Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława

Cenny remis Radomiaka w Krakowie

dm 2017-11-18 14:57:00

W spotkaniu 18. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak Radom zremisował na wyjeździe 1:1 z Garbarnią Kraków. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to siódmy remis w sezonie 2017/2018.

Był to mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej, awansem rozegrany już teraz - na jesień.

Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 10. minucie wyszli na prowadzenie - Mistrzyk z rzutu wolnego pokonał Gostomskiego. Następnie inicjatywę przejęli goście, jednak nasi piłkarze byli nieskuteczni.

W drugiej połowie Radomiak atakował, zaś Garbarnia wychodziła z groźnymi kontrami. Na szczęście, w 82. minucie Leândro wykorzystał rzut karny, ustalając wynik meczu.

Dla Zielonych to bardzo cenny remis, gdyż Radomiak wrócił po dzisiejszym pojedynku na podium. Dla ekipy trenera Cyraka był to ostatni wyjazdowy mecz w tym roku.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (26 listopada) o godz. 13:00.

Garbarnia Kraków - Radomiak Radom 1:1 (1:0)
Michał Mistrzyk 10 - Leândro 82 (k)

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 27. Michał Mistrzyk, 19. Karol Kostrubała, 25. Krzysztof Kalemba, 85. Petar Borovićanin - 17. Filip Wójcik (75, 11. Eryk Ceglarz), 8. Marek Masiuda, 15. Wojciech Wojcieszyński, 7. Patryk Serafin, 28. Szymon Kiebzak - 13. Marcin Siedlarz (82, 9. Tomasz Ogar).

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 16. Dawid Jabłoński, 38. Martin Klabník (90, 25. Rafał Stróżka), 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski (76, 18. Chinonso Agu) - 22. Jakub Rolinc, 75. Matthieu Bemba, 6. Adam Wolak (73, 17. Maciej Filipowicz), 11. Kamil Cupriak (82, 24. Szymon Stanisławski), 21. Dariusz Brągiel - 9. Leândro.

Żółte kartki: Masiuda, Borovićanin - Wolak, Bemba.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).