Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Trzecia z rzędu porażka ROSY

dm 2017-11-18 19:44:00

W spotkaniu 8. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki ROSA Radom przegrała na wyjeździe 80:89 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to trzecia ligowa porażka z rzędu.

Nasza drużyna rozpoczęła od mocnego uderzenia - po trafieniach Ryana Harrowa i Kevina Puntera prowadziła już 10:4. Później ta przewaga rosła - wynosiła nawet 10 punktów dzięki kolejnym akcjom Harrowa. Mimo niezłej postawy D.J. Sheltona radomianie ciągle byli lepsi - po 10 minutach prowadzili 28:19.

W drugiej kwarcie MKS starał się odrabiać straty, nawet do pięciu punktów po trafieniu Aarona Broussarda. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nie pozwalał na więcej. Dzięki późniejszej serii 9:0 Rosa wygrywała po pierwszej połowie aż 53:37.

Trzecią kwartę zespół trenera Jacka Winnickiego rozpoczął od serii 7:0, a później udało się im zbliżyć na trzy punkty po akcji 2+1 Sheltona. Kolejna trójka Pauliusa Dambrauskasa oznaczała remis! Rosa opanowała sytuację, ale po 30 minutach gry prowadziła zaledwie punktem.

Trafienie Sheltona na początku ostatniej kwarty dało MKS minimalną przewagę. Goście mieli spore problemy ze skutecznością, a dąbrowianie nie do końca potrafili to wykorzystać, choć po trójce Bartłomieja Wołoszyna prowadzili 79:70. Jak się okazało - radomianie nie byli w stanie tego odrobić. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli dziewięcioma punktami.