Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Jest przetarg na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania w Radomiu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-10-10 08:25:00, aktualizacja: 2017-10-10 16:00:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił długo wyczekiwany przetarg na przebudowę newralgicznego skrzyżowania ulic Mireckiego, Szarych Szeregów i Wernera. - To czarny punkt na drogowej mapie naszego miasta, który po wielu latach zlikwidujemy - mówi prezydent Witkowski.

To jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Radomiu, na którym co kilka dni dochodzi do wypadków, czy kolizji. Po remoncie będzie bezpieczniej, m.in. dlatego, że powstanie tzw. bezpieczny skręt w lewo.

Skrzyżowanie zostanie też powiększone, będą cztery pasy ruchu dla kierowców jadących ulicą Wernera od Malczewskiego, przybędzie także jeden pas ruchu na ulicy Mireckiego.

Firmie, która opracowała projekt zmian na samym skrzyżowaniu, miasto zleciło wykonanie także dokumentacji niezbędnej do montażu sygnalizatorów. W planach bowiem jest również wprowadzenie zmian na przejściu dla pieszych przez ulicę Wernera, pomiędzy halą targową, a galerią handlową.

- Chcemy, by sygnalizacja świetlna działała tam w czwartki i w soboty, czyli w dni targowe, kiedy w tym miejscu jest bardzo duży ruch zarówno samochodów, jak i pieszych i w efekcie jest najniebezpieczniej – tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak. Światła powstaną też na ulicy Szarych Szeregów.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 24 października do godz. 10:00. Inwestycja ma być wykonana do maja lub czerwca przyszłego roku.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (10)

radomiaczek
2017-10-12 11:52:00

odnosnie komentarza FAF -a wiec zmieni to duzo zmieni nowe skrzyzowanie.Nawet jesli zkrzyzowanie w niektorych miejscach jest bezpieczne (Niby) trzeba koniecznie kiedys unowoczesnic na nowy ,PODAJE powod a wiec duzo ludzi osob odcztuje na slepo -ZNAKI DROGOWE -Poziome,CZYLI jak drogi do NAS mowia.ja rowniez nigdy sie niepomylilem w zyciu jesli sa nowe drogie widoczne znaki drogowe poziome.Dlatego nowe skrzyzowania zawsza A zawsze pomagaja i jest coraz mniej wypadkow.trzeba czytac Znaki Drogowe Poziome ,jestem po 50tce anigdy niezrobilem wypadku w zyciu.

Aga
2017-10-10 20:44:00

Pseudo kierowcy. Dla was każde skrzyżowanie będzie za trudne. Sądząc po waszych umiejętnościach prawko robione było u sołtysa. Polski kodeks jest tak czytelny że tylko jołop nie potrafi pojąć.

Faf
2017-10-10 12:31:00

Tak jak mgr inż, i ja zwykły chłoporobotnik uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo. Wiem zaraz wszyscy krzykną !!! Dość tych rond w Radomiu !!! No, ale w tym miejscu jest miejsce na rondo. Obawiam się, że zmiana pasów i sygnalizacji niewiele zmieni. Natomiast włączenie sygnalizatorów w dni targowe pomiędzy KOREJĄ, a OBI - dziękuję Panu w-ce Prezydentowi za tę deklarację.

Ibiza
2017-10-10 10:52:00

Dlaczego na tym skrzyzowaniu po godz 21 lub 22 sygnalizacja PULSUJe. Co ba to mzdik?

IPN
2017-10-10 09:41:00

W MPK na stanowisku Kierownika Działu Przewozów zatrudniony jest agent SB TW "Andrzej" Jan Nowacki - teraz nie dziwi mnie kariera tego kapusia z robola, który ładował akumulatory na stanowisko kierownicze - http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=2776152&q=nowacki%20jan%20%20radom&page=1&url=[|typ=0]

Wojtek
2017-10-10 09:38:00

Strasznie wolno idą te przebudowy !!! A kiedy światła na królowej Jadwigi i Mieszka I, tu jest tragedia bo cały ruch z ronda Warszawskiego pędzi przez Michałów !

wers
2017-10-10 09:19:00

Było o wiele tańsze wyście, zainstalować kamerę za kilkaset zł. a nie wydawać miliony., Większość kolizji i wypadków powstawała tam tylko z jednego powodu, wjeżdżania na wczesnym czerwonym albo wjeżdżania na skrzyżowanie bez możliwości jego opuszczenia, pomogła by też zwykła regulacja świateł.

mgr inż
2017-10-10 09:12:00

Myślałem że powstanie tam skrzyżowanie w ruchu okrężnym?

logik
2017-10-10 09:11:00

Te wszystkie modernizacje polegają tylko na jednym, zwiększenie korków i nadszarpywanie nerwów kierowców i pieszych.

tito
2017-10-10 08:44:00

fajnie... ale panie autorze, watro jakoś zobrazować czytelnikowi koncepcje.. jakiś projekt przebudowy i do razu wszytko jasne...