Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Agencja Rozwoju Przemysłu z planem dla Radomia. Powstanie 500 nowych miejsc pracy

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-08-02 13:00:00, aktualizacja: 2017-08-02 16:47:00

Agencja Rozwoju Przemysłu zwiększa potencjał inwestycyjny Podstrefy Radom. Nowe projekty zakładają m.in. modernizację hali „Łucznik”, zakup od miasta działki „Wośniki” i wybudowanie na jej terenie nowoczesnych obiektów. Na ten cel ARP S.A. planuje przeznaczyć prawie 50 mln zł.

Podstrefa Radom należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Na jej terenie działa ponad 40 przedsiębiorców w czterech rejonach inwestycyjnych (Radom, Wyszków, Pionki i Ożarów Mazowiecki), którzy zapewniają miejsca pracy dla 4,5 tys. osób. Do tej pory przedsiębiorcy zainwestowali w niej prawie 800 mln zł.

Celem nowych projektów jest wykorzystanie ekonomicznego potencjału regionu i stworzenie inwestorom unikalnych warunków rozwoju w postaci dostępu do dużych, uzbrojonych terenów.

- Radom to miasto z bardzo dużym potencjałem rozwoju gospodarczego. Dużym potencjałem, lecz nie w pełni wykorzystanym. Nasze doświadczenie, potencjał Radomia i bardzo dobra współpraca z lokalnymi parlamentarzystami zaowocowała bardzo konkretną decyzją. Podjęliśmy decyzję o przygotowaniu programu rozwoju gospodarczego dla strefy w Radomiu - mówił dziś Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Jednym z elementów programu rozwoju gospodarczego Radomia jest przebudowa i modernizacja hali „Łucznik”. Nowa przestrzeń to 27 tys. m2 do dyspozycji inwestorów. Dzięki temu projektowi oraz zakupieniu działki „Wośniki” powstanie 500 nowych miejsc pracy.

- Idąc do wyborów w 2015 roku obiecywaliśmy, że zrobimy wszystko, aby na terenie Radomia powstawały nowe miejsca pracy. Aby tak się stało, potrzebne jest spełnienie kilku warunków: dobra infrastruktura, zaangażowanie władz samorządowych oraz władz na szczeblu krajowym. Dziękuje moim kolegom i koleżance za to zaangażowanie - powiedział Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

- Dzięki rozwojowi strefy będzie można utworzyć płaszczyznę dla nowych inwestycji. Liczymy, że może to być nawet 500 nowych miejsc pracy. Minister Morawiecki powiedział, że kiedy nastąpi rozwój strefy i zostaną dokupione tereny inwestycyjne będzie zabiegał o to, aby usytuować w Radomiu kilka inwestycji, w tym zagranicznych. Dziękuję Agencji Rozwoju Przemysłu za zrozumienie potrzeb naszego miasta - dodał poseł PiS, Marek Suski.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mag

Wasze komentarze (25)

Do buraków
2017-08-03 20:54:00

Hej buraki niedomyte. To jak się wypowiadacie o kobiecie świadczy o waszej podkulturze.

olek
2017-08-03 20:51:00

Uwaga!!!! Platformiarze się rozpanoszyli w internecie co widac po komentarzach.

321
2017-08-03 14:52:00

Niektóre babsztyle to jakby prosto z plaży przylazły

klecha
2017-08-03 08:39:00

Bez mózgów ! Bez kręgosłupów a sami stoją i z głowy przemawiają. To jest sztuka

Ryfka
2017-08-03 08:35:00

Siuśki to ma łeb ! Jak żydowski sklep. Tylko na półkach pusto. fajne fotografie Caryca się sama wygwizdała. Duży buziak dla fotografa !

Vivat
2017-08-03 08:14:00

Coś nie tęgie miny siódemki wspaniałych. Jeszcze jedne cacanki obiecanki. Nie ma głupich Radom to już nie kupi. Nawet paluchy w geście prezesa skrzyżowane. medialne chłopaki i ta jedna chłopczyca

Kolega
2017-08-03 08:09:00

Endriu ! Ale nisko upadłeś ! Teraz musisz się bardzo nisko schylać by Carycy przydupasowi nie dokształconemu dupę lizać ! Wstyd .

zwyczajnynick
2017-08-03 07:11:00

Caryca kiedy zrobisz wreszcie coś pożytecznego dla Radomia? Od wielu lat tylko kandydujesz ale o działaniach na rzecz miasta jakoś cicho. A wybory niedługo.

1910
2017-08-03 05:22:00

Bukiet "radomskiej inteligencji" , bez uroczystego kumitetu powitalnego ? Suski będzie budował najpotężniejszą odlewnię pomników na świecie za ciężko pożyczone od unii eurodolary

ha ha ha
2017-08-03 04:59:00

Tej w spodniach też dupa urosła

Mizeriada
2017-08-03 04:50:00

Ale im pod gardła wybrzuszyło . Paluchy od łapówek też im popuchły. Jedna wielka ściema i podpucha. Caryca ze świtą się obudziła

Radomianin
2017-08-02 23:08:00

Do roboty sie bierzcie jeden z drugim a nie do lansowania przed kamerami !!!

Fakt
2017-08-02 22:48:00

Super info. Dzięki i prosimy o więcej takich informacji.

katarzyna jama
2017-08-02 20:10:00

Miasto juz dawno współpracowało z ARP, a prezydent Witkowski to mógł papiery podpisywać. Tyle że nic w nich nie było mowy o tak duzej kasie.

dfg
2017-08-02 16:50:00

Gdyńska to nie był Radomski Program Drogowy.

kolega
2017-08-02 16:48:00

Czy znany ze swojego obiektywizmu dziennikarskiego redaktor Zebrra TV - KRZYSZTOF CZABAN zapisał się już do PiSu ? Wie ktoś ?

ptasiek
2017-08-02 16:21:00

ale konkretnie to gdzie ta praca Witek ty lepiej lej ten asfalt na piach ,a jak jestesmy przy asfalcie to Gdynska ulica to remontu ile wytrzymal asfalt na piachu

ji
2017-08-02 14:59:00

Współprace z ARP to rozpoczął Adam Włodarczyk w roku 2000 > I tyle gwoli prawdy!

df
2017-08-02 14:41:00

@Sharp: No ale skoro Witkowski zapoczątkował współpracę z arp to też ma wkład w te planowane 500 miejsc pracy...

Sharp
2017-08-02 14:02:00

To są bardziej wiarygodne deklaracje a nie jakieś 8 tysięcy wzięte z sufitu. Później tłumaczy się że źle go zrozumiano, że to nie on miał stworzyć 8 tys a tylko miał stworzyć warunki. On wszystkich radomian ma za idiotów i bierze ich pod jedną kreskę z debilnymi lemingami które uwierzą w każdy nonsens.

 1 2 >