Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

ROSA nie dała rady francuskiemu Strasbourgowi [ZDJĘCIA]

dm, polskikosz.pl 2017-11-16 08:20:00

W spotkaniu 6. kolejki koszykarskiej Ligi Mistrzów ROSA Radom przegrała na własnym parkiecie 63:74 z francuskim SIG Strasbourg. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to piąta porażka w tych elitarnych rozgrywkach.

Koszykarze Vincenta Colleta z Davidem Loganem w składzie mieli ogromną przewagę w walce o zbiórki - wygrali tę rywalizację 45:31, aż 19 piłek zebrali w ataku. Dzięki temu kontrolowali grę. Jednak Rosa w zbudowaniu przewagi im pomogła - na początku trzeciej, a potem także czwartej kwarcie gospodarze mieli kumulację strat na obwodzie, po których Strasbourg zaczął zdobywać łatwe punkty.

Z 26:30 do przerwy szybko zrobiło się 37:47, a potem z 44:51 przewaga gości błyskawicznie urosła do 59:44. W kluczowych momentach meczu, gdy rywale uciekali, słabo grali liderzy Rosy - wtedy swoje rzuty pudłował Kevin Punter (w sumie 22 punkty), niewidoczny był Patrik Auda (10), kiepską skuteczność przez całe spotkanie miał Michał Sokołowski (1/7 z gry i 2 punkty, choć także „swoje” 5 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty).

Rosa nie poszła zatem za ciosem, po pokonaniu Banvitu nie sprawiła kolejnej niespodzianki.

Do przerwy było nieźle, nasz zespół dobrze bronił i przegrywał tylko 26:30. Ale od trzeciej kwarty gra radomian posypała się i w defensywie, i w ataku.