Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Broń wygrała w pucharowych derbach z rezerwami Radomiaka

dm 2017-08-23 21:53:00

W meczu 2. rundy Mirax Pucharu Polski na szczeblu ROZPN rezerwy drugoligowego Radomiaka przegrały 0:2 z IV-ligową Bronią.

Pierwsze 15 minut było bardzo senne. Więcej było walki na mokrej murawie, aniżeli składnych akcji z obu stron. W 24. minucie z daleka strzelał Nowosielski, jednak piłka o kilka metrów minęła bramkę Adamczyka. Podobnie chwilę później uczynił Winsztal. W 30. minucie po dobrej akcji Gapczyński nie trafił z 20 metrów w "świątynię" Kuli. Następnie Nogaj nie wykorzystał "setki", chybiąc z pięciu metrów.

Od 39. minuty Zieloni grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Kacpra Kępki. Minutę później Stanisławski był bliski pokonania Kuli, aczkolwiek futbolówka ostatecznie nie wpadła do bramki Broni. W 45. minucie Broń objęła prowadzenie. Wicik pięknie przymierzył z rzutu wolnego, pokonując Filipa Adamczyka.

W 46. minucie Winsztal po podaniu Ciupaka nie trafił w bramkę Kuli. Następnie Broń przeprowadziła oskrzydlającą akcję, a Adamczyka pokonał Więcek. W 67. minucie Gilewski w ostatniej chwili został zablokowany. Cztery minuty później Kula dobrze obronił strzał Stanisławskiego. W 89. minucie Kucharski z 30 metrów oddał obiecujące uderzenie, ale był to strzał niecelny.

Radomiak II Radom - Broń Radom 0:2 (0:1)
Przemysław Wicik 45, Emil Więcek 48

Radomiak II: Filip Adamczyk - Rafał Stróżka, Kacper Kępka, Karol Kucharski, Adrian Gapczyński - Dawid Jabłoński (46 Bartosz Bogacz), Marcel Grot, Patryk Winsztal, Dominik Sokół (46 Patryk Ciupak), Kamil Gilewski (70 Filip Lech) - Szymon Stanisławski.

Broń: Michał Kula - Norbert Korcz, Marcin Grunt, Wojciech Kupiec, Przemysław Wicik - Przemysław Nogaj (64 Wiktor Putin), Dawid Sala (84 Jakub Góźdź), Arkadiusz Oziewicz (72 Dominik Leśniewski), Emil Więcek, Piotr Nowosielski - Kamil Czarnecki (90 Piotr Dobosz).

Żółte kartki: Jabłoński, Kępka, Kucharski - Kula, Korcz, Dobosz.
Czerwona kartka: Kacper Kępka (39. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).