Radomiak stracił zwycięstwo w Poznaniu w ostatniej minucie. Zielonych skarcił były piłkarz

dm 2017-05-13 18:55:00

W spotkaniu 30. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak Radom zremisował na wyjeździe 1:1 z Wartą Poznań. Zieloni stracili zwycięstwo w 90. minucie, po golu z rzutu wolnego byłego piłkarza radomian - Łukasza Białożyta.

Pierwsza połowa była bardzo nudna i nie było w niej żadnych podbramkowych sytuacji. Troszkę ciekawiej zrobiło się w drugiej części gry. Zieloni wyszli na prowadzenie w 55. minucie po golu z karnego Leândro. Wyrównał... na 180 sekund przed końcem Łukasz Białożyt, były piłkarz klubu ze Struga. Szkoda tak głupio straconych punktów.

Tabela II ligi - tutaj.

Odra Opole jako pierwsza wywalczyła awans do I ligi, natomiast Puszcza wygrała w Elblągu, a Siarka znów straciła punkty, co oznacza, że Radomiak jest bardzo bliski gry w barażach...

W następnej kolejce radomianie zagrają na Narutowicza z GKS-em Bełchatów. Spotkanie rozegrane zostanie już w środę (17 maja) o godz. 18:30.

Warta Poznań - Radomiak Radom 1:1 (0:0)
Łukasz Białożyt 90 - Leândro 55 (k)

Warta: 12. Tomasz Laskowski - 22. Dominik Chromiński, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 6. Nikodem Fiedosewicz - 18. Gracjan Goździk (84, 4. Wojciech Onsorge), 14. Łukasz Białożyt, 10. Adrian Laskowski, 20. Michał Cywiński (79, 11. Filip Brzostowski), 7. Michał Ciarkowski - 15. Mateusz Broź (73, 8. Franciszek Siwek).

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 14. Kamil Kościelny, 19. Bartosz Sulkowski - 8. Mateusz Stąporski (75, 31. Radosław Mikołajczak), 75. Matthieu Bemba (88, 17. Maciej Filipowicz), 32. David Kwiek, 10. Paweł Tarnowski, 21. Dariusz Brągiel (55, 24. Szymon Stanisławski) - 9. Leândro (69, 18. Chinonso Agu).

Żółte kartki: Kwiek, Tarnowski, Sulkowski.

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).