Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Poseł Kosztowniak do prezydenta Witkowskiego: Proszę nie przekreślać wieloletnich działań wielu osób w przestrzeni najwyższej kultury

Kultura, Rozrywka, Historia / 2017-07-17 15:15:00

Poseł Andrzej Kosztowniak napisał list otwarty do prezydenta Radosława Witkowskiego, w którym czytamy, że "decyzja Pana Prezydenta dotycząca ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej i sugestie władz miasta o potrzebie zmiany, która jakoby przyniesie nowy impuls zaprzeczają wyjątkowym dokonaniom Pana Dyrektora Macieja Żółtowskiego". Publikujemy go w całości poniżej.

Od lewej: Andrzej Kosztowniak, Radosław Witkowski

List otwarty posła Kosztowniaka do prezydenta Witkowskiego - TUTAJ.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (20)

Spojrzeć prawdzie w oczy
2017-07-19 09:28:00

Zastanawia mnie ile osób wyrażających swoją opinię na tym forum to szarzy obywatele miasta Radomia ? Dlaczego mnie to zastanawia ? Dlatego, że w UM, spółkach miejskich oraz w szkołach i innych instytucjach podlegających pod obecnie panującą w Radomiu PO są zatrudnieni działacze PO i PiS czyli tzw koalicja - a na tym forum płyną oskarżenia zarówno na PO jak i PiS - hipokryzja w czystym wydaniu - czas na zmiany. Radomianie w nadchodzących wyborach samorządowych muszą wybrać osoby kompetentne z poza układów polityczyno - biznesowych miasta Radomia. Na razie to mamy przedstawienie dla ogłupiałego pospólstwa.

piszcie prawdę o radomiu
2017-07-18 21:32:00

Od lat radni miasta z PiS i z PO wiedzą o sytuacji w ROK.Brawa dla prezydenta miasta za decyzje o zmianie kadrowej w ROK.Oby więcej takich dobrych decyzji Witkowski. Nie wiem po co radni pis i radny Fałek bronią dyrektora ROK?Może w tle jest walka o miejsca w wyborach samorządowych w 2018 r.?

Drzewostan
2017-07-18 20:16:00

Komentarz zablokowany.

Nie prawda
2017-07-18 10:48:00

Pan poseł napisał, że to on zdecydował do powołaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. To nie jest prawda. Decyzję podjęła rada Miejska w październiku 2006 roku, a wnioskodawcą był ówczesny prezydent Zdzisław Marcinkowski. Panie pośle, proszę sobie nie przypisywać zasług innych osób. To zwyczajnie nieładne.

Radomianka
2017-07-18 08:10:00

Panie Pośle, proszę się nie kompromitować, Pan już wystarczająco zniszczył wizerunek naszego miasta, a uwagi w sprawie kultury proszę kierować do siebie i kolegów/koleżanek z Pana partii. Panie Prezydencie kolejna dobra decyzja !

do Mela
2017-07-17 23:10:00

Witkowski i radomska PO podjeli dobrą decyzje, co do dyrektora ROK. Dwie kadencje 10 lat wystarczy teraz czas na nową osobą.Im więcej zmian kadrowych w mieście tym lepiej dla Radomia i samego prezydenta Witkowskiego.Na razie otacza się ludźmi PiS i poprzedniego prezydenta ze szkodą dla siebie i miasta Radomia. Gdyby od razu robił zmiany kadrowe jakie chcieli od niego mieszkańcy to miałby szanse nawet wygrać w 1 turze w 2018 r. !

Mela
2017-07-17 23:03:00

Żal mi osób które w komentarzach nie zajmują się listem - co ważne bardzo dobrym - tylko ujadaniem na jakąś partię. Jako były prezydent miał obowiązek to zrobić i trzeba zapytać nieudaczników z obecnych władz czy dla dobra kultury pokażą klasą i podejmą dobre decyzję. Mam nadzieję że Żółtowski zostanie a jego orkiestra pójdzie po rozum do głowy. Oby więcej takich listów bez polityki a z konkretnymi.

