Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Mazowiecki Kurator Oświaty: w Radomiu wzrosła liczba nauczycieli

Radom on-line / 2017-11-13 14:33:00, aktualizacja: 2017-11-13 16:15:00

Po wprowadzeniu reformy edukacji na terenie województwa mazowieckiego zostało zatrudnionych ponad 3 tys. więcej nauczycieli niż w roku 2016. W samym Radomiu liczba zatrudnionych nauczycieli zwiększyła się o 105 osób. Są to najnowsze dane z Systemu Informacji Oświatowej (SIO) - dowiedzeliśmy się na dzisiejszej konferencji mazowieckiej kurator oświaty - Aurelii Michałowskiej w Radomiu.

Aurelia Michałowska

Na terenie województwa mazowieckiego w szkołach oraz placówkach publicznych i niepublicznych pracuje obecnie 105 738 nauczycieli (w roku 2016 - 102 647), zaś w Radomiu - 5183 (w roku 2016 - 5078).

Reforma nie spowodowała obniżenia wymiaru czasu pracy. Z danych SIO dla wszystkich szkół i placówek zlokalizowanych w Radomiu wynika, że zarówno w roku szkolnym 2016/17, jak i obecnym 2017/2018 pełne etaty nauczycielskie to około 71% ogólnej liczby etatów nauczycielskich w mieście (dane do SIO przekazuje dyrektor szkoły, placówki, który odpowiada za ich prawidłowość).

Wzrost liczby zatrudnionych nauczycieli jest zgodny z wcześniejszymi przewidywaniami resortu edukacji, który podkreślał, że jednym z celów reformy edukacji jest ochrona miejsc pracy nauczycieli.

Cały czas działa bank ofert pracy dla nauczycieli. Do przekazywania informacji o wolnych stanowiskach pracy są zobowiązani dyrektorzy szkół publicznych prowadzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Przyjęte ustawowo rozwiązanie daje pierwszeństwo zatrudnienia w okresie do 31 sierpnia 2020 r. nauczycielom przechodzącym w stan nieczynny.

Od 1 kwietnia br. opublikowano w banku ofert pracy ponad 17 tys. ofert pracy z całego województwa mazowieckiego, w tym z Radomia - 382 oferty pracy dla nauczycieli. Aktualnie najczęściej poszukiwani są nauczyciele: wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagogiki i pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej.

Pracownicy Kuratorium Oświaty prowadzą działania wspierające szkoły i placówki. Na terenie Delegatury w Radomiu od września 2017 r. odbyło się już 16 spotkań w rejonach wizytacyjnych skierowanych do dyrektorów placówek oświatowych, organów prowadzących i rodziców, na których omawiano m.in. zmiany w prawie oświatowym.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (18)

Do krack
2017-11-16 09:23:00

Ty, sądząc po ortografii, to bez wątpliwości trafiłeś w szkole na kiepskich nauczycieli.

krack
2017-11-15 19:54:00

ta i wogule taki wzrost gospodarczy że raj...

uppi
2017-11-15 19:52:00

ale propaganda!kłamcy!

0
2017-11-15 09:27:00

Jak każdy, ja nie wiem.

Swojak
2017-11-15 08:17:00

kolejni do udzielania korepetycji ... każdy wie, że większość udzielających korepetycji to "szara strefa" ... Co na to skarbowy ?

IPN
2017-11-14 12:33:00

Jan Nowacki - TW Andrzej współraca z SB od 1983 do 1990r. - kierownik Działu Przewozów w MPK Radom - obecnie na fikcyjnym zwolnieniu lekarskim

50% kadry nauczycielskiej to nieporozumienie
2017-11-14 12:20:00

Trzeba stawiać na jakość a nie na ilość. Powinny obowiązywać przymusowe badania tzw psychotesty, ponieważ część z nich to naprawdę ludzi chorzy - może o tym nie wiedzą ;-(

Ticzer
2017-11-14 09:32:00

Najbardziej niektórych boli, że miał być armagedon a nie jest. Poza tym szkoła jest głównie dla uczniów i najważniejsze aby przestać wreszcie kształcić niedouków potrafiących rozwiązywać testy. Marnych nauczycieli, a wcale nie jest ich mało, bez względu czy jest reforma czy by jej nie było należało i tak zwolnić.

Radomianka
2017-11-14 09:27:00

Dobrze napisal ,,Stary belfer'' zgadzam sie z tym

Dżoncio
2017-11-14 06:49:00

Bo te 30% to te osoby, które łączą etaty w kilku szkołach! Powinno być więc ich o te kilka tysięcy mniej! Wszystko zależy jak się przedstawi statystykę!

teacher
2017-11-13 23:08:00

No i jednak wbrew bredniom nowoczesnej i PO reforma się jednak udała. Brawo PIS.

NaUczyciel
2017-11-13 22:05:00

Niby dlaczego tak zabiega się o utrzymanie zatrudnienia nauczycieli. Szkoda właśnie, że przy okazji tej reformy nie udało się pozbyć tej części nauczycieli z przypadku, którzy nie nadają się do pracy w szkole.

0
2017-11-13 21:48:00

To tylko 35 szkół jest w Radomiu?

USTRONIE
2017-11-13 21:28:00

Aurelii Michałowskiej , proszę podać w jakiej szkole wzrosła ta liczba nauczycieli, jakich dokładnie zmian dotyczyła ta zmiana???? 105 W Radomiu tzn że w każdej szkole zostało min 3 nowych nauczycieli zatrudnionych .....

Ok.
2017-11-13 18:56:00

Jako rodzic jestem zadowolony! DOBRA ZMIANA

Stary belfer
2017-11-13 18:34:00

Czas aby nastąpiła selekcja kadr nauczycielskich. Zlikwidować ochronę związkową, która w zdecydowanej większości wykorzystywana jest do ochrony nierobów i najsłabszych nauczycieli i dać możliwość dytektorom prawdziwego wyboru tych najlepszych.

Nauczyciel
2017-11-13 18:18:00

No nie, ja na bruk i kilkoro kolegów,a tu liczba nauczycieli wzrosła. Jak można takie rzeczy opowiadać?!!!

Ja
2017-11-13 16:10:00

Propaganda :-(