Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Czarni przegrali końcówki i zostali bez punktów

cir 2017-10-08 19:25:00

Dwie emocjonujące, ale niestety przegrane minimalnie końcówki setów zdecydowały o porażce siatkarzy Czarnych Radom z Espadonem Szczecin, w trzeciej kolejce PlusLigi.

Niestety, w meczu z Espadonem Czarni mieli mało powodów do radości

Chyba decydujący o dalszym przebiegu meczu był już pierwszy set. W jego środku Czarni zbudowali sobie kilkupunktową przewagę (15:10), lecz beztrosko ją roztrwonili. Rywale uwierzyli, że w Radomiu mogą wygrać i wykorzystali szansę, wygrywając emocjonującą końcówkę seta otwarcia. Na odnotowanie zasługują zwłaszcza asowe zagrywki Jeffreya Menzela, które dały gościom wiarę w końcowe powodzenie.

Gracze Espadonu kontynuowali dobra passę w drugiej partii, w której Czarni byli zupełnie bezradni. Radomianie odzyskali moc w trzeciej odsłonie, zaczął funkcjonować lepiej atak i blok. Dzięki temu zbliżyli się do rywali na jednego seta, kibice zgromadzeni w hali MOSiR liczyli, że podopieczni Roberta Prygla tę dobrą postawę demonstrować będą aż do końcowego zwycięstwa po tie-breaku.

Niestety radomianie nie doprowadzili nawet do piątego seta. W bardzo wyrównanym czwartym znów polegli w końcówce. Goście ponownie zachowali w niej więcej zimnej krwi i wywieźli z Radomia komplet punktów..

Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 1:3 (26:28, 16:25, 25:21, 26:28)

Czarni: Teryomenko, Żaliński, Ziobrowski, Droszyński, Huber, Fornal, Watten (libero) oraz Filip, Kwasowski, Ostrowski.

Espadon: Malinowski, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Duff, Menzel, Murek (libero) oraz Mihułka, Kowalski, Ruciak.