Rad.omir
2017-07-17 22:00:00

Co znaczy konkurs? Pan Dyrektor Maciej Żółtowski jest jednym kandydatem na to stanowisko Witkowski nie ma zielonego pojęcia o działalności szkoły. Natomiast w szkole zjawia się by pokazać się mediom,swojej publice i klakierom.Radomska szkoła muzyczna reprezenuje najwyższy poziom.Moi znajomi i rodzina którzy mieszkają w Warszawie,Wrocławiu i Poznaniu. Związani są ze swoimi miejscowymi szkołami i środowiskiem muzycznym. Pracą, działalnością i ciągle rosnącymi osiągnięciami radomskiej szkoły muzycznej są zafascynowani. Bowiem osiągnięcia przewyższają szkoły w wymienionych miastach. Śmiem twierdzić że dzieje się to dzięki panu Maciejowi Żółtowskiemu i jego znakomitemu zespołowi nauczycieli i pracowników. Obawiam się że Witkowski załatwi tak jak załatwili na perłowo byłego dyrektora teatru.

Michał
2017-07-17 20:50:00

KOSZTOWNIAKU co jako poseł zrobiłeś dla Radomian i ziemi radomskiej ??? No !?!

racja prezydenta
2017-07-17 20:43:00

W sprawie dyrektora ROK prezydent Witkowski i radomska PO ma 100 % racji. Dwie kadencje i musimy miec nowego dyrektora ROK.Czekamy na dalsze zmiany na kierowniczych stanowiskach w miejskich spółkach,teatrze,bibliotece,straży miejskiej, szkołach i muzeach. Dalsze zmiany kadrowe w mieście są bardzo potrzebne. Kiedy PiS za swoich rządów zmieniał kadry w mieście była cisza. Kosztowniak podobno ciagle walczy o to aby politycy pis pozwolili mu kandydować na prezydenta Radomia.

0
2017-07-17 20:23:00

No, gdyby pan Żółtowski zaczął grać disco polo miałby szanse.

Franek
2017-07-17 19:37:00

Komentarz zablokowany.

@jadza
2017-07-17 18:33:00

Chodzi o sprawy, które powinny interesować posła, a nie radnego.

jadza
2017-07-17 18:06:00

@hmm bo jak wiadomo, kultura w Radomiu a rządów PO i Witkowskiego nie jest poważnym problemem, bezrobocie też nie, koszenie nie, śmieci nie to co? wakaty w spółkach?

hmm
2017-07-17 17:10:00

ja myślę. że panposeł powinien zająć się nieco poważniejszymi sprawami...

Radomis
2017-07-17 17:03:00

Komentarz zablokowany.

0
2017-07-17 16:50:00

Pozbywanie się takich ludzi jak Pan dyrektor Żółtowski to skandal. Za to Witkowski musi ponieść konsekwencje podczas wyborów.

@0
2017-07-17 16:28:00

Brak publicznych inwestycji to wynik końca dopłat z UE na infrastrukturę (Warszawa zawyża statystki województwa), ale pokazuje to jak będą wyglądały inwestycje w całej Polsce jak PiS przez swoje działania spowoduje obcięcie środków w następnej perspektywie dopłat z UE. Po drugie niekoszone trawy to wina prywatnej formy, która wygrała w przetargu i nie wywiązała się z umowy - równie dobrze mogli trafić się za Kosztowniaka. Po trzecie jeśli chodzi o inwestycje prywatne to co chwilę buduje się zakład jakiejś firmy - chociażby ostatnio firma TG Park rozpoczęła budowę kompleksu magazynowego przy Żółkiewskiego.

fdg
2017-07-17 16:18:00

PiS nagle martwi się o kulturę :D W polityce krajowej listy pisane są w odwrotnym kierunku.

0
2017-07-17 16:17:00

To wielka sztuka tak zdegradować miasto jak zostało to zrobione przez obecnego prezydenta i jego ekipę. Właściwie nie ma dziedziny, która by tego nie odczuła. Miasto jest zaniedbane, brudne z nieskoszonymi chwastami bez inwestycji