Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radom Air Show 2017. Burza nie wystraszyła ludzi. Wojsko: 170 tys. osób na Air Show [RELACJA Z NIEDZIELI, ZDJĘCIA, WIDEO]

Air Show 2017 / 2017-08-27 09:55:00, aktualizacja: 2017-08-28 08:45:00

Wojsko ogłosiło, że pokazy w dwa dni odwiedziło 170 tysięcy osób. W niedzielę program Radom Air Show 2017 taki sam jak w sobotę. Wystąpili ci sami piloci na tych samych maszynach, tylko kolejność się zmieniała, także z powodu burzy, która przed godz. 15:00 przeszła nad Sadkowem. Fanów lotnictwa deszcz nie wystraszył. W południe zapadła ważna decyzja. Na pokazy można było wchodzić bez kart wstępu. Zobaczcie, jak to wszystko wyglądało.

Radomski zespół Orlik podczas defilady powietrznej

Program pokazów | Mapa lotniska | PogodaKomunikacja

Radom Air Show 2017 - dzień I [RELACJA NA ŻYWO]

19:10 Jeszcze jedno zdjęcie - wszyscy piloci, którzy jeszcze nie odlecieli wezmą udział w oficjalnym zakończeniu. Na razie autobusy zebrane na pasie, po którym lotnicy kołowali po swych pokazach, czekają by ich zabrać po uroczystości na zasłużoną kolacje pożegnalną. Dziękujemy panowie za dwa dni podniebnych wrażeń!

18:45 I my zbliżamy się do końca naszej relacji. Dziękujemy, że byliście z nami przez te dwa dni. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli relacjonować dla Was Radom Air Show 2018 z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa. Machamy Wam na pożegnanie razem z pilotami radomskich Orlików:

18:35 W powietrzu jeszcze pokazy śmigłowców, ale lotnisko już pustoszeje:

18:18 Radomskie Orliki znów dały czadu! Był to ostatni mocny akcent Radom Air Show 2017. Lotnisko powoli pustoszeje...

Radomska precyzja, czyli mijanka o włos [ZDJĘCIA]

18:00 I filmik z popisu Roberta Kowalika:

17:53 Generał Krzysztof Żabicki ponownie przy naszym stanowisku: - Przez dwa dni na Air Show gościliśmy około 170 tysięcy osób. Obeszło się bez większych incydentów. Szacunek dla mieszkańców Radomia i wszystkich pozostałych - uszanowali wymogi pokazów, byli zdyscyplinowani. Nie było nikogo pijanego, awanturującego się. Byłem na kilku pokazach w Europie, ale nie na tak dużych, jakie my zorganizowaliśmy. Radom zasłużył by być gospodarzem kolejnego Air Show.

17:50 Biało-Czerwone Iskry ponownie na radomskim niebie:

Ich wczorajszy występ - TUTAJ.

17:39 Radomski mistrz akrobacji samolotowej, Robert Kowalik. 9-krotny mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Europy. Na co dzień jego Extra 300 bazuje na lotnisku w podradomskim Piastowie, a on sam lata samolotami rejsowymi Airbus 320.

17:30 Taki mały zatańczył z takim dużym (MiG-29 + XA-41):

17:00 Uzupełnienie meldunku po burzy. Cztery osoby poszkodowane. Osoba ranna od uderzenia balonem reklamowym to kobieta. Ponadto odwieziono do szpitala jeszcze trzy osoby z urazami ortopedycznymi nie zwizanymi z burzą.

16:55 Publiczność Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 nie może narzekać na nudę. Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla najbardziej wybrednego widza - nie tylko na niebie, ale również na ziemi, gdzie usytuowane są tzw. wystawy statyczne:

Atrakcje nie tylko na niebie, ale i na ziemi... [ZDJĘCIA]

16:35 Sytuacja awaryjna. W związku z niespodziewanymi trudnościami technicznymi polski F-16 z majorem Dudą za sterami musi przerwać pokaz i wylądować. - Systemy samolotu działają, wszystko jest pod kontrolą - zapewnił spiker. Pilot w dużej odległości od publiczności wykonał kilka kółek, wyrzucił flary, pozbył się paliwa zaplanowanego na pokaz i bezpiecznie wylądował. - W lotnictwie najważniejsze jest bezpieczeństwo i to się potwierdziło w tym pokazie - podsumował spiker.

