odprawiony z kwitkiem

dm, plusliga.pl 2017-11-25 18:55:00

W spotkaniu 11. kolejki siatkarskiej PlusLigi Cerrad Czarni Radom wygrali na własnym parkiecie 3:0 z Indykpolem AZS Olsztyn. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to czwarte zwycięstwo w sezonie 2017/2018.

Radomianie bardzo dobrze weszli w mecz, który transmitowany był na żywo w Polsat Sport. W połowie pierwszego seta, goście zdołali jednak odrobić kilka punktów straty, ale nasz zespół włączył piąty bieg, wygrywając pierwszą partię 25:17.

W drugim secie znów dominowali siatkarze z Radomia - Czarni dość spokojnie podwyższyli prowadzenie. W trzeciej partii natomiast mieliśmy już wyrównaną grę, aczkolwiek w końcówce więcej zimnej krwi zachowała ekipa trenera Prygla, odprawiając z kwitkiem trzecią - w obecnym sezonie - siłę PlusLigi. Brawo!

Tabela PlusLigi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie rozegrane zostanie już w środę (29 listopada) o godz. 18:00.

Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)

Czarni: Dmytro Teryomenko 10, Michał Ostrowski 4, Wojciech Żaliński 8, Michał Filip 19, Kamil Droszyński 1, Tomasz Fornal 14, Dustin Watten (libero) oraz Kamil Kwasowski.

AZS: Jan Hadrava 11, Daniel Pliński 3, Robbert Andringa 7, Jakub Kochanowski 12, Paweł Woicki, Tomas Rousseaux 6, Michał Żurek (libero) oraz Jakub Zabłocki (libero), Mateusz Kańczok, Miłosz Zniszczoł 1, Łukasz Makowski, Blake Scheerhoorn 3, Adrian Buchowski.

MVP: Michał Filip (Czarni).