Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Ważne słowa wicepremiera o Porcie Lotniczym Radom

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-10-05 08:27:00

Wicepremier Mateusz Morawiecki stwierdził, że Port Lotniczy Radom ma szansę stać się "istotnym" lotniskiem w Polsce. Widzi też możliwość inwestycji Skarbu Państwa w radomskie lotnisko.

Czyżby nad Portem Lotniczym Radom wreszcie zaświeciło słońce?

- Wszystko zależy od strategii regionalnych, ale także od strategii komunikacyjnej całego kraju. Port lotniczy w Radomiu ma szansę być istotnym portem rezerwowym, ale również samoistnym. To zależy od dynamiki zdarzeń, od tego w jaki sposób będzie się rozwijał, od jego perspektyw. Od tego uzależniamy partycypację środków budżetowych. Nie widzę w tym nic niewłaściwego w kontekście Centralnego Portu Komunikacyjnego - powiedział wicepremier Morawiecki.

Jak już pisaliśmy, wykupieniem udziałów i inwestycją w Port Lotniczy Radom zainteresowane jest Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Potwierdzają to zarówno politycy PiS, jak i PO. Na razie jednak nikt nie zdradza szczegółów. Jak poinformowalo Radio Plus, poseł Marek Suski zdradził, że prezes Portów Lotniczych był już w Radomiu.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: cir

Wasze komentarze (19)

Rychard
2017-10-05 12:44:00

PiS nie robi błędów, a PO nie robi nic

Sympozjum
2017-10-05 12:44:00

Wiatrak politycy PO to mogą potwierdzić ale wypłatę dla ciebie. Doili lotnisko przez 3 lata i nie zrobili nic. Kosmetyczkę zrobili prezesem bo Wędzonka by się rozgniewał. Dramat

janko
2017-10-05 12:42:00

Ludzie Partii Oszustów jak na czymś nie zarobią to niczego nie załatwią.

abrakadabra
2017-10-05 12:17:00

Radek, trzymaj tą synekure jak swoją. Nie dopuść ich do tego. Tyle POsad nie może się zmarnować

Wojtek
2017-10-05 11:19:00

Od z góry 20 lat zadaję to samo pytanie kto z Was korzystał z tego lotniska? ????

R
2017-10-05 10:47:00

Komentarz zablokowany.

po
2017-10-05 10:39:00

raykowska gdyz po dojsciu do wladzy w du.... jej sie poprzewracalo

rewolucjonista do anty...
2017-10-05 10:32:00

nie skumałeś, że to prześmiewczy komentarz ...no ale skoro "anty..." tyle chleje to nie można się dziwić. p.s. Wiem jaką partię reprezentuje Morawiecki , a ten kto to napisał do debil albo oszust. Pozdrawiam.

Obserwator z boku
2017-10-05 10:08:00

Przede wszystkim trzeba pozbyć się w najbliższych wyborach PO. W przeciwnym razie czy to w przypadku lotniska czy jakichkolwiek innych kwestii będą największymi hamowniczymi, jak nie z powodu nieróbstwa i braku koncepcji, to przynajmniej żeby pokazać jaki to pis zły. Czego wspaniałym przykładem jest chociażby obecna sytuacja w mieście.

Paweł
2017-10-05 09:50:00

Morawiecki nie ma pojęcia kto zajmuje się tym lotniskiem. Gdyby wiedział padłby ze śmiechu.

@Paweł
2017-10-05 09:48:00

"Je", a nie "go". To lotnisko, nie tego lotniska

Antyrewolucjonista
2017-10-05 09:48:00

Ten kto to napisał to debil albo oszust, cyt:to na pewno zasługa ciężkiej pracy radosława. brawo prezydent, brawo p.o. ... Kolejny sukces w kadencji radka. Mateusz Morawiecki to polityk PiS i tylko dzięki tej formacji to Lotnisko może przetrwać- totak dla przypomnienia. O i jeszcze jedno "Rewolucjonisto" nie chlej tyle.

0
2017-10-05 09:36:00

PO jak zwykle położy sprawę. Radosław to zrobi.

rewolucjonista
2017-10-05 09:15:00

to na pewno zasługa ciężkiej pracy radosława. brawo prezydent, brawo p.o. ... Kolejny sukces w kadencji radka.

Paweł
2017-10-05 09:14:00

Przedwyborcze mrzonki. Na konferencji w Kielcach powiedział, że jest nieopłacalne inwestowanie w mniejsze porty lotnicze - i wymienił Radom jako przykład. Byłem zwolennikiem naszego lotniska, leciałem z niego dwa razy. Teraz, wolałbym, żeby go zamknęli.

Radomianin
2017-10-05 09:08:00

Zaknac to lotnisko bo przynosi straty a my mieszkańcy musimy za to płacić i utrzymywać tych obiboków co tam pracują!!!

jan
2017-10-05 09:04:00

Dlaczego prezes portu radom nazywa się Rajkowska a nie Sidorko?

po
2017-10-05 08:59:00

tylko najpierw pozbyc sie Raykowskiej

noma
2017-10-05 08:53:00

Tak trzymać. Brawo PiS.