16:19 Kolejna dłuższa przerwa z pokazach, tym razem na uroczystości związane z pożegnaniami kolejnych grup pilotów, którzy otrzymują od organizatorów pamiątkowe certyfikaty. A my prezentujemy krótki filmik - Zespół "Żelazny" i mijanka 2 na 2:

15:46 Teraz na radomskim niebie swoje nieprzeciętne umiejętności prezentuje Col.Oksanoczenko z Ukrainy w Su-27:

15:40 B-1, amerykański bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu o zmiennej geometrii skrzydeł, po raz pierwszy na Air Show w Radomiu. Przeleciał dwukrotnie nad radomskim lotniskiem, z minimalnie i maksymalnie wysuniętymi skrzydłami. Ten samolot to potęga: prędkość maks. 1,25 Ma (1330 km/h), 60 m: 965 km/h; pułap 18 000 m; zasięg 12 000 km. Masa własna 88 ton, startowa 216 (uzbrojenia w komorach 34 tony, podwieszanego 26 ton, paliwa 88 ton). Niestety okazało się, że jeden z naszych aparatów w czasie burzy ucierpiał od deszcu - stąd taka, a nie inna jakość fotki B-1. Też żałujemy :(. Dlatego dla koneserów dajemy fotkę za Wikipedią:

 

15:23 Jako pierwszy po krótkiej przerwie wystąpił PZL SW-4 Puszczyk:

15:16 Zerwany z uwięzi balon reklamowy spowodował upadek jednego z widzów, któremu trzeba było udzielić pomocy medycznej. Organizatorzy informują też, że po zmianach w planie wywołanych burzą, po pokazach śmigłowców nastąpi przelot B1, a następnie pokaz Su-22. Później zostanie ustalony dalszy program. Nad Sadkowem piękne słońce.

15:11 Pokazy wznowiono - na niebie popisowe manewry śmigowca Puszczyk, w całości polska konstrukcja służąca głownie do szkolenia pilotów w Dęblinie. A poniżej krótki filmik z burzy:

15:01 Wracamy. Nad Air Show przeszła krótka, ale gwałtowna burza. Każdy krył się, gdzie tylko mógł. Np. my, wraz innymi dziennikarzami, po pośpiesznym spakowaniu sprzętu elektronicznego, schowaliśmy się pod podestem przygotowanym dla kamerzystów i fotoreporterów. Pokazy mają być za kilka minut wznowione.

14:32 Ze względów bezpieczeństwa wojskowi składają parasole, spod których nadajemy. Oznacza to też, że musimy wyłączyć nasze laptopy. Przerywamy relację.

14:26 Organizatorzy na kilkanaście minut przerywają pokazy ze względu na pogodę - od strony miasta niebo zasnuło się na granatowo. Wiatr też się wzmógł. Spikerzy zapowiedzieli właśnie, że za 10 minut może być burza i wyładowania atmosferyczne. Mamy nadzieję, że to tylko strachy na lachy, ale już słychać grzmoty - tym razem te prawdziwe. Zobaczymy:

14:15 Podczas bloku I wojskowego radomskiej publiczności zaprezentował się również MiG-21 Lancer z Rumunii:

14:05 Łotewscy piloci z akrobacyjnego zespołu Baltic Bees dali drugi pokaz nad lotniskiem na Sadkowie. Galeria zdjeć z ich pierwszego pokazu TUTAJ

13:49 Zagrzmiało, ale nie z chmur. To MiG-28 za sterami, którego zasiadał por. Rafał Pinkowski - wypalił tony paliwa i grzmiał z dopalaczy. Widzimy to już któryś raz, ale wciąż to na nas działa. Trudno żeby nie działało, gdy nawet trzewia nam drżą. Na zdjęciu mała artystyczna przeróbka z momentu wyrzucenia przez odrzutowiec flar:

13:47 Dostaliśmy informacje, że do tej pory dziś na pokazach pojawiło się 31 tysięcy ludzi.

