Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Porozumienie w sprawie Radom Air Show 2017 podpisane

Air-show / 2017-07-06 09:56:00

Prezydent Radomia Radosław Witkowski i dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika podpisali porozumienie w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

Air Show to największe pokazy lotnicze w kraju. Odbywają się co dwa lata w Radomiu. Ich zorganizowanie w tym roku stało do niedawna pod znakiem zapytania. Pojawiły się bowiem rozbieżności między władzami Radomia a wojskiem, co sposobu finansowania imprezy oraz jej programu. W środę w Warszawie prezydent Radomia Radosław Witkowski i dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika podpisali jednak porozumienie w tej sprawie.

Według prezydenta Radomia współorganizacja tegorocznej edycji Air Show to duże wyzwanie dla miasta. - Spoczęły na nas zadania, które dotychczas realizowało wojsko, m.in. kwestia zabezpieczenia medycznego - zaznaczył Witkowski.

Miasto samo sfinansuje także organizację transportu komunikacji miejskiej, parkingów oraz zaplecza sanitarnego. W sumie na organizację Air Show Radom ma przeznaczyć blisko 1 mln zł.

Zgodnie z porozumieniem za przygotowanie programu pokazów odpowiada wojsko. - To wyjątkowa impreza, która promuje nasze miasto w całej Europie. Mam nadzieję, że program pokazów zadowoli widzów - powiedział Witkowski.

W czerwcu, na sesji Rady Miejskiej w Radomiu, przedstawiciel wojska poinformował, że udział w imprezie potwierdziło 9 państw. Wśród gości zagranicznych nie będzie jednak żadnego zespołu akrobacyjnego. W poprzednich latach widzowie podziwiali spektakularne występy, m.in. francuskiego zespołu Patrouille de France, włoskiego - Frecce Tricoloti czy szwajcarskiego Patrouille Suisse. Dynamicznym pokazom w powietrzu towarzyszyć ma wystawa statyczna. Wstęp na dwudniową imprezę będzie bezpłatny. Poprzednie edycje były biletowane.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: cir

Wasze komentarze (10)

Jam
2017-07-09 22:14:00

Właśnie, coś nowego

Kukiz15
2017-07-08 15:02:00

Panie Suski jęzli chcesz pan kiedyś kolicję z Kukiz 15 to tylko kiedy nie będzie Wójcika. Czy pan jest ślepy i nie widzi że to zakamuflowana opcja PO Sońty i Fałka?

do kamil
2017-07-08 14:17:00

No, tym "porombańcem", to faktycznie udowodniłeś, że ta twoja matura, to dawno i nieprawda, hehehehe:) A co do AirShow, to nie mam nic przeciwko, żeby w końcu zobaczyć coś nowego, zamiast po raz 6 to samo.

kamil @gość
2017-07-07 17:15:00

Głupota nie boli dlatego ci wybaczam bo być może nie jesteś jej świadom .Dodać mogę jedynie szowinisto wplatający we wszystko politykę,że w roku 1977 pisałem maturę kończąc technikum.jak widać i psycholog z ciebie kiepski ,a tak nawiasem mówiąc to guzik mnie obchodzi opinia jakiegoś upolitycznionego porombańca.

gość
2017-07-07 10:16:00

AIRSHOW, czyli "pokazy lotnicze" wcale nie muszą składać się z "międzynarodowych zespołów"... chłopaczku (@kamil). Gdybyś żył dłużej i cokolwiek wiedział, nie pisał byś bzdur. Pamiętam pokazy lotnicze w Radomiu, bodajże w 1977 roku, gdzie latała Iskra i Lim, a na ziemi było eksponowane działko p-lot dwulufowe, które tak obsiedli chłopcy podobni wiekiem do ciebie, że nijak nie można się było nim zabawić. Prawdziwi fani lotnictwa raczej martwią się o AIRSHOW w 2018 roku, który nie wiadomo gdzie się odbędzie, a radomskie platfusy skutecznie odstraszyły wojsko, od organizacji pokazów na naszym lotnisku.

kamil
2017-07-06 16:04:00

Aby coś nazwać z angielska i wykorzystać tę nazwę trzeba pokazów składających się z międzynarodowych zespołów,lub czołowych mistrzów lotnictwa.Tegoroczną bryndzę można jedynie nazwać prowizorką ,lub kiepskim piknikiem ulepioną by pewien pan się po raz kolejny nie ośmieszył jak to było ze śmigłowcami,których armia nie otrzymała do dziś , i wieloma innymi wpadkami.

kl
2017-07-06 13:08:00

Woda w góre bo do lotniska i fuch swojaków trzeba dopłacać

0
2017-07-06 12:31:00

Lans, glans i trans - w tym spasiony knur czuje się najlepiej

pela
2017-07-06 10:16:00

Najlepszy lans Radka. prezydenta wszystkich Radomian

Kolejna podwyżka cen wody w Radomiu - by żyło się lepiej...ale nie mieszkańcom !!!
2017-07-06 10:15:00

W du...pie mam jakieś Air Show - znowu podwyższają od 1 sierpnia 2017r. ceny wody - Panie Witkowski zawiodłem się na Panu sromotnie. Głosowałem na Pana jako wyborca nie związany emocjonalnie z żadną partią polityczną - chciałem zmian to DOSTAŁEM - jak to ładnie Pan nazywał ? - Kukułcze Jajo - chyba raczej - wydmuszkę a nie Prezydenta ;-(