Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

PiS żąda odwołania wiceprezydenta Frysztaka! Ostre słowa: ''skandaliczna sytuacja, blef, zanik pamięci''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-03-20 11:55:00, aktualizacja: 2017-03-20 16:00:00

Na dzisiejszej konferencji prasowej radomscy politycy Prawa i Sprawiedliwości zażądali odwołania wiceprezydenta naszego miasta, Konrada Frysztaka oraz zajęli się oceną inwestycji, "a właściwie braku inwestycji w Radomiu dot. rozwoju sieci dróg".

Od lewej: Marek Szary, Wojciech Skurkiewicz, Marek Suski, Andrzej Kosztowniak

- Dziś chcielibyśmy się zająć oceną inwestycji, a właściwie braku inwestycji w mieście dot. rozwoju sieci dróg - rozpoczął poseł Marek Suski, dodając: - Udało nam się, zabiegając o to u całej Rady Ministrów, załatwić pieniądze na budowę alei Wojska Polskiego, ale niestety władzę Radomia nie potrafiły przystąpić do tego projektu.

Według przewodniczącego PiS w Radomiu "60 mln złotych przepadło". - Miejmy nadzieję, że nie bezpowrotnie, ale w tym momencie - na tę najbliższą perspektywę - takiej inwestycji, mimo wpisania jej do budżetu państwa - nie będzie - mówił poseł.

- Najważniejsze tutaj było, można tak powiedzieć, wstawienie takiej nogi w drzwi, czyli wpisanie do budżetu - pierwsza transza na projekt 1 mln 200 tys. nie została podjęta z niezrozumiałych względów przez władze miasta. Druga sprawa to kwestia trasy N-S, tutaj zostały złożone niepełne dokumenty, niespełniające wymogów formalnych, też środki na budowę tej trasy nie zostaną przydzielone, jak również ul. Wolanowska, która jest w katastrofalnym stanie - także nie został złożony pełny wniosek, więc szans na zdobycie funduszy na ten projekt nie ma - powiedział Marek Suski.

Następnie poseł PiS-u zaznaczył, że mamy tu miejsce z "katastrofą". - Wszystkie bowiem wnioski dot. budowy dróg w Radomiu - są niezłożone, niekompletne. Dokumenty jakieś wpłynęły, ale ponieważ nie spełniają one wymogów formalnych, pieniędzy miasto nie dostanie i za to oczywiście odpowiedzialność ponosi prezydent - jako szef całego zespołu, ale przede wszystkim odpowiedzialny za to jest pan wiceprezydent Frysztak, w związku z tym żądamy od pana Witkowskiego, aby odwołał nieudolnego zastępcę i powołał na to stanowisko kogoś, kto będzie potrafił zabiegać o interesy miasta bardziej skutecznie niż obecny wiceprezydent, który okazał się kompletnie nieudolny - podkreślił poseł Suski.

- Należy powtórzyć pewne rzeczy, które są bardzo istotne, albowiem 60 mln złotych nie zostało podjęte przez nasze miasto, nie składając wniosku na subwencję drogową. Przypomnę, w poprzednich kadencjach Gmina Miasta Radomia była jednym z najważniejszych beneficjentów w Polsce subwencji drogowych. Potrafiliśmy pozyskiwać dziesiątki milionów złotych na wiele inwestycji miejskich, potrafiliśmy przede wszystkim składać kompletne wnioski - dodał poseł Andrzej Kosztowniak.

Były prezydent Radomia zaznaczył również, że Prawo i Sprawiedliwość chciało wywiązać się z "Kontraktu dla Radomia", który podpisał nawet prezes Jarosław Kaczyński, ale "miasto nie chce przebudowy alei Wojska Polskiego, bo nie złożyło nawet wniosku o dofinansowanie". - Pozostałe wnioski były natomiast niekompletne. Jak składamy wniosek np. o dowód osobisty, to wiemy, że trzeba do tego wniosku dołączyć pewne dokumenty, które są niezbędne, aby ten dowód uzyskać. Władze miasta natomiast nie potrafiły złożyć takiego wniosku, aby był on kompletny, tak być nie może - mówił Andrzej Kosztowniak.

