Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

PSE wybudują w Radomiu nową siedzibę. Będą nowe miejsca pracy [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-10-09 12:22:00, aktualizacja: 2017-10-09 16:00:00

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. wybudują w Radomiu, przy ul. Anny Walentynowicz, swoją nową siedzibę. Powstanie ona na terenie, którą spółka wydzierżawiła od miasta na 40 lat. Po przeprowadzce z obecnego budynku przy ulicy Żeromskiego, wzrośnie liczba zatrudnionych osób.

Nowa siedziba Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstanie na działce o powierzchni 3,2 ha. To teren, który Rada Miejska zgodziła się wydzierżawić spółce na 40 lat. Umowę dzierżawy podpisano w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

- Wspólnie z władzami Radomia udało nam się zaplanować inwestycję, która wzmacnia region ekonomicznie i umożliwia utworzenie nowych miejsc pracy. Rozwój naszej nowoczesnej infrastruktury jest kluczowy dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Na podstawie analiz ekonomicznych podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu zakresu inwestycji, co zwiększy nakłady i wydłuży czas jej realizacji - powiedział wiceprezes Zarządu PSE S.A. Stanisław Skoczylas. Jak wyjaśnił, dzięki decyzji Rady Miejskiej w Radomiu, wydłużającej dzierżawę terenu do 40 lat, PSE "osiągną równowagę pomiędzy realizacją celów strategicznych, a poniesionymi kosztami"

Budynek PSE ma być gotowy w 2021 roku. Według planów spółki będzie to czterokondygnacyjna budowla o powierzchni około 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wartość inwestycji szacuje się na 15 mln złotych. W nowej siedzibie PSE oprócz części biurowo–administracyjnej, znajdzie się także część teleinformatyczna.

- Polskie Sieci Elektroenergetyczne to nasz ważny partner. Decyzja w sprawie inwestycji w Radomiu potwierdza, że jesteśmy atrakcyjnym miastem do lokowania dużego kapitału. Potwierdza jednocześnie, że spółka jest zdecydowana, by trwale wiązać swój rozwój z Radomiem i tworzyć nowe miejsca pracy - powiedział prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Obecnie w PSE w Radomiu pracuje około 170 osób. Po wybudowaniu nowej siedziby, spółka planuje zwiększyć zatrudnienie do minimum 200 pracowników.

Co ze starą siedzibą PSE przy ul. Żeromskiego? Jak wyjaśnił prezes Skoczylas, część pozostająca pod opieką konserwatora zabytków zostanie zaproponowana innym "instytucjom zaufania publicznego, w tym miastu", zaś druga zostanie wniesiona do spółki celowej założonej wspólnie z BGK Nieruchomości, realizującym program "Mieszkanie +".

Więcej szczegółów w załączonym wideo.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (20)

123
2017-10-11 23:10:00

Dosyć już czasu na ten artykuł. Zabieraj tego Ćwoka.

temida
2017-10-11 09:06:00

Komentarz zablokowany.

do 89
2017-10-10 10:35:00

Zrobi sobie zdjęcie :)

89
2017-10-10 08:29:00

Ajajajajaj PO się rozpada co zrobi Radek?

123
2017-10-09 22:45:00

Czuć dobry klimat do inwestycji. Panie Prezydencie Witkowski. Inwestycje przychodzą i będzie ich coraz więcej bo coraz mocniej czuć w Radomiu ale Politycznego Trupa Prezydenta i jego przerośniętego zastępcy z PO.

do Maniek
2017-10-09 18:10:00

hahaha, wez idz sie schowaj pisowski trollu gorszych głupot nie słyszałem :D

IPN
2017-10-09 18:06:00

Współpracował od 1983 roku do 1990 roku czyli 17 lat.

IPN
2017-10-09 17:44:00

W MPK na stanowisku Kierownika Działu Przewozów zatrudniony jest agent SB TW "Andrzej" Jan Nowacki - teraz nie dziwi mnie kariera tego kapusia z robola, który ładował akumulatory na stanowisko kierownicze - http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=2776152&q=nowacki%20jan%20%20radom&page=1&url=[|typ=0]

Dawca 500-
2017-10-09 17:07:00

A tym czasem masło po 10 zł. a ON po 4.68.

Y4
2017-10-09 16:37:00

aq to debil potrzebowski. Zryty beret publikuje wszystko co mu sok z buraka wciśnie. Z resztą każdy kto ma to ścierwo u siebie na profilu to dno i kilometr mułu.

Maniek
2017-10-09 16:35:00

Komentarz zablokowany.

123
2017-10-09 15:57:00

lotniskoo !!!!

USTRONIE
2017-10-09 15:55:00

CZAS ABY W RADOMIU PREZYDENTAM ZOSTAŁA OSOBA KTÓRA NIE JEST ZWIĄZANA Z ŻADNĄ PARTIĄ.

Antonio
2017-10-09 14:56:00

Cieszyło by mnie gdyby w Radomiu reaktywowano fabrykę telefonów /ďawny Ericsson/ na 8000 miejsc pracy.

Antonio
2017-10-09 14:54:00

Cieszyło by mnie gdyby w Radomiu reaktywowano fabrykę telefonów /ďawny Ericsson/ na 8000 miejsc pracy.

aq
2017-10-09 14:47:00

lista byłych komunistów z PIS-u ..........................................................1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego. 3. Karol Karski (PiS) - działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. 4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR. 5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie. 6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego. 7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. 8. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR. 9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie. 10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR. 11. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki 12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR 13. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP - członek PZPR do końca (1990). 14. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80. 16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR. 17. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR. 18. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia. 19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. 20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Członek PZPR od 1986 r. 22. Piotr Cybulski - poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR 23. Aleksander Chłopek - poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR. 24. Halina Molka - posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS 25. Stanisław Piotrowicz - W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie. 26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.

1
2017-10-09 14:43:00

Pisorksie trolle juz jesteście nudni. Te same osoby wszędzie piszą podobne rzeczy, jedno i to samo

demokrata
2017-10-09 14:41:00

Komentarz zablokowany.

0
2017-10-09 13:41:00

Czy obiecane 8000 miejsc pracy będzie? Trzy lata mija i kolejna wyborcza kiełbasa sfermwntowała.

cześć
2017-10-09 13:18:00

Oby jak najwięcej takich informacji i takich firm w Radomiu