Środa 8 maja
Stanisława, Lizy, Dezyderii

Kolejna porażka na własne życzenie. Koniec sezonu dla Rosy [WIDEO, PODSUMOWANIE ROZGRYWEK]

Damian Markowski, plk.pl 2017-05-09 19:23:00

Wicemistrz Polski z poprzednich rozgrywek - Rosa Radom przegrała na własnym parkiecie 89:90 z Polskim Cukrem Toruń w trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off Polskiej Ligi Koszykówki. Porażka podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego oznacza, że dla radomian to koniec sezonu 2016/2017.

Michał Sokołowski był w tym sezonie najlepszym koszykarzem Rosy, jednak dziś w ostatniej akcji - nie trafił. Foto: RosaSport.pl

Pierwszy mecz fazy play-off Rosa przegrała na własne życzenie (prowadziła w Toruniu już 17 punktami), dziś - w hali MOSiR w Radomiu - było bardzo podobnie...

Spotkanie, które transmitowane było na żywo w tv, rozpoczęło się od bardzo dobrej gry Rosy - po trafieniach Michała Sokołowskiego i Daniela Szymkiewicza było już 7:0. Starali się na to odpowiadać Bartosz Diduszko i Jure Skifić, ale to radomianie kontrolowali sytuację na parkiecie, powiększając swoją przewagę nawet do 11 punktów. W końcówce goście zmniejszali jeszcze straty i m.in. dzięki Obiemu Trotterowi zbliżyli się na cztery punkty.

Rosa w drugiej kwarcie utrzymywała swoją inicjatywę, a pomagały w tym trafienia Jarosława Zyskowskiego i Roberta Witki. Dodatkowo - świetny fragment zanotował Ryan Harrow (12 punktów w tej kwarcie). Kolejna trójka Witki dała zespołowi trenera Wojciecha Kamińskiego prowadzenie 45:33. Polski Cukier w tej części meczu nie potrafił grać tak intensywnie w ofensywie jak rywale - dlatego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:40.

Trzecią kwartę dobrze rozpoczął Łukasz Wiśniewski, co pozwalało torunianom na lekkie zmniejszenie straty. Później obie drużyny miały fragment, w którym nie grały zbyt efektownej koszykówki. Wcześniej przebudzili się gospodarze, którzy po trójce Darnella Jacksona mieli nawet 16 punktów przewagi. Ostatecznie po 30 minutach rywalizacji nasz zespół wygrywał 78:66.

Początek ostatniej kwarty to powrót do gry zespołu trenera Jacka Winnickiego. Po serii 14:3 i akcji Cheikha Mbodja Polski Cukier zbliżył się na zaledwie punkt! Kontra wykończona przez Łukasza Wiśniewskiego na około półtorej minuty przed końcem oznaczała remis. Później rzuty wolne Daniela Szymkiewicza oznaczały lepszą sytuację dla Rosy, ale w najważniejszym momencie z dystansu trafił Kyle Weaver! W ostatniej akcji szansę na odwrócenie losów meczu miał Michał Sokołowski, ale piłka po jego rzucie wykręciła się z kosza...

Podsumowanie sezonu 2016/2017

Rosa po świetnych poprzednich rozgrywkach (wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski), bardzo dobrze rozpoczęła również nowy sezon, bowiem wygrała mecz o Superpuchar Polski. Później był debiut i - przynajmniej na początku - niezła gra w Lidze Mistrzów. Występy na dwóch frontach sprawiły jednak, że radomianie mieli kryzys w lidze, przez co nie awansowali do Final Eight Pucharu Polski.

Później po zawirowaniach transferowych, gra naszego zespołu zdecydowanie się poprawiła i mieliśmy nadzieję na podobne sukcesy, co w poprzednim roku, jednak... dziś Rosa zakończyła sezon 2016/2017, odpadając TYLKO na etapie ćwierćfinału. Szkoda.

Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 89:90 (23:19, 30:21, 25:26, 11:24)

Rosa: Daniel Szymkiewicz 19, Michał Sokołowski 14, Ryan Harrow 14, Robert Witka 14, Jarosław Zyskowski 13, Darnell Jackson 13, Igor Zajcew 2, Kim Adams 0, Filip Zegzuła 0.

Polski Cukier: Kyle Weaver 23, Obie Trotter 14, Bartosz Diduszko 12, Łukasz Wiśniewski 11, Jure Škifić 11, Aleksaner Perka 8, Cheikh Mbodj 7, Tomasz Śnieg 4, Maksym Sanduł 0, Krzysztof Sulima 0.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: Rosa - Polski Cukier 0:3