Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Przekonywujące zwycięstwo ROSY

dm, plk.pl 2017-10-06 20:52:00

ROSA Radom wygrała na własnym parkiecie 86:64 z GTK Gliwice w spotkaniu 2. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego był to pierwszy mecz w nowym sezonie 2017/2018.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po akcjach Patrika Audy i Macieja Bojanowskiego prowadzili nawet 12:4. Jednak od tego momentu serią 8:0 popisała się ekipa GTK i po trójce Quintona Hookera doprowadziła do wyrównania. Końcówka tej części meczu należała do ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego - po trójce Marcina Piechowicza było 19:13.

Druga kwarta rozpoczęła się podobnie, a dzięki kolejnym trafieniu Piechowicza przewaga gospodarzy wzrosła do nawet 12 punktów. Zespół z Gliwic ciągle miał spore problemy w ofensywie, a radomianie się rozkręcali - po rzucie Jarosława Trojana prowadzili nawet 41:23. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie aż czternastopunktową przewagą Rosy.

Dzięki jednej z akcji Jonathana Williamsa drużyna trenera Pawła Turkiewicza na początku trzeciej kwarty zbliżyła się na 10 punktów. Rosa błyskawicznie zareagowała i zanotowała serię aż 11:0! Od tego momentu całkowicie kontrolowała sytuację na parkiecie. Po 30 minutach rywalizacji prowadziła już 69:45.

Jasnym punktem zespołu z Gliwic był Maverick Morgan, ale jego dobra gra nie wystarczała do odrabiania strat. Swoje umiejętności strzeleckie potwierdzał Kevin Punter. W ostatniej kwarcie trener Kamiński dał szansę m.in. Mateuszowi Szczypińskiemu. GTK zmniejszało trochę różnicę punktową w końcówce spotkania, ale nie miało to zbyt wielkiego wpływu na ostateczny wynik. Radomianie zwyciężyli 86:64.

ROSA zagra dojrzale, skutecznie i pewnie w obronie. Ekipa trenera Kamińskiego pokazała klasę i wygrała w pełni zasłużenie. Świetnie zagrał przede wszystkim Punter, który zdobył 25 punktów.

Tabela PLK - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Spotkanie rozegrane zostanie dopiero w niedzielę (15 października) o godz. 12:40. Wcześniej - bo już w najbliższy wtorek - ROSA zagra natomiast pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem naszego zespołu będzie Medi Bayreuth z Niemiec. Początek o godz. 18:30 w hali MOSiR.

ROSA Radom - GTK Gliwice 86:64 (19:13, 26:18, 24:14, 17:19)

ROSA: Kevin Punter 25, Patrik Auda 12, Igor Zajcew 11, Maciej Bojanowski 11, Marcin Piechowicz 11, Michał Sokołowski 8, Jarosław Trojan 3, Mateusz Szczypiński 3, Filip Zegzuła 2, Robert Witka 0, Wojciech Wątroba 0.

GTK: Maverick Morgan 17, Jonathan Williams 12, Lukáš Palyza 12, Marek Piechowicz 7, Quinton Hooker 6, Łukasz Ratajczak 5, Kacper Radwański 3, Robert Skibniewski 2, Michał Jędrzejewski 0, Marcin Salamonik 0, Paweł Zmarlak 0, Damian Pieloch.