Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski ws. obrażającego nasze miasto artykułu: Nie możemy pozwolić na szkalowanie Radomia

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-11-09 15:20:00, aktualizacja: 2017-11-09 15:50:00

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zamieścił na Facebooku oświadczenie ws. kłamliwego artykułu zamieszczonego na stronie portalu Onet.pl. Publikujemy je w całości poniżej.

"Porównywanie radomskiego lotniska z pralnią brudnych pieniędzy jako „błyskotliwa” figura retoryczna, sugerowanie łamania prawa i powtarzanie prymitywnych, krzywdzących stereotypów o Radomiu - to w skrócie tekst autora pozbawionego elementarnej wiedzy o mieście i funkcjonowaniu samorządu, który ukazał się na ogólnopolskim, wydawałoby się poważnym, portalu Onet.pl. Wezwałem wydawcę do zaprzestania naruszania dobrego imienia miasta i usunięcia artykułu. Bo jeśli jest nas za co ganić, to przyjmujemy to z pokorą, ale nie możemy pozwolić na szkalowanie Radomia.

„Radom – miasto słynące ze strajku robotniczego w 1976 roku, handlu używanymi samochodami i kobiet okradających miejskie stoły wigilijne” pisze autor sugerując, że nic ciekawego i pozytywnego zdarzyć się tu nie może. Gdyby zechciał poznać choć odrobinę historii, wiedziałby, że może dzisiaj bezkarnie wypisywać największe nawet głupoty dzięki poświęceniu radomian, którzy w czerwcu 1976 roku zrobili jeden z najważniejszych kroków na polskiej drodze do wolności. Bez Czerwca nie byłoby Sierpnia i „Solidarności”, a autorzy takich tekstów dostawaliby być może nadal „wilcze bilety”.

W tekście wyśmiewane są loty z radomskiego lotniska do Lwowa, które rzekomo miały być nieatrakcyjne. A samoloty latały z niemal 70% wypełnieniem. Mamy ponoć „Atrakcje turystyczne, takie jak McDonald’s, rondo z największą liczbą polskich flag na świecie”. McDonald’s atrakcją nie jest. Jest nią na przykład Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” stworzone pod patronatem Andrzeja Wajdy w budynku po pierwszej w Królestwie Polskim miejskiej elektrowni, wybudowanej w czasach, gdy Warszawa mogła o takich rarytasach jak elektryczność tylko pomarzyć. A co do flag – jesteśmy z nich dumni. Tak jak warszawiacy z największej na świecie polskiej flagi na rondzie Zgrupowania AK Radosław.

Radom to naprawdę piękne miasto. Zupełnie inne, niż widziane tylko zza szyby samochodu przemykającego po jego obrzeżach. Dlatego zapraszamy autora do nas na doroczną „Gwiazdkę na deptaku” i skorzystania z gościnności i atrakcji miasta. Albo w czerwcu na kolejne spektakularne obchody rocznicy radomskiego Czerwca. Albo na największe w środkowej Europie pokazy lotnicze AirShow. Albo… zresztą długo by wymieniać. A wizyta będzie dobrą okazją, żeby powiedzieć radomianom „przepraszam”.

Co do samego lotniska – że nie jest biznesowym sukcesem, wszyscy wiedzą. Dlatego jako prezydent miasta (tak szanowny autorze, Radom ma prezydenta, nie burmistrza) prowadzę zaawansowane rozmowy z bardzo poważnym inwestorem, który może to wreszcie zmienić. I może właśnie dlatego podobnych tekstów jest coraz więcej. Cóż, biznes lotniczy to ogromne pieniądze. A te lubią wspierać się PR-em. Dzisiaj Ryanair grozi przenosinami z Modlina na Okęcie, a PPL analizuje możliwość rozwoju sieci lotnisk w Polsce poprzez inwestycję w Port Lotniczy Radom. Wielu osobom jest to nie w smak."

Wybaczcie, że nie podajemy odnośnika do wspomnianego wyżej artykułu. Nie będziemy jednak robić reklamy autorowi...

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (64)

@Radomir
2017-11-09 22:39:00

Nieuku informuję iż PROJEKT KŁADKI I POZWOLENIE NA BUDOWĘ WYDANO ZA PREZYDENTURY ANDRZEJA KOSZTOWNIAKA (PiS) !!! Dotarło ???

Radom
2017-11-09 20:45:00

Moim zdaniem powinno sie zaczekac - wydluzyc pas i wtedy moze by sie znalazlo wiecej przewoznikow i lotnisko bylo by rentowne - dokladanie do lotniska na sile nie ma sensu. Wizerunek jest wazny ale trzeba wydawac kase z glowa.

Radomir
2017-11-09 20:44:00

Aha... Panie KONIU kiedy będzie można bezpiecznie przejść kładką nad Szarych Szeregów ??? Bo urodziwa Patatajska twarz mówiła coś o maju...a mamy już listopad...hahaha...

Radomir
2017-11-09 20:40:00

Zdradek prawie jak Kazimierz Wielki...tylko, że Radosław zostawi Radom kompletnie ZRUJNOWANY !!!!!!

Warchoł
2017-11-09 20:00:00

Na sadkowie miało być cargo. Jak Warszawka zobaczyła jaka jest z tego kasa,to zaczeli z Radomia robić warjata. I dokładnie się potwierdza Jeśli nie wisdom's o co chodzi to chodzi o kase. W dodatku koleś co wypisywał to głupoty nie wstawił smokehouse zdjęcia przy artykule. Brak odwagi?

klik
2017-11-09 19:52:00

Jeżeli już nawet niemiecki onet pisze o pełowskiej pralni pieniędzy ......to wiedz, że coś się dzieje

Pop
2017-11-09 19:51:00

Przecież artykuł napisała jakaś PiStuba żeby dowalić Witkowskiemu, to że przy okazji bije wszystkich Radomian to dla tuby nawet lepiej bo może się uda ludziom wmówić, że to wina obecnego prezydenta. Śmierdzi ustawką z kilometra.

:)
2017-11-09 19:43:00

Ło maaaatko! ale się wzbudziło lemingowe towarzycho! Jak było trzeba hejtować na Kosztowniaka, to Sadków był najlepszym pretekstem do dowalenia PiS-owi. Ale od kiedy to Witkowski konsekwentnie zmienia Radom w dziurę zabitą dechami, Sadkowem zarządza prezes zumba, a wycofanie się jedynego przewoźnika to "normalne działanie biznesowe", niemalże sukces tejże prezes co to doprowadziła lotnisko do takiej właśnie "normalności" - to już trzeba sądownie kneblować prześmiewców. A gdzie wolność słowa? Czy otake Polskie walczylim?

Radomianka
2017-11-09 19:34:00

POWSZECHNIE WIADOMO, IŻ KOMENTARZE W OBRONIE PREZYDENTA RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO WYPISUJE JEDEN I TA SAM TROLL ZWANY PRZEZ WSZYSTKICH LACHOCIAG LENINA, CO RUSZ ZMIENIAJĄC NICKI. NIKT WIĘC NIE BIERZE NA POWAŻNIE I NIE WIERZY W DEBILIZMY WYPISYWANE TU PRZEZ SPRZEDAWCZYNIE OD PARÓWEK KTÓRA ZOSTAŁA ZATRUDNIONA TYLKO PO TO ZEBY W GODZINACH PRACY ZAKŁADAŁA FANPAGE RADEKZAMUREM

0
2017-11-09 19:25:00

Radek za ten radomski patriotyzm wyrzucą cię z partii. Oni nie darują nikomu że Modlin jest likwidowany kosztem Radomia

zaza
2017-11-09 19:23:00

Onet to niemiecki i zarazem lewacki portal wspierający wszelkimi sposobami PO.

dron
2017-11-09 19:21:00

Nowoczesna i PO to łajdackie partie atakujące Radom za likwidację Modlina na rzecz Radomia.

WOJCIECH.
2017-11-09 19:12:00

Fred, media śmieją się z Radomia z byle powodu, tu nie o lotnisko chodzi. Staliśmy się miastem do bici, wyszydzania. Lotnisko to lotnisko, trafione albo i nie, ale to nie jest powód o hejtu na Radom.Myślę, że drogą sądową i tego rodzaju nękaniem należy przywołać smarkaczy do porządku. Działać tak jak żydzi tępili antysemityzm. Krok po kroku, ale konsekwentnie.

napiszcie prawde o radomiu
2017-11-09 18:34:00

Najbardziej na fatalny wizerunek miasta pracują radomscy politycy.Zamiast dbać o rozwój i zmiany w mieści, oni dbają tylko o swoje korzyści.Szkoda Radomia.Ciekawe kiedy wreszcie ktoś napisze prawdę o Radomiu !

Fred
2017-11-09 18:24:00

Radomskie lotnisko to zmarnowane ogromne samorządowe pieniądze i tego się nie da ukryć,kto by nie był prezydentem ,i z jakiej by się opcji politycznej nie wywodził,musi doskonale wiedzieć ,że tych pieniędzy już nikt nie odzyska ,a mogły pójść na inne potrzeby miasta,ul Żółkiewskiego to następny problem nie do przeskoczenia przez władze Radomia od lat .Al Wojska Polskiego,i jej słynny wiadukt ,linia kolejowa do Warszawy .Oczywiście dziesiątki innych problemów z którymi boryka się miasto i kto za to ponosi odpowiedzialność mieszkańcy?,nie! To Władze miasta są odpowiedzialne za taki stan rzeczy.Co do niepochlebnych artykułów codziennie przez Radom przejeżdżają tysiące samochodów ,a drogi są najlepsza wizytówką miasta ,niestety przelotówki Radomia są poniżej krytyki,więc zamiast się obrażać na ludzi może czas zabrać się do roboty,wtedy będą pisać o innych miastach bo w Radom nie będzie powodem do kpin.

Ala.
2017-11-09 17:32:00

Z pozwać ich za hejt i szerzenie nieprawdy. To trzeba piętnować, zdecydowanie.

RADOMIANIN
2017-11-09 17:15:00

POWSZECHNIE WIADOMO, IŻ KOMENTARZE NIEPRZYCHYLNE I OBRAŻAJĄCE PREZYDENTA RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO WYPISUJE JEDEN I TEN SAM TROLL ZMIENIAJĄC NICKI. NIKT WIĘC NIE BIERZE NA POWAŻNIE I NIE WIERZY W DEBILIZMY WYPISYWANE TU PRZEZ JAKIEGOŚ SFRUSTROWANEGO NIEUDACZNIKA Z KONKURENCJI POLITYCZNEJ.

Grażyna
2017-11-09 17:12:00

Ludzie, czy dla Was nie jest ważny wizerunek miasta ? !!!

def
2017-11-09 16:37:00