Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Piąte z rzędu zwycięstwo Radomiaka!

dm 2017-08-23 23:30:00

W spotkaniu 5. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak Radom wygrał przed własną publicznością 1:0 z ROW-em 1964 Rybnik. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to piąte z rzędu zwycięstwo w sezonie 2017/2018. Jedyną bramkę dla Zielonych zdobył niezawodny Leândro.

W 6. minucie mieliśmy pierwszy groźny strzał - Filipowicz uderzył jednak nad poprzeczką. Następnie gra toczyła się głównie w środku pola. Więcej mieliśmy walki, aniżeli składnych akcji z obu stron. Dopiero w 32. minucie strzelał Brągiel, ale niecelnie. Chwilę później podobnie uczynił Brychlik. Na zakończenie pierwszej połowy Brągiel trafił w poprzeczkę.

W 51. minucie szczęścia spróbował Jakubik, ale ponownie Rosa okazał się lepszy. Minutę później Bober z pięciu metrów trafił wprost w Gostomskiego. W 64. minucie w poprzeczkę uderzył Klabník. Cztery minuty później radomianie objęli prowadzenie. Colina świetnie zagrał do Jakubika, ten wypatrzył w polu karnym Leândro, który mocnym strzałem pokonał golkipera ROW-u.

Po golu dla Zielonych, rozpadało się nad stadionem przy ul. Narutowicza. Aura była ciężka do gry, jednak piłkarze dzielnie walczyli. Ciężko pracowało się również dziennikarzom, gdyż... przeciekał dach :) - kuriozalna sytuacja...

W 81. minucie Colina ponownie zagrał świetną piłkę, ale Jabłoński trafił tylko... w słupek. W 87. minucie Musiolik skiksował, będąc w dobrej sytuacji i skończyło się tylko na strachu. Następnie Gostomski fantastycznie obronił strzał Brychlika, który chwilę później z czterech metrów nie trafił nawet w "świątynię" bramkarza naszego zespołu.

Radomiak ponownie nie zagrał świetnych zawodów, ale liczy się efekt końcowy w postaci trzech punktów. Brawo Zieloni!

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Gwardią Koszalin. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (28 sierpnia) o godz. 19:00 w Radomiu, choć gospodarzem tego pojedynku będzie beniaminek II ligi.

Radomiak Radom - ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0)
Leândro 68

Radomiak: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany - Maciej Filipowicz (81 Dominik Sokół), Matthieu Bemba (77 Chinonso Agu), Simón Colina, Peter Mazan (77 Dawid Jabłoński), Dariusz Brągiel (57 Jakub Rolinc) - Leândro.

ROW: Kacper Rosa - Marek Krotofil, Szymon Jary, Dawid Bober, Dawid Gojny - Damian Koleczko (73 Dawid Kalisz), Krzysztof Koch (78 Dawid Drozdowski), Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek (77 Paweł Jaroszewski), Robert Tkocz (70 Sebastian Musiolik) - Przemysław Brychlik.

Żółte kartki: Hodowany, Jakubik, Leândro - Krotofil, Gojny, Bober.

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).