Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Broń nowym liderem IV ligi

dm, sw 2017-10-21 20:20:00

W spotkaniu 12. kolejki gr. południowo-mazowieckiej IV ligi - w derbach regionu radomskiego - Broń wygrała u siebie 3:2 z Energią Kozienice. Podopieczni trenera Artura Kupca zostali nowy liderem, spychając na drugą lokatę Pilicę Białobrzegi.

Radomianie dobrze weszli w mecz - konstruowali ataki i oddawali strzały, ale to goście z Kozienic pierwsi zdobyli bramkę. Kontrowersyjnego karnego na bramkę zamienił Zawadzki.

Drużyna z Kozienic długo nie cieszyła się z prowadzenia. Zaledwie trzy minuty później trafieniem odpowiedział Adam Imiela, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego.

Do przerwy gole już nie padały, zaś bardzo kontrowersyjne decyzję sędziów "zabijały" widowisko przy Narutowicza 9. Na decyzję arbitrów o rzucie karnym trener Kupiec zareagował bardzo nerwowo i dalszą część pojedynku musiał oglądać z wysokości trybun.

Druga połowę spotkania zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze. Po dośrodkowaniu Wicika bramkę zdobył Putin, były gracz Energii.

Następną bramkę dla Broni strzelił Kamil Czarnecki, który w 70. minucie meczu pokonał bramkarza gości strzałem z rzutu karnego.

Energia nie rezygnowała jednak z walki do końca, kontaktowa bramkę zdobył Zawadzki i wszystko było możliwe. Jednak Broniarze nie dali już wydrzeć sobie tego zwycięstwa i wylądowali na fotelu lidera.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Błonianką Błonie.

Broń Radom - Energia Kozienice 3:2 (1:1)
Adam Imiela 38, Wiktor Putin 48, Kamil Czarnecki 70 - Bartosz Zawadzki 35 (k), 84

Broń: Kula - Korcz, Grunt, Wojciech Kupiec, Wicik, Nogaj, Sala, Nowosielski, Imiela, Putin, Czarnecki.

Energia: Piaseczny - Janiszewski, Wójcik, Lament, Midziołek, Michalski, Zawadzki, Kalinka, Kołodziejczyk, Ciupiński, Książek.