- Prosiliśmy o to prezydenta Witkowskiego, aby troszeczkę wstrząsnął swoim współpracownikiem. Dziś pozostaje nam nie apelować, a żądać prezydenta Witkowskiego o odwołanie wiceprezydenta Frysztaka, przez to, że nie podjął kilkudziesięciu milionów złotych dla naszego miasta w momencie, kiedy mógł to śmiało zrobić, nie podjął nawet starania się o to, wydaje się więc, że to jest ten moment, kiedy powinniśmy podziękować za pracę panu Frysztakowi, może spełni się on w innej pracy - zakończył były prezydent naszego miasta.

Szef klubu radnych PiS w Radomiu - Marek Szary stwierdził z kolei, że "ani trasa N-S nie jest przygotowana do realizacji, ani ul. Wolanowska". - W poprzedniej kadencji uzyskiwaliśmy potężne pieniądze m.in. na remonty dróg w naszym mieście. Teraz mamy kiepskiego zarządzającego. Ja bym tutaj dodał do tego wniosku o odwołanie wiceprezydenta, żeby do dymisji podał się również prezydent Witkowski, bo w ogóle nie zarządza tym miastem, kompletnie nie jest w stanie ogarnąć tego co się dzieje w Radomiu - mówił radny.

Na pytanie o to, że władze miasta uznały, że 60 mln złotych to za mało na zabezpieczenie tej inwestycji, poseł Kosztowniak odpowiedział: - Prezydent Witkowski - będąc parlamentarzystą przez 8 lat - wiedział, że z subwencji drogowej, są finansowane tego typu inwestycje w Polsce, a maksymalna wartość dofinansowania to jest 50%. Zostało zapewnionych maksymalnie właśnie 60 mln złotych, pomimo to prezydent nie podjął takiego zadania, wiedząc bardzo dobrze, jakie są zasady.

- Nasze imię jako miasto jest bardzo mocno wystawione na pewien negatywny szwank. Do tej pory Radom był na mapie Polski - patrząc na subwencję drogowe - bardzo silnym punktem. Robiliśmy to w sposób bardzo profesjonalny, dzisiaj prezydent wiedział, że może na takie pieniądze liczyć, a mimo wszystko z tego zrezygnował. Nie ma na to żadnego wytłumaczenia, dlaczego prezydent Radomia rezygnuje z tak dużych pieniędzy. Jest to skandaliczna sytuacja. Ktoś dokonał pewnego blefu, bo zakładał, że nie dostanie tego miliona 200 tysięcy złotych, tak czytamy całą tę sytuację. W momencie natomiast kiedy dostał, nie wywiązał się ze swoich obwiązań, które przyjął na siebie, a w konsekwencji nie wystartował po 60 mln złotych - zaznaczył Andrzej Kosztowniak.

Na zakończenie Marek Suski powiedział: - Prezydent Witkowski był kiedyś członkiem Komisji Finansów i on doskonale wie, w jaki sposób jest konstruowany budżet, także tłumaczenie, że nie dostał więcej niż 50% jest tłumaczeniem wynikającym z zaniku pamięci, bo na pewno wiedział o tym, jak są dystrybuowane środki. Dziś wyciągamy rękę do pana prezydenta, ale on tę rękę odtrąca, bowiem nie ma czasu, bo np. jeździ na narty. Nie mamy partnera, mimo naszych starań, żeby do miasta dostarczyć środki na rozwój. To jest bardzo smutne.


Prezydenci odpowiadają politykom PiS: Po raz kolejny posłowie nie mieli nic dobrego do zaproponowania mieszkańcom Radomia

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (84)

Koń i Lenin w jednym kradli domu
2017-03-22 22:54:00

Jakie jest największe świństwo w pewnym urzędzie? Kiedy Lenin bije Konia.

miśka
2017-03-22 18:27:00

Miasto gnije a chłoptasie się bawią w zarządzanie .Radom to jednak pechowe miasto !

0
2017-03-22 15:16:00

Chłopysie z piaskownicy dorwali się do władzy w dużym mieście i bawią się jak się patrzy. Szkoda, że rachunki za tę zabawę płacimy my wszyscy a miasto cofa się w rozwoju.

bolo
2017-03-22 13:48:00

jakież epistoły negat wypisujecie na temat pana Frysztaka!! A mnie się zdaje, że wystarczy popatrzeć w te myślące oczy żeby odczytać głęboko lokalno-patriotyczne intencje. Bez patrzenia na interes własny!!.To patriota lokalny, który zrobił wszystko dla rozwoju tego miasta a że nie wyszło to szlag was wszystkich...!

rok
2017-03-21 20:21:00

Rok 2018 jesli wyjda wszystkie afery w miescie calkowicie zmieni scene polityczna w Radomiu. Klucz jest w rekach polityków PiS, bo to de facto PiS od lat rządzi miastem , mają najwięcej stanowisk w mieście i najwięcej środków finansowych na kampanię samorządową w 2018 r.

???
2017-03-21 19:38:00

A mnie bardziej ciekawi dlaczego w PO są faceci bez jaj którzy żeby sobie POciupciak muszą załatwić duży awans swoich kochanicom.

plotki z urzedu
2017-03-21 19:10:00

Coraz głośniej mówi się w mieście o konflikcie na linii wice prezydent miasta- sekretarz miasta?Po której stronie stanie prezydent Witkowski ?Czy poprze swojego partyjnego kolegę czy sekretarza z poprzedniej ekipy.

bart
2017-03-21 10:24:00

Prosze Cie nie wiesz to sie nie odzywaj wystarczy byc w centrum i wiedziec co jest 5 ale co taki nol nejm z zamonitora moze wiedziec jedynie krytykowac ...

Adrian
2017-03-21 09:50:00

Bart nie bij piany. Nie pisz bzdetów. PO POgrąża Radom w niebycie.

bart
2017-03-21 09:25:00

Tak jest pisowi jak zwykle nie pasuje to co sie dzieje to moze troche faktow droga obok szpitala poprowadzona do firleja czy tam czasami ktos z pisu swojego domku mieszkalnego nie ma? czy panowie z pisu nie maja wiekszosci ziem na brzustowce a po co im one proste castorama juz powstala a panowie kupili od rolnikow za marne grosze i zarobi na tym;] 3 sprawa stadion i hala to jest wstyd obiecywaliscie ile lat owe budowle i co padlo... nagle teraz ul wojska polskiego ludzie ile to lat temu powinno byc zrobione a wy teraz wyciagacie obecnym? zartujecie sobie chyba i to dosc dobrze pomnik kaczynskich na zeromie po co to komu przyczynili sie jakos dla naszego miasta ? PROSTE ZE NIE... szkoda tylko ze swoich pomyslow niezrealizowanych nie powiecie ... a innym wytykacie nie Dla pisu w radomiu!

Misio
2017-03-21 06:06:00

Wszyscy pamiętamy jak Pan Frysztak w studiu straszył Pana sekretarza Czajkowskiego. Widać że sekretarz wygrał i ma się DOBRZE. Tak trzymać Panie Rafale

szydło w plecy
2017-03-21 05:20:00

Przyjechali dla checy i wbijają szydło w plecy. Zapomniał wól jak cielęciem był ! Czterej wspaniali Pany z Radomia . Skleroza nie boli i tak wyborca ich z miasta wkrótce po kolei wypier,,,,li !Upadek Suskiego w Sejmie skutkuje coś na główkę. Wymagana obdukcja w Krychnowicach

do ptys
2017-03-21 00:03:00

Konrad ma osobie duże mniemanie i wywyzsza się.W tym mieście takich ludzi nie lubi się. Gdyby nie partia PO nic by w życiu nie osiągnął na żadnym polu ani zawodowym ani społecznym. Partia PO mu dużo dała.

Ptyś
2017-03-20 22:38:00

Nie jestem za PO Ale Frysztak to taki pyszny olimpijczyk

piszcie prawdę o radomiu
2017-03-20 22:20:00

Konrad Frysztak to odpowiedź radomskiej PO na Igora Marszałkiewicza z PiS. Dodatkowo Frysztak to kolega Witkowskiego, chłopcy sie wzajemnie wspierają, wiadomo kolega koledze partyjnemu uwagi ze cos w mieście źle robie nie zwróci. Radom traci a chłopcy co miesiąc gigantyczną kasę dostają a pracują bardzo mało na rzecz miasta.

trybuna po
2017-03-20 22:10:00

Dlaczego Frysztak tak jak Witkowski otacza się ludźmi radomskiego PiS oraz ludźmi prezydenta Kosztowniaka? Dlaczego po wygranych wyborach w 2014 r. zrobili Igora Marszałkiewicza z PiS najpierw doradcą Witkowskiego a potem wice prezesem dużej spółki Administrator? Podobno jeśli radomska PO przegra wybory to radomski PiS w podziekowaniu za politykę miłości radomskiej PO odda parę ważnych stanowisk w mieście ludziom PO. Może wtedy Frysztak zostanie wice prezesem jakiejś miejskiej spółki, bo na normalnym rynku pracy na pewno się nie odnajdzie ze swoimi marnymi kompetencjami.

biografia konrada f...
2017-03-20 22:07:00

Szkoda, że nikt tak naprawdę w mieście nie umie nic powiedzieć na temat Konrada Frysztaka? Kim jest 31 letni wiceprezydent miasta Radomia? Jakim cudem osoba bez zadnego znaczacego doswiadczenia zawodowego ani politycznego zostala wice prezydentem miasta? Jaki prowadził biznes przed zostawniem wice prezydentem miasta? Kiedy w grudniu 2014 prezydent Witkowski ogłaszal swoich zastępców rozczarowanie było nie tylko wśród działaczy radomskiej PO ale także wśród mieszkańców miasta i przedstawicieli mediów. Pan Frysztak bardzo mocno kompromituje prezydenta miasta z PO oraz radomską PO. Mówią o tym nawet w radomskiej PO czy nawet więcej mówią o tym także radni radomskiej PO. Podobno fatalnie dogaduje się z sekretarzem Czajkowskim od prezydenta Kosztowniaka oraz ze starszymi działaczami radomskiej PO w tym senatorem Łuczyckim. Nie panuje nad wydziałami które mu podlegają w urzędzie miejskiem oraz nad miejskimi inwestycjami. Skoro w mediach przedstawia się jako taki mocny radomski polityk to dlaczego w 2010 r. dostał tylko 50 głosów w wyborach na radnego miasta startując z listy radomskiej PO w okregu Sródmieście a w 2014 r. wycofał się w ostatniej chwili ze startu w wyborach do Rady Miejskiej bo mu nie dali działacze 1 na liście tylko 2 a wiedział, że nie ma szans na mandat radnego bo na liście byli inni działacze PO m.in Marcin Kaca, Zbigniew Neska,Milena Ragnuszewska, Lech Barszcz czy Dawid Ruszczyk.Wiedział,że nie ma szans na mandat radnego, teraz podobno ma mieć 1 w wyborach na radnego w 2018 r. czym bardzo mocno denerwuje radomskich działaczy PO. W tej partii idą wybory wewnętrzne i trwa wewnętrzna walka.Wiadomo, że PO w 2018 r. nie ma już szans na 12 mandatów, a radomska Nowoczesna czy lokalny KOD nie palą się do wspólnego startu w wyborach samorządowych.

LENIU DO ROBOTY
2017-03-20 22:02:00

Ale to jest dziwne. Na halę kasy nie dostał od PO, ale ją buduje, jak dostał kasę od PiS na Wojska Polskiego to nie buduje. Gdzie tu rozum, zdrowy rozsadek?

Karol
2017-03-20 22:01:00

A tak długo ten małolat (27 lat i prezydent 230 tys miasta) kolegował sie z Marszałkiewiczem z PiSu i jak dlugo współdziałał i bronił tego Tkaczyka pis. Czy w MZDiK jest jakiś od dróg.

radom21
2017-03-20 21:57:00

Komentarz zablokowany.

 1 2 3 >  ostatnia

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

Ostatnie artykuły:

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Linki sponsorowane

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej