Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Porażka z LOTOS-em Trefl. Siódme miejsce oddala się od ''Wojskowych''

dm 2017-04-09 07:00:00

Cerrad Czarni Radom przegrali na własnym parkiecie 2:3 z LOTOS-em Trefl Gdańsk w pierwszym spotkaniu walki o 7. miejsce na zakończenie sezonu 2016/2017 siatkarskiej PlusLigi. Rewanż rozegrany zostanie w najbliższy czwartek.

Zobacz fantastyczną torebkę LOVE MOSCHINO [KLIKNIJ i WYGRAJ]

Mecz rozpoczął się od udanego ataku Jakuba Ziobrowskiego (1:1). Goście bardzo skutecznie grali środkiem i to pozwoliło im wyjść na trzypunktowe prowadzenie (3:6). Po nieudanej obronie radomskiej drużyny, na tablicy świetlnej widniał wynik 15:16. Stan seta ustanowił Szymon Romać, który zaserwował asa (22:25).

Drugą partię otworzył remis (3:3). Potężny atak Tomasza Fornala dał "Wojskowym" pięć oczek przewagi (10:5). Goście starali się gonić wynik, ale popełniali więcej błędów niż siatkarze Cerradu Czarnych Radom (19:13). Blok Michała Kędzierskiego zamknął wynik tej odsłony (25:15).

Na początku trzeciego seta radomianie wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Na dłużej w polu zagrywki zameldował się Tomasz Fornal (9:6). Przy stanie 18:13 trener Anastasi zmuszony był poprosić o parę chwil odpoczynku dla swoich podopiecznych. Błąd Miłosza Hebdy zakończył trzeci set (25:23).

Po krótkiej przerwie lepiej na boisku prezentowali się goście (0:3). Cerrad Czarni Radom obudzili się jednak z letargu (4:5). Radomianie starali się jeszcze ratować wynik, ale gdańszczanie grali bardzo skutecznie i popełniali mniej błędów (16:25).

Piąty set, tak jak pierwszy i trzeci, zaczął się dość wyrównanie (2:2). Po kilku piłkach siatkarze z Radomia zyskali przewagę nad przeciwnikami (6:4). Niestety drużyna z Gdańska szybko odrobiła przewagę (6:7). Udany atak Kohúta doprowadził do kolejnego remisu. Bartosz Gawryszewski postawił kropkę nad "i" silnym atakiem ze środka (13:15). MVP spotkania został uznany Mateusz Mika.

To był w miarę wyrównany mecz, ale w tie-breaku minimalnie lepsi okazali się goście i to oni są bliżej zajęcia 7. miejsca na zakończenie obecnych rozgrywek.

Cerrad Czarni Radom - LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:15, 25:23, 16:25, 13:15)

Czarni: Wojciech Żaliński 17, Michał Kędzierski 4, Jakub Ziobrowski 22, Emanuel Kohút 8, David Smith 7, Tomasz Fornal 16, Dustin Watten (libero) oraz Bartłomiej Bołądź 2, Michał Ostrowski, Jakub Urbanowicz 1, Piotr Filipowicz (libero), Kacper Gonciarz.

LOTOS: Damian Schulz 18, Dmytro Pashytskyy 4, Bartosz Gawryszewski 13, Mateusz Mika 19, Miłosz Hebda 14, Michał Masny 2, Piotr Gacek (libero) oraz Szymon Romać 1, Patryk Niemiec 1, Przemysław Stępień, Bartosz Pietruczuk.

MVP: Mateusz Mika (LOTOS).