Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Parking przy szpitalu na Józefowie zostanie zmodernizowany

Z regionu / 2017-10-09 15:50:00, aktualizacja: 2017-10-09 15:57:00

Najprawdopodobniej 12 października (czwartek) ruszą prace związane z modernizacją parkingu przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

- W związku z tym trzeba się liczyć z niewielkimi utrudnieniami przy wjeździe i wyjeździe z parkingu, choć jak deklaruje wykonawca robót, prace te mają być realizowane poza szczytem ruchu przy szpitalu tak, żeby były jak najmniej dotkliwie dla pacjentów i odwiedzających - informuje Karolina Gajewska, rzecznik prasowy placówki na Józefowie

Generalnie chodzi o przekopy pod szlabany, jednak po modernizacji parking przy szpitalu nie będzie działał jak dotychczas.

Na parking będzie się wjeżdżać i wyjeżdżać przez szlabany. Zamontowane zostaną przy głównym wjeździe na parking przed szpitalem oraz przy wjeździe na szpitalny oddział ratunkowy. W taki szlaban wyposażony będzie również parking dla pracowników szpitala.

Jak to będzie działać?

Kierowca, który będzie chciał wjechać na szpitalny parking, będzie musiał stanąć przy szlabanie, nacisnąć przycisk i wtedy dostanie bilet. Przy wyjeździe będzie musiał zapłacić za swój postój w kasie automatycznej. Jedna taka kasa będzie stała na parkingu przed szpitalem, a druga przy głównym wejściu do szpitala. Tam zapłaci za postój. Wyjeżdżając, zeskanuje bilet przy szlabanie i szlaban automatycznie się otworzy.

Cennik

Za pierwsze 15 min. kierowca nie płaci. Pierwsza rozpoczęta godzina kosztuje 3 zł (czyli jak dotychczas). Każda następna godzina będzie kosztować dodatkową złotówkę. Będą również dostępne karnety: dobowe, miesięczne, dla osób hospitalizowanych czy korzystających z zabiegów.

Kamery

W ramach modernizacji parkingu zamontowany zostanie również monitoring składający się z 14 kamer, które swoim zasięgiem obejmą parking główny i pracowniczy.

Rozpoczęcie funkcjonowania parkingu "po nowemu" planowany jest na 1 listopada. Do dyspozycji pacjentów i odwiedzających będzie 329 miejsc parkingowych. I co ważne - zostanie udrożniony wjazd na szpitalny oddział ratunkowy, czego do tej pory nie było.

- Zmodernizowany parking usprawni ruch samochodów, wjazd i wyjazd będą płynniejsze, a dzięki monitoringowi będzie też bezpieczniej. Poza tym przyniesie on oszczędności szpitalowi. Koszty utrzymania parkingu będą niższe, ponieważ firma, która zmodernizuje parking, będzie też odpowiedzialna za sprzątanie czy utrzymanie zieleni. Do tej pory koszty z tym związane były po stronie szpitala. Poza tym szpital płaci niemały podatek od gruntu - przebudowa parkingu przyczyni się do zmniejszenia tych kosztów - dodaje Karolina Gajewska.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (24)

Ona
2017-10-10 19:08:00

Rambo po glebszym to fruwa jak helikopter.

0
2017-10-10 18:05:00

Norbercik caluje slodko ,piesci jak nikt inny jest uroczy oraz ma miesnie oraz cialo jakby z aksamitu.chcialabym zeby zwrocil na mnie uwage codziennie sie widzimy o On nic.jestes Norberciku jsk bog

0
2017-10-10 17:52:00

Wolę Norberta. ..dobrze całuje

Edy
2017-10-10 12:58:00

A Pani rzecznik zapomniała dodać że, każdy pracownik będzie miał potrącone z pensji na comiesieczny "abonament" za wjazd na teren pracy-szpitala.

logik
2017-10-10 12:22:00

Na służbę zdrowia składki odprowadzają również emeryci wiec w sumie jest nas ponad 20ml osób. Kasa naprawdę niesamowita, ponad 70 mld zł. Z tego TYLKO na podstawową opiekę zdrowotną wydawany ok. 8,5 mld zł. Więc gdzie jest ta 'reszta" pieniędzy?

pacjent
2017-10-10 12:16:00

do@ ...ego do pacjenta z 16.15, Każdy może sobie zobaczyć jaką kasę odprowadza miesięcznie na tzw. służbę zdrowia. Wystarczy spojrzeć na pasek lub poprosić szefa lub księgową. Przy ponad 16 ml pracujących to jest ogromna kasa. Na pewno na bezpłatny parking w Radomiu by starczyła.

Syrenkasaswsś
2017-10-10 10:48:00

Roman a ty kto????norbert nie jest dla Ciebie.wez sobie rambo

roman
2017-10-10 09:20:00

......

roman
2017-10-10 09:20:00

......

roman
2017-10-10 09:20:00

......

roman
2017-10-10 09:20:00

......

Wielbicielka
2017-10-10 07:24:00

Na Norberta bede czekac cale zycie.....zwroc na mnie uwage Nirbert-kocham Cie!!!!!!!!

ego do pacjenta z 16.15
2017-10-09 23:26:00

Cytat: "Nie dość, że niemałe składki płacimy na służbę zdrowia...". Zdziwiłby się pan, jak mało w medycynie można kupić za średnią składkę od przeciętnie zarabiajacego pracownika. Bardzo by się pan zdziwił!

0
2017-10-09 23:06:00

Norbert jest zajęty laski????

223
2017-10-09 21:19:00

Założenie kas i szlabanów to dopiero modernizacja! Współczuję rodzinom odwiedzających chorych dłuższy czas pacjentów. Ci to dopiero będą musieli wydać kupę kasy, bo co niektórzy nażreć się nie mogą.

oli
2017-10-09 21:11:00

Do tej pory płaciło się 3 zł bez względu na ilość czasu spędzanego w szpitalu. A teraz spędzisz pół dnia czekajac w kolejce to dopiero zabulisz.

Ono
2017-10-09 19:11:00

Norbert jest najuczciwszy on jak dostal 2 zlote dolozyl 2zl swoje zeby szpital zarabial.to jest robin hood XXI wieku

komentator
2017-10-09 18:15:00

To nie modernizacja, tylko komercjalizacja zwiększajaca dochody szpitala. Zamiast powiekszenia terenu powiekszenie opłat !

Barbara
2017-10-09 17:24:00

Bardzo dobrze, skonczy sie zlodziejstwo ,brali po dwa zlote i wpuszczali bez biletu

Norber ochroniarz zwany rybakirm-zwroc na mnie uwage