Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski: Jestem pewien, że prawa nie złamałem [WIDEO]

Radom on-line / 2017-04-19 12:00:00, aktualizacja: 2017-04-19 16:07:00

Prezydent Radomia odniósł się do dzisiejszej konferencji prasowej wojewody mazowieckiego, na której poinformowano o złożeniu wniosku do przewodniczącego Rady Miejskiej ws. wygaszenia mandatu włodarza naszego miasta. - Jestem pewien, że udowodnię, że prawa nie złamałem. A to co w tej chwili się dzieję, jest tylko czystym atakiem politycznym - mówił Radosław Witkowski.

- Decyzja wojewody nie niesie za sobą żadnych skutków dla funkcjonowania miasta, w dalszym ciągu będę pełnił funkcję prezydenta. Urząd Miejski będzie funkcjonował normalnie. Po raz kolejny powtarzam, nie złamałem prawa zasiadając w Radzie Nadzorczej, co niezbicie potwierdził profesor Królikowski, mówiąc o tym na sesji Rady Miejskiej. Zresztą również radni Rady Miejskiej potwierdzili to w głosowaniu podczas sesji 10 lutego - powiedział prezydent Witkowski.

Następnie włodarz naszego miasta podkreślił, że jest to jest "kolejny atak polityczny, tym razem z użyciem stanowiska instytucji wojewody". - Mieliśmy w lutym atak z użyciem CBA, teraz w to wszystko włączył się pan wojewoda mazowiecki - dodał Radosław Witkowski.

Jak poinformował nas przewodniczący Wojcik, radni tą sprawą być może zajmą się w najbliższy poniedziałek. - Przede wszystkim wyczerpię wszystkie środki prawne, którymi dysponuje, żeby wyjaśnić sytuację i jestem pewien, że udowodnię, że prawa nie złamałem. A to co w tej chwili się dzieję, jest tylko czystym atakiem politycznym - zakończył prezydent Radomia.


Wojewoda mazowiecki: Złożyłem wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia [WIDEO]

Czy już w poniedziałek Rada Miejska zajmie się wnioskiem o wygaszenie mandatu prezydenta?

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (39)

0
2017-04-21 11:59:00

Komentarz zablokowany.

koledzy pomoga przegrac radkowi
2017-04-21 11:33:00

Witkowski robi co chce a i tak przegra za rok i wtedy niech podziekuje swoim kolegom ze swojego otoczenia Konradowi,Rafałkowi,Mateuszowi itp.

an
2017-04-21 07:15:00

Ciekawe , czy Witkowski będzie apelował do sądów za swoje pieniądze , czy gminne ?

Wiciu jak nie chcesz iść na prawo zawsze możesz iść na lewo
2017-04-20 22:29:00

Tak jak w temacie

bursztyn
2017-04-20 10:57:00

Komentarz zablokowany.

kibic
2017-04-20 10:17:00

Jak stadion do jesieni 2018 powstanie to już teraz moge przeprosić, ale nie zanosi się na to by zdążyli z 2 trybunami.Jakieś dziwnie wolne działanie Witkowskiego w tej sprawie, nie mówiąc o polityce informacyjnej;)

Farel
2017-04-20 10:14:00

Obiektywny zapomniałeś o szkole muzycznej o najlepszej w Europie akustyce (opinia Pendereckiego)

..............
2017-04-20 09:56:00

Witkowski i Kopacz Obiecali i Obiecali następnie Obiecali. 2,5 roku jaki swój projekt wykonał, zaprojektował? Obecne władze miasta pracują wyłącznie na dokumentach wytworzonych przez PiS.

Obiektywny
2017-04-20 09:53:00

PiS wybudował: Stadion przy Narutowicza, Basen przy Radomskiego, Hale przy Szkołach 7 obiektów, prawie 35 boisk. Wykonał dokumentację projektową na HALĘ przy Struga oraz na Korty i Halę na Borkach. Wprowadził do Ekstraklasy ROSA, CZARNI, dając stypedia sportowe, Spółki miejskie za PiS zostały sponsorami klubów w Radomiu. A Witkowski co zrobił??

xyz
2017-04-20 08:44:00

A pisuary ujadają, sztuk 5, siedzą na rynku i nie mają nic lepszego do roboty. A ze stadionem wszystko w porządku, na pewno nie powstałby jakby PiS by sie za to zabierał. A ten, który podpisuje sie jako "kibic" chyba będzie odszczekiwał swoje słowa i przepraszał ;)

MJawor
2017-04-20 01:31:00

Kończ waść ...

fdg
2017-04-19 22:36:00

@co ze stadionem: Jaka wielka cisza, sam prezydent na fb kilka razy odpisywał, że wymagane jest uzupełnienie i poprawa błędów w projekcie. Jeszcze nie minęło 60 dni od dostarczenia projektu, a lepiej zawsze poczekać ten miesiąc czy dwa dłużej i poprawić projekt niż mieć problemy w czasie budowy. Co do milczenia mediów to też nieprawda - np. dziś jest artykuł na ten temat w GW.

UBIDA
2017-04-19 21:04:00

Komentarz zablokowany.

LampaNaftowa
2017-04-19 21:01:00

Komentarz zablokowany.

LampaNaftowa
2017-04-19 20:59:00

Komentarz zablokowany.

Doradca
2017-04-19 20:35:00

Komentarz zablokowany.

Doradca
2017-04-19 20:34:00

Jak prawa nie złamał to po co oddał kasę. Myślał że jak odda będzie ok? Dlaczego w oświadczeniu majątkowym nie pokazał tych przychodów? Dlaczego pobierał kasę i oddał po kilku miesiącach? Dlaczego pobiera ryczałt za telefon, gdy może korzystać z telefonu (abonament płaci miasto ok. 15_20 złotych)? Dlaczego gdy pobiera ryczałt na telefon kupił za pieniądze miasta telefon za ok 3 000 złotych? Myślę że tak jest bo jako prezydent zarabia małe pieniądze i musi do pensji dorobić. To nie jest złe gdy jest zgodne z prawem, ale doradcy źle mu doradzają.

co ze stadionem
2017-04-19 20:26:00

Jeśli PiS wygra w 2018 r. to nigdy nie powstanie stadion Radomiak i wiedzą o tym wszyscy w mieście. PiS przez 8 lat nie chciał budować ani hali ani stadionu w mieście. Hala będzie na czas bo jej budowa już trwa i widać efekty.Co do stadionu nie wiadomo dlaczego nic w tym temacie się nie dzieje. Nie ma nawet pozwolenia na budowę!

PAN Śmieszek.
2017-04-19 19:57:00

Komentarz zablokowany.

co ze stadionem
2017-04-19 19:19:00

Bardzo dobre pytanie co z budową stadionu Radomiaka? Jest wielka cisza w tym temacie.Milczą lokalni politycy, milczą media, milczą kibice.Przed wyborami w 2018 r. miały być choć 2 trybunki?

 1 2 >