Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wielka inwestycja QFG Food rozpoczęta! 600 miejsc pracy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Radom on-line / 2017-05-08 12:47:00, aktualizacja: 2017-05-08 16:10:00

Już w 2018 roku w Radomiu powstanie nowoczesny kompleks spożywczo-przemysłowy, który zapewni 600 nowych miejsc pracy.

- W tym miejscu powstaje ubojnia drobiu. Planujemy zakończyć inwestycję w ciągu 1,5 roku. Sprawdziłem jak długo realizowaliśmy pozwolenie na budowę - aż 4 lata. Trwało to długo, ale cieszymy się, że udało się to pozytywnie zakończyć - mówił Jarosław Krzyżanowki, prezes QFG Food Sp. z o.o.

Dodatkowo zaplanowano szereg inwestycji mających na celu integrację produkcji "od jajka do gotowego produktu", takich jak mieszalnia pasz, wylęgarnia piskląt, hodowla, ubój, rozbiór i przetwórstwo żywności. - Gratuluję QFG dużego rozmachu. Stworzenie tak dużej inwestycji i olbrzymiej ilości miejsc pracy to impuls dla rozwoju naszego miasta - stwierdził Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Podczas inauguracji obecny był prezydent Radomia, Radosław Witkowski. - Myślę, że dziś symbolicznie firma QFG Food na stałe wpisuje się w gospodarczą mapę Radomia. Witamy w Radomiu panie prezesie! - powiedział Radosław Witkowski, dodając: - Przed nami 1,5 roku procesu budowy, mam nadzieję, że te 600 miejsc pracy się zrealizuje.

Wykonanie prac budowlanych powierzone zostało firmie ROSA-BUD. - Jesteśmy firmą dość znaną w Radomiu. Firma jest grupą firm ROSA. Świadczymy różnego rodzaju usługi budowlane. Obecnie zatrudniamy ponad 1000 osób - poinformował Marian Tuszyński, członek zarządu firmy ROSA.

Koszt inwestycji, która zlokalizowana jest przy ulicy Energetyków na terenie Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyniesie blisko 170 mln złotych.

Więcej o inwestycji QFG pisaliśmy tutaj.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mag

Wasze komentarze (29)

bolo
2017-05-12 08:37:00

QFG będzie zażynać drób nie oglądając się na smród wokół. Browar Saskich kupił gościo, który zamiaruje kisić tu ogóry. Brawo nasze dzielne władze miejskie!!! RADOM: Siła w precyzji!!!

bolo
2017-05-12 08:33:00

QFG będzie zażynać drób nie oglądając się na smród wokół. Browar Saskich kupił gościo, który zamiaruje kisić tu ogóry. Brawo nasze dzielne władze miejskie!!! RADOM: Siła w precyzji!!!

do@po
2017-05-10 22:09:00

Fałek jest tam z-ą dyrektora operacyjnego i jest też twórcą sukcesu.

po
2017-05-10 11:05:00

a co tam Fałek robi, on tez jest tworca sukcesu?

jity
2017-05-10 09:03:00

Tłusta japa w okularach lubi podpinać się pod nieswoje sukcesy.

T.T.
2017-05-09 21:39:00

Nikt nie chciał smrodu więc kupilli dla Radomia... He,he,he

Łapówkarz_z_Partii_Oszustów
2017-05-09 19:42:00

Dumny debilu w serduszka a rowa już wylizałeś?

xyz
2017-05-09 08:01:00

Ponad 1/3bezrobotnych to ludzie bez żadnych kwalifikacji i doświadczenia i dla nich są te miejsca pracy. Każdy powinien mieć szansę coś robić, a nie tylko pisowskie wykształciuchy, którym koledzy z Rynku 9 pracę załatwili.

Dumny
2017-05-09 06:52:00

Brawo Witkowski jesteś taki cudowny i wspaniały gospodarz. Wspaniale brawo !

Qu
2017-05-08 23:37:00

Prywatna firma nie musi przetargu na budowę zgłaszać, więc ludzie po co te durne pytania o Rose bud Haha.

124
2017-05-08 23:34:00

W piaskach pracują u tego pana Ukraińcy. Nie wychodzą z kontenerów mają jedzenie i dach nad głową : ) podobnie będzie u nas Jeszcze trochę i 8000 tys ludzi znajdzie zatrudnienie i PO będzie dumne ze swojego El- capitano

Marta
2017-05-08 23:09:00

Żeby jakaś fabryka aut, ale to są prace najmniej płatne. Czym się miasto chwali ...?

Iwona
2017-05-08 23:07:00

Praca pewnie za minimum 2000 zł brutto jak to w Radomiu

as
2017-05-08 22:17:00

witek frytek i s-ka tam popylali z łopata bo się dowiedzieli ze to będzie ubojnia kaczek cała po buduje tą ubojnię

Roman
2017-05-08 20:56:00

PO dla pospólstwa daje minimum a dla swoich po sto tysięcy miesięcznie. Oni niczego się nienauczyli i nie wyciągnęli żadnych wniosków z porażki.

yter
2017-05-08 20:54:00

W cywilizowanych krajach takie inwestycje lokalizowane są daleko po za miastem ale nie po to Fałek zdradził i przyłączył się do PO żeby nie mieć korzyści. No i zapytajcie w Pionkach ludzi ile zarabiają. Minimum.

kazik
2017-05-08 20:47:00

brawo panie witkowski brawo PO duma mnie rozpiera brawo

ja
2017-05-08 20:26:00

Bedzie zapier...ać aż miło. Mieszkańcom Michałowa Gołębiowa już współczuje.

du
2017-05-08 17:19:00

za-ca dyr. operacyjnego to brzmi dumnie(bip radom)

srodkowopomorzanin z Radomia do rafal kruszko
2017-05-08 17:17:00

A te wysokopłatne miejsca pracy to dla absolwentów takich "Sorbon" jak gimnazja?

 1 2 >