13:45 W pierwszym dniu pokazów Air Show 2017 w Radomiu bramki przekroczyło ponad 70 tysięcy widzów! Również drugiego dnia imprezy na Sadkowie pojawiło się wieluuuu fanów lotnictwa, podziwiających akrobacje pilotów z całego świata:

Widzowie na Air Show 2017. Znajdź siebie! [ZDJĘCIA]

13:30 Defilada lotnicza - 64 statki powietrzne, formacja za formacją. Zobacz zdjęcia TUTAJ. A oczywiście największe wrażenie zrobiły F-16:

12:56 Za nami oficjalne otwarcie drugiego dnia pokazów i defilada. Uroczystosci rozpoczęli skoczkowie spadochronowi. Wkrótce zdjęcia z defilady:

 

12:10 WAŻNA INFORMACJA! Na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2017 można już wchodzić bez kart wstępu. Organizatorzy poinformowali, że wszyscy chętni zostaną wpuszczeni na teren lotniska bez biletów.

12:08 W oczekiwaniu na opóźniającą się defiladę 64 statków powietrznych, przedłuża się przerwa w pokazach lotniczych. Jest czas na odwiedzenie stoisk wystawionych na płycie lotniska. Jest i promocyjny punkt Radomia, przygotowany przez Urząd Miejski:

11:41 Pokaz na samolocie Extra 300 zakończył Maciej Pośpieszyński. Przeciążenia sięgają od -10G do +10G i są większe niż w samolotach bojowych. Wytrzymuje to pilot i maszyna, robiąca manewry w trzech osiach obrotu:

11:37 Dłuższa wypowiedź generała brygady Wojska Polskiego, odpowiedzialnego za organizację Radom Air Show 2017 - Krzysztofa Żabickiego - TUTAJ.

11:31 To się nazywa romantyczne latanie! W DH82A Tiger Moth pilot siedzi w kabinie bez osłony. Wiatr owiewa jego twarz. Pozazdrościć:

11:19 Nasze stanowisko odwiedził gen. Krzysztof Żabicki, odpowiedzialny za Air Show. - Wszystko przebiega zgodnie z planem, mamy też szczęście do pogody. Nad Polską przechodzi front burzowy, ale wszystko wskazuje że Radom ominie. Spodziewaliśmy się burzy w nocy, ale front poszedł na północ. Jeżeli popada na lotnisku to około godz. 14-15 - stwierdził generał. Dodał, że jeśli już pokropi, to jak ksiądz kropidłem. Nie ma się czego obawiać. Jeśli ktoś się zastanawiał nad przybyciem na Air Show ze względu na obawy pogodowe, to niech dłużej nie zwleka. Najciekawsze pokazy wciąż przed nami.

10:54 Kicia-Kocia to jedna z figur pokazywanych przez 5 x AT-3 Formation Flying Team. Jego piloci pokazali też wiele innych ciekawych manewrów:

10:42 Za nami pierwsze pokazy grupowe. Cellfast Flying Team na francuskich samolotach Socata Morane pokazuje, że w tych wcale nie akrobacyjnych samolotach można kreślić na niebie ładne figury. Za sterami piloci: Dębosz, Nowak, Machnik. Brawo! Więcej zdjęc z pokazu Cellfast Flying Team TUTAJ.

10:15 Lotnisko powoli się zapełnia. Więcej zdjęć z jego terenu TUTAJ.

10:04 Pierwsze godziny Air Show to tradycyjnie czas dla Aeroklubu Polskiego. Na niebie prezentują się póki co jego samolociki:

10:02 A tak było w sobotę - nasza relacja TUTAJ.

10:00 Pierwsi widzowie mają bonus - zajmują miejsca najbliżej, zaraz za bramkami odgradzającymi widownię od strefy pokazów w powietrzu. Kto rano wstaje...

9:55 Zaczynamy relację z drugiego dnia pokazów. Pierwsi piknikowicze docierają na miejsce:

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mawi, dm, cir

Wasze komentarze (5)

0
2017-08-31 07:23:00

Miernoty jak zwykle marudzą. W niedzielę było więcej oglądających. Tym bardziej że od pewnego momentu nie potrzeba było wejściówek. Więc jak to obliczyce matematyczni geniusze?

młody
2017-08-28 07:17:00

Przecież każdego dnia było biletów na około 60000, ze względów bezpieczeństwa, czyli 2x 60000= 170 000

Widz
2017-08-27 22:24:00

Świetna impreza, dobra organizacja. Było super :)

er12
2017-08-27 21:13:00

170 tysięcy widzów? To chyba wzięli pod uwagę tych co pod lotniskiem oglądali pokazy.

olo
2017-08-27 19:45:00

A co za MIG 28, bo musiałem chyba przegapić...

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

Ostatnie artykuły:

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej