Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wzdłuż ul. Szarych Szeregów powstanie nowa ścieżka rowerowa

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-08-08 12:20:00, aktualizacja: 2017-08-08 16:00:00

MZDiK ogłosił przetarg na przebudowę istniejącego chodnika wzdłuż ulicy Szarych Szeregów na ciąg pieszo-rowerowy. Jest to pierwsza tak duża inwestycja dla cyklistów, jaka została zaplanowana w tegorocznym budżecie obywatelskim. Dzięki temu powstanie połączenie drogi rowerowej przy ulicy Warszawskiej z ulicą Wernera i z parkiem Stary Ogród.

Jak czytamy na mzdik.pl, zakres prac jest spory. Trzeba będzie rozebrać istniejący tam chodnik po południowo-wschodniej stronie jezdni oraz wybudować na jego miejscu nowy ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej.

Zgodnie z projektem ma tamtędy odbywać się ruch dwukierunkowy, dlatego jego szerokość będzie wynosić trzy i pół metra. Dodatkowo na wysokości ulicy Rodziny Winczewskich planowane jest wyznaczenie przejazdu dla rowerów koło przejścia dla pieszych, a także przebudowa odcinków istniejących chodników (włączenie rowerowe zostanie przesunięte w rejon ulicy Gomulickiego).

Wykonawca będzie musiał ponadto zbudować schody łączące nowy ciąg pieszo-rowerowy z końcówką ulicy Różanej.

Łączna długość nowego ciągu to 940 metrów, a zaplanowany termin jego wykonania to 30 listopada bieżącego roku.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (22)

tonie
2017-08-13 00:00:00

A co z kładką?? może ta ściezka rowerowa będzie zbudowana jako kładka wzdłuż ul. Szarych Szeregów.

0
2017-08-10 22:35:00

Od pewnego czasu obserwowana jest nowa fobia, fobia na tle Wójcika. Pewnie cierpią na nią jakieś pojedyńcze przypadki ale za ciężkie. Już słychać jak psychiatrzy zacierają łapki, będzie robota.

Szanty
2017-08-10 11:46:00

Radomski misiewicz jest lepszy od oryginału bo wiedział że musi sobie zjednać media. Panie Wójcik tak szczyci się pan swoim wykształceniem robionym za czasów pracy w radkomie. Proszę wskazać za które płacił pan a za które radkom?

.
2017-08-10 11:36:00

http://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,22211145,pawel-gorak-chce-przywrocenia-do-pracy-na-stanowisku-komendanta.html#BoxLokRadImg

Do radomskiego PiS
2017-08-09 14:01:00

Nie bardzo Was rozumiem. Wszyscy zorientowani wiedzą z jakim środowiskiem lub w jakim środowisku obracał się Wójcik. Kogo wpuścił na listę w wyborach samorządowych 2010r., co wyczynia teraz ... i jeszcze należy do tej formacji ? Ba.. kopnął go zaszczyt zasiadania w radzie nadzorczej. Pomroczność jasna.

Józef
2017-08-09 13:20:00

PO nic nie potrafi więc zostały im ścieżki rowerowe. A na każdej zdjęcie Witkowskiego.

123
2017-08-09 09:24:00

Ścieżka rowerowa, boisko, ścieżka rowerowa, boisko,ścieżka rowerowa itd. Może by tak coś dla normalnych ambitnych ludzi !!!!!

zawodnik
2017-08-09 04:54:00

Raz oszczepem dwa rzutem młotem w pisowską wszech rusi hołotę

0
2017-08-08 23:25:00

Po jakiego grzyba te całe ścieżki rowerowe?

123
2017-08-08 19:30:00

Koniu, Fircyk, Lowelas i jego luba oraz ten co po korytarzach się szweda i ploty zbiera przestańcie pisać komentarze a za robotę się weźcie

Karbon
2017-08-08 19:03:00

Panie przewodniczący jak tam pana kolesie z PO? Dalej grilujecie razem i sprzedajesz im informacje nt kolegow z PiS. Nie lubisz Sołsi i już go opluwasz. Nie lubisz każdego człowieka od Kosztowniaka. W ogóle ty nie lubisz 3/4 pisu tylko swoich ktorych wprowadziłeś.

du
2017-08-08 18:22:00

ul. Wolność wstyd.

Obiektywny
2017-08-08 16:24:00

Brawo :-) fantastyczny pomysł. Należy tylko w kosztorysie zarezerwować pieniądze na firmę, która będzie pilnować tej ścieżki żeby nikt po niej nie jeździł jak po kładce :-)

wers
2017-08-08 13:56:00

A co z odcinkiem od ul. Chrobrego,11 listopada i do Warszawskiej (lub do Szarych szeregów), bo tu by się bardziej ścieżka przydała i też by połączyła ścieżki Chrobrego do Warszawskiej. Dojazd do szkoły Staszica byłby łatwiejszy i bezpieczniejszy, ale ludzie z Michałowa i oś. Akademickiego łatwiej by jeździli rowerami na Korej.

logik
2017-08-08 13:47:00

A gdzie ślimak dla rowerów na kładkę?

do Diler
2017-08-08 13:27:00

Nie tylko Rafał Cz. i jego kumpel Igor M. też był niezły w "ścieżkach" ;))))))))))))))

Ręce opadają i nie tylko ...
2017-08-08 13:25:00

Marek "Napoleon" Sołśnia po "podziękowaniu" mu za pracę przez obecnego prezydenta zakotwiczył dzięki Andrzejowi Kosztowniakowi w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego filia Radom - żenada ;(((((((((((((

Diler
2017-08-08 13:20:00

A ja słyszałem, że specjalistą od "ścieżek" takich białych :) jest Rafał Cz. ;))))))))

po
2017-08-08 13:15:00

a moze zrobic file lotniska radom i samoloty beda wozic rowerzystow, ?

po
2017-08-08 13:09:00

czy ta scieszka bedzie podwiszana, doswiadczenie i precyzja w budowie juz jest, a kto nadzoruje zapewne ten sam supwe fachowiec

 1 2 >