Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Radomiak lepszy od Siarki. Zieloni liderem II ligi

Damian Markowski 2017-08-04 19:53:00

W spotkaniu 2. kolejki rozpoczętego tydzień temu nowego sezonu 2017/2018 piłkarskiej II ligi Radomiak Radom pokonał na wyjeździe 3:1 Siarkę Tarnobrzeg. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka był to pierwszy mecz na boisku rywala w obecnych rozgrywkach. Bramkę w debiucie dla Zielonych zdobył Jakub Rolinc.

Pierwsza połowa była senna. Radomiak próbował, ale nie był w stanie zagrozić bramce gospodarzy. Druga część gry była znacznie ciekawsza. Zieloni prowadzenie objęli w 51. minucie po świetnej kontrze. Bemba zagrał do Coliny, ten świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Cupriaka, który zagrał "na pustaka" do Leândro. Brazylijczykowi pozostało jedynie skierować futbolówkę do "świątyni" Dybowskiego.

Chwilę później z boiska wyrzucony został Stępień, który dostał dwie żółte kartki za przewinienia na Leo. Goście powinni podwyższyć prowadzenie, jednak byli nieskuteczni (m.in. poprzeczka Mazana). Na szczęście, w 73. minucie błąd Radulja wykorzystał Cupriak, mocnym strzałem pokonując golkipera Siarki.

Następnie błąd popełnił Gostomski, który zaliczył "pusty przelot", a kontaktową bramkę zdobył Zaradny. W 80. minucie radomianie ponownie wyszli z kontrą, Bemba podał do Rolinca, a Czech w debiucie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik dzisiejszego meczu.

Radomiak zagrał bardzo dobre zawody w ofensywie, ale gra obronna jest do poprawy, gdyż w końcówce nasz zespół niepotrzebnie pozwolił Siarce stworzyć kilka groźnych sytuacji pod własną bramką. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo i... lider tabeli :)

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przy ul. Narutowicza z Rozwojem Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (11 sierpnia) o godz. 18:30.

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 1:3 (0:0)
Konrad Zaradny 75 - Leândro 51, Kamil Cupriak 73, Jakub Rolinc 80

Siarka: 1. Karol Dybowski - 13. Jan Grzesik, 23. Dawid Kubowicz, 10. Konrad Stępień, 25. Piotr Witasik, 21. Michał Dawidowicz - 8. Mateusz Janeczko (54, 17. Kamil Radulj), 16. Mateusz Czyżycki (72, 27. Dawid Witkowski), 20. Grzegorz Płatek (85, 15. Mateusz Wawrylak), 11. Mateusz Broź - 9. Krzysztof Ropski (61, 7. Konrad Zaradny).

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 26. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski - 11. Kamil Cupriak (74, 17. Maciej Filipowicz), 75. Matthieu Bemba, 6. Adam Wolak, 23. Simón Colina (66, 25. Jakub Rolinc), 21. Dariusz Brągiel (60, 10. Peter Mazan) - 9. Leândro (70, 16. Dawid Jabłoński).

Żółte kartki: Witasik, Stępień - Mazan.
Czerwona kartka: Konrad Stępień (55. minuta, Siarka, za drugą żółtą).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).