Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Oświadczenie posła Roberta Mordaka. Krytykuje władze miasta

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-08-17 19:10:00

Poseł Robert Mordak przesłał do naszej redakcji oświadczenie. Prezentujemy je w całości.

"Jako Poseł R.P. z wielkim zaniepokojeniem obserwuję ostatnie wydarzenia w naszym Mieście.

Nawet podejmując próbę nie wchodzenia w spór pomiędzy Prezydentem a Komendantem Straży Miejskiej, trudno nie zauważyć, w kontekście zbliżającego się wydarzenia jakim jest Air Show, braku racjonalności podejmowanych działań.

Zmian dotyczących bezpieczeństwa i porządku oraz struktur odpowiadających za zarządzanie w tym momencie, nie da się ocenić inaczej, niż jako niezrozumiałe a nawet nieodpowiedzialne.

Z troską obserwuję postępujący proces zawłaszczania partyjnego przestrzeni publicznej i bez znaczenia jest fakt czy mówimy o Państwie czy mieście. Jednak jako mieszkańca miasta bardzo niepokoi mnie szczególnie sytuacja, w której lokalni politycy uważają samorząd za swoją wyłączną własność i uznają, że im, i ich przedstawicielom wolno bez oparcia o prawo i szacunek do drugiego człowieka podejmować decyzje personalne. W myśl zasady, bo ja i partia tak chcemy.

Z cała stanowczością chcę podkreślić, że samorząd to dobro publiczne a nie partyjne, to własność mieszkańców a nie reprezentanta jakiejkolwiek partii. Dlatego nie zgadzam się z działaniami, których celem jest usankcjonowanie nieograniczonej władzy aparatu politycznego.

Z poważaniem.

Robert Mordak, poseł R.P."

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: cir

Wasze komentarze (16)

Beata
2017-08-21 12:35:00

Sołśnia to ten były w-ce dyr. KO z UM ? oh my god

Olo
2017-08-20 08:59:00

Marek "Napoleon" Sołśnia został wybrany zastępcą naczelnika Inspekcji Transportu Drogowego oddział Radom - żenada !?

Barnaba Wójcikożerca
2017-08-19 18:12:00

Radom bez Wójcika pozostanie czym .... oczywiście, że bardziej kwitnącym miastem

Polak
2017-08-18 23:57:00

Cały PiS jest w peło. Peło jest w PiS.to koalicja udaje tylko ,że są jakieś inne zdania...dosyć tego niszczącego układziku...Radom potrzebuje nowych młodych i uczciwych ludzi tym trzeba podziekować...

Brawo Panie Pośle Mordak
2017-08-18 23:49:00

Zgadzam się w całości o czym tu mowa,te klany partyjne to kumoterstwo,kolesiostwo na każdym poziomie całe rodziny obsadzone w spółkach,urzędach....przeżerają nasze pieniądze i kradną i pożyczają żeby więcej kraść,żeby więcej,więcej...to katolicy,Polacy...nie ....oby do wyborów.

Obiektywny
2017-08-18 11:03:00

Dzień dobry :-) Zauważyliście Państwo, że w tym całym zamieszaniu nikt nawet nie chce mediować ? Bardzo wyraźnie chodzi o gonienie króliczka, a nie o jego złapanie. Ponownie kampania wyborcza ponad dobro nas mieszkańców. Kiedy to się skończy. Wyborca jest ważny tylko przy urnie, potem długo nic, aż do następnych wyborów :-)

ola
2017-08-18 10:09:00

Poseł Mordak ma rację. Politycy uznają nasze miasto za swoje. Wszystkie wysokie stanowiska w Radomiu zostały obsadzone przez "swoich" z trzech partii: PO, PIS i PSL. Dla innych miejsc nie ma. Wkurw...e jest, że wysokie stanowiska zajmują tłuki, a ludzie wykształceni, na poziomie nie mają szans, żeby zająć wyższe stanowusko tylko dlatego, że nie mają pleców w żadnej z tych 3 partii.

Wójcik wypad z PiS
2017-08-18 09:58:00

Jeśli chcecie przej...ć kolejne wybory to dalej trzymajcie tego BOLSZEWIKA

Jaśnie Oświecony
2017-08-18 08:10:00

To, że czegoś nie jesteśmy w stanie zrozumieć najdobitniej świadczy o nierozumiejącego właściwościach intelektualnych. Czasem żeby nadążyć trzeba przyspieszyć. KUKIZ jako przyległość PiS stanowi bezideowy zbiór różnej maści indywidualności posługujących się komunałami albo jak w Pana przypadku czegoś nierozumiejącymi.

LRa
2017-08-18 05:27:00

przekleństwem pisu jest radomski misiewicz. Knuje wszędzie z i z każdym gdzie tylko może mieć z tego osobistą korzyść.

fdg
2017-08-18 01:15:00

Kto zapisuje skrót RP jako "R.P."?

Ola
2017-08-17 21:41:00

Ten wasz Kukiz już sie popisał : jak Kaczy łamał konstytucje to siedział cicho jakby nic sie nie działo !

Bronek
2017-08-17 21:23:00

kampania wyborcza pana Czajkowskiego rozpoczęła się na dobre

Artur
2017-08-17 21:19:00

Kukiz 15 ! Dość partyjniactwa ! PiS - PO jedno zło !

0
2017-08-17 20:51:00

Tylko Kukiz. Wybory samorządowe i prezydent miasta dla Kukiz.

Robert
2017-08-17 20:41:00

Na szczęście niewiele osób interesuje żałosne oświadczenie posła Roberta Mordaka ! Ps a Pan co zrobił jako poseł dla Radomia panie Mardak ???