Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Wysoka porażka ROSY we Włocławku

dm, plk.pl 2017-10-15 14:35:00

W spotkaniu 3. kolejki nowego sezonu 2017/2018 Polskiej Ligi Koszykówki ROSA Radom przegrała na wyjeździe aż 65:86 z Anwilem Włocławek.

Początek meczu był dość wyrównany, ale dwie trójki Kevina Puntera dały prowadzenie gościom 8:4. Anwil szybko doprowadził do wyrównania, a po rzucie z dystansu Kamila Łączyńskiego zdobył przewagę. Po kolejnym takim trafieniu, tym razem w wykonaniu Ante Delasa, włocławianie prowadzili już 18:10. Ostatecznie po pierwszej kwarcie gospodarze mieli sześć punktów przewagi.

Kosz za kosz - w takim rytmie rozpoczęła się druga część meczu. Rosa co prawda zbliżyła się na dwa punkty, ale później ekipa trenera Igora Milicicia znowu uciekała. Dobitka Josipa Sobina oznaczała, że Anwil prowadził już 36:26. Pierwsza połowa zakończyła się 13 punktami przewagi zdobywców Superpucharu Polski.

Trzecią kwartę Anwil rozpoczął od serii 9:0 i po rzutach wolnych Jarosława Zyskowskiego prowadził już 49:27. Później ta przewaga jeszcze wzrastała, a włocławianie całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie. Rosa oczywiście się nie poddawała, zanotowała serię 14:0, i - m.in. dzięki akcjom Patrika Audy - goście zbliżyli się na 12 punktów. Ostatecznie po 30 minutach było 59:48.

Na początku ostatniej kwarty trafienia Igora Zajcewa i Kevina Puntera zbliżyły gości na zaledwie sześć punktów. Zespół trenera Milicicia nie chciał pozwolić na więcej – po rzucie Delasa znowu prowadził 68:58. Radomianie nie potrafili już wrócić do gry, a atak gospodarzy nakręcał się jeszcze bardziej. Ostatecznie Anwil zwyciężył 86:65.

Tabela PLK - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na własnym parkiecie z wicemistrzem Polski - Polskim Cukrem Toruń. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (22 października) o godz. 12:40. Oznacza to, że kolejny mecz naszego zespołu będzie transmitowany na żywo w Polsat Sport.

Anwil Włocławek - ROSA Radom 86:65 (20:14, 20:13, 19:21, 27:17)

Anwil: Ivan Almeida 18, Ante Delas 15, Paweł Leończyk 14, Josip Sobin 13, Kamil Łączyński 9, Jarosław Zyskowski 7, Michał Nowakowski 5, Szymon Szewczyk 5, Jaylin Airington 0, Damian Ciesielski 0, Rafał Komenda 0.

ROSA: Kevin Punter 23, Patrik Auda 18, Michał Sokołowski 7, Filip Zegzuła 6, Igor Zajcew 6, Robert Witka 2, Marcin Piechowicz 2, Jarosław Trojan 1, Daniel Szymkiewicz 0, Maciej Bojanowski 0.