Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

MZDiK odpowiada Kukiz'15: Koszt ochrony kładki na Szarych Szeregów to 8968,21 zł miesięcznie

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-05-18 15:10:00

W związku z dzisiejszą konferencją przedstawicieli Kukiz'15, na której Jan Maniak mówił m.in. o kładce nad ul. Szarych Szeregów, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wysłał do naszej redakcji oświadczenie, które publikujemy w całości poniżej.

Kukiz'15: Ochrona kładki nad ul. Szarych Szeregów kosztuje miesięcznie 15 tys. zł [WIDEO]

"W związku z dzisiejszą konferencją o przeprawach drogowych w Radomiu, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu informuje, że koszt ochrony kładki na Szarych Szeregów to 8968.21 zł netto miesięcznie. Koszty zostaną włączone w roszczenia od firmy SUDOP.

Kładka nie została odebrana do użytku ze względu na błędy projektowe. Został opracowany program naprawczy, z którego wynika konieczność zamontowania tłumików drgań. Po zamontowaniu tłumików, kładka zostanie dopuszczona do użytkowania.

Most w ulicy Ofiar Firleja został uszkodzony po obfitych ulewach na początku maja. Obiekt został zamknięty i wyznaczono objazdy. Most został poddany przeglądowi specjalistycznemu przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. W najbliższych dniach będziemy w posiadaniu raportu przeglądu szczegółowego. Z raportu będą wynikać zalecenia umożliwiające podjęcie stosownych działań, do których przystąpimy niezwłocznie."

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (22)

tom
2017-05-22 19:18:00

W Chinach mosty robią z TRAWY i mają prawie 100 m bujają się i ludzie chodzą A u nas inszynieryn bujajta się !!!!!!

Sanacja
2017-05-21 06:49:00

Wójcik to nie PiS. Tylko on dogadał się z Witkowskim. To jest największe zagrożenie dla miasta. Radomki Misiewicz.

antoni
2017-05-19 22:08:00

Kukiz to Kukiz a ty jesteś Masakra

Jacek
2017-05-19 22:06:00

Kukiz 15 w Radomiu to jedyna opozycja do układu rządzącego; PiS przez 8 lat robił dobrze platformie i sld;na wielu stołkach dyrektorów wydziałów pozostawił komuchów którzy szkodzili społeczeństwu. np. Elżanowski w MPU, Chmielewska w wydziale architektury czy chociażby Skoczek w wydziale zdrowia. I wielu wielu innych, zamiast otworzyć się na młodych zdolnych ludzi, konserwował komunistyczne układy.

antoni
2017-05-19 21:57:00

Kukiz to Kukiz a ty jesteś Masakra

masakra
2017-05-19 15:28:00

KUKIZ to PIS przebrany w antysystemowy garniturek

Arkadiusz Głaz
2017-05-19 14:03:00

to wychodzi ok 13 zł netto za godzinę ciekawie, a jaka jest pewność, ze projektant zapłaci te pieniądze, czy już złożony jest wniosek o odszkodowanie czy jest prawomocny wyrok nakazujący zapłacić Miastu za bubla? Dlaczego władze są przekonane ze wygrają w sądzie i kiedy wpłyną te pieniądze? Bo na razie to ta rozrzutność idzie z naszych podatków!

tonio
2017-05-19 09:13:00

Dlatego, Ja wciąż powtarzam - tylko dobra guma i solidne gumowanie na komendzie może uratować ten kraj. Przegumować całą Polskę - od morza do Tatr. Każdy Polak/Polka musi poznać smak gumy. Guma czyni cuda. ..... Tylko Dobra Guma

jacek
2017-05-19 07:46:00

Widać, że spadochroniarze z PiS mają się dobrze i szybko przeflancowali się na antysystemowców. Nie dawajcie się nabrać na POPiS i ukryte opcje popisowskie.

Antoni
2017-05-18 22:53:00

Brawo Janek Maniak...ten Gość nie pęka i mówi co ma na sercu. Owszem był radnym w PiS w poprzednich latach i opatrzył się chyba wystarczająco co to za towarzystwo. Prawdziwych Patriotów w PiS wycięto.

Wiktor
2017-05-18 22:46:00

i znowu wychodzi na to że Kukiz 15 jest jedyną prawdziwą opozycją kontra obecny zarząd miasta...co robią radni PiS ? dlaczego milczą ? zblatowani z Radkiem ? na to wychodzi...

Do fdg
2017-05-18 21:03:00

Koszty ochrony pokryje firmą tak jak dyrektor Mzdik oddał miastu pieniądze za honorarium pewnego prawnika? Pan Frysztak zapewniał że będzie konsekwentny i co zrobił w tym temacie co konkrety?

Radomianin
2017-05-18 19:20:00

Ja z kolega za 4000 będziemy pilnować. Miesięczny abonament ochrony mieszkania wynosi 55 zł. Nie widziałem tam nikogo pilnował

fdg
2017-05-18 18:49:00

Kukizowcy chyba nie potrafią czytać. Najpierw wzięli z kosmosu kwotę 15 tys. zł, a teraz pytają czemu miasto płaci te 9 tys. zł miesięcznie. Wystarczyło doczytać z odpowiedzi MZDiK: "Koszty zostaną włączone w roszczenia od firmy SUDOP" - tzn. za ochronę zapłaci warszawska firma, która błędnie zaprojektowała kładkę.

szaram
2017-05-18 18:45:00

Brawo KUKIZ15. PiS ma tylu radnych którzy nic nie robią jakby większość była dogadana z PO. Wójcik palcem nie kiwnie dopóki nie pozwoli mu Sońta.

AG
2017-05-18 17:55:00

a może wystarczy na środku podeprzeć tą kładkę do czasu montażu tłumików i będzie użyteczna bo się nie bezie bujać ten buajmost

Mzfuszera
2017-05-18 17:36:00

Piesi na klatce narażeni na niebezpieczeństwo, ale pojazdy poruszające się pod kładka bezpieczne. Ale kabaret!!!

1
2017-05-18 16:38:00

9000+vat=11070zł